• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Valeo BiLED Led'li kısa/uzun far projektörü

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Valeo, Lincoln MKZ ve yeni Mondeo'da kullanılacak olan BiLED projektörü geliştirdi.

Kısa ve uzun far ışığı çift fonksiyonlu bir modül tarafından üretiliyor, iki adet çok çipli LED kısa far ışığını üretmekte.

Üçüncü LED'in devreye girmesiyle uzun far ışığı elde edilebiliyor. Bu modül, küçük boyutları sayesinde adaptif viraj farı olarak ta kullanılabiliyor.

Güç tüketimi ise 26W'a kadar düşmüş. Isı üretimi de geleneksel halojen ampullerden çok düşük olduğundan plastik camlı farlarda kullanılabiliyor.

Modülün gelecekte bir çok premium araçta kullanılması amaçlanıyor.

post-5-0-66542300-1365938872_thumb.jpg

post-5-0-59364300-1365938883_thumb.jpg

 • Beğen 3

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Bunu takarız bizim arabalara :)

İletiyi paylaş


Link to post
Kenan Kasapbaşı    0
Kenan Kasapbaşı

Evet Mehmet hocam bu farlar çok şık durur bizim araçlarda ama performans elde edebilir miyiz? Ucuza ma edebilirsek her yeni teknolojiyi bizim araçlara uydurabiliriz.

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Önce bu farı kullanan araçların pert olmaya başlaması lazım :)

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap