• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Fatih Özbaş

Şu mercekli sis nasıldır?

Recommended Posts

Musa Can Koca    53
Musa Can Koca

Hiç girme derim , Yalıtımlı Hella micro-de bak derim, set halinde 200-250(kablolu röleli) adet olarak 80-90 lira civarında bulunuyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Musa ya katılıyorum ve Hella micro yada Blazer diyorum :good1:

p-20081031-1517-4567.jpg

p-20081031-1513-4565.jpg

sislambasblazerprojecto.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.551
Oktay Toker

Hella baya iyiymiş.Kısa far kadar iyi. :good1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

Işık desenini görmek lazım. Mk4'ler için hella'nın ızgaralı sis seti vardı, onlar halen pahalı mı bizim piyasada araştırdın mı ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

hellanın ızgaralı sis seti bende var fakat ön tamponum değiştiği için ızgaraları uymuyor. peki hella micro de yi ısgarasından ayırıp bizim tampona uyarlasak nasıl sabitleriz?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

sanırım micro de dediğiniz sisler bunlar arkadaşlar. bunlardan bende var fakat benim tamponun ızgarasına nasıl sabitleyeceğim hakkında bir fikri olan var mı? cevap yazan herkese teşekkürler. bir de ek olarak ben bunlara clear lens istiyorum acaba lenslerini nasıl değiştirebilirim?

post-3331-0-73762300-1367226186_thumb.jp

post-3331-0-26461100-1367226283_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Montaj ayakları yok mu? Fatih...

a4f5c7b6f37fc391e527b49bbe5bf32fl.jpg427c52fcafdae048a12b4a7aae2ba134l.jpgEMN.1NL%20008%20090-821.jpg

Yada metal bir parçadan kendin de yapabilirsin ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

malesef yok kardeşim. kendi ısgarasına yapışık bir biçimde geldiği için. başka hiç bir ayak falan çıkmadı çünkü golf 4 ün standart tamponuna olacak şekilde yapılmış. bu montaj ayaklarını nereden bulabiliriz? veya başka çözüm var mı? ızgaralarından ayırdım az önce.

bir de kardeşim sen anlarsın bunu nasıl clear lens yapabiliriz?

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Metal parçalardan mutlaka bir şeyler uydurulur.H3 mercekler clear onlardan bulmalısın ama mercek farklılığından dolayı odak sorunu yaşanabilir denemek lazım :good1:

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    280
Erkan Kahya

Şeffaf lens takıldığı zaman yanal aydınlatma alanı ciddi oranda daralıyordu Micro de projektörlerde (karşılaştırmalı resim).

Blazerden bir görüntü(1.resim)

post-4625-0-77921100-1367234953_thumb.jp

post-4625-0-41889600-1367235045_thumb.jp

tarihinde Erkan K. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Bu karşılaştırma sağlıklı değil clear lens uzun mesafe yanal aydınlatmada fresnel lensten daha iyidir , tecrübe ile sabittir...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

O ayaklardan bulman imkansız gibi. Kendi tamponunda nasıl monte edeceksen o ölçüde bir ayak yaptırman gerekecek. Merceğini değiştirmen imkansız çünkü açılmıyor, tek parça gibi sanki.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Sinan Çatalkaya    14
Sinan Çatalkaya

2010 corollaya monte etmek istiyorum ama olur mu acaba yani sis farnın söküp komple mercek mi takmamız lazım nasıl yapışırki aynı far ugulaması gibi sis farının içini açıp takılabiliyor mu?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.604
Mahmut Akbulut

Resimdeki mercekli sis farlarını kullanacaksanız orj sis farlarının içine montaj yapabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.800
Selçuk Keleş

2010 corollaya monte etmek istiyorum ama olur mu acaba yani sis farnın söküp komple mercek mi takmamız lazım nasıl yapışırki aynı far ugulaması gibi sis farının içini açıp takılabiliyor mu?

Zaten orjinal olan bir sis farının içine neden mercek takmak istiyorsun ki ? Hiç bir şey değişmeyecek, görüntüsü biraz farkedecek tabi onu da farkeden olursa.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap