• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Mazda 323F HB gösterge ve aydınlatmaların ledlenmesi

Recommended Posts

Samet Daş    107
Samet Daş

Oktay abi şu bahsettiğin uzun - kısa led far takımı nasıl? Alınsa her araca monte edilebilir mi? Biraz açabilir misin meseleyi?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

İstediğin arac güzel bir işçilik ile monte edilebilir.Kısa hüzme zaten mercekli tip.Uzunlar reflektörlü yerleşimi inece mesele ama zor degil.Uzunlar bence çok degmez ama maddiyat fazla olmasına ragmen imkan var ise mercek olan kısa hüzme alınır ve takılır derim. :good1:

Mercek için şapka bulmanda epey zor ama şapkasızda gayet güzel duruyor diyebilirim.

İletiyi paylaş

Mehmet Kaya 2    2
Mehmet Kaya 2

Abi eline koluna sağlık.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Oktay abi güzel çalışmalar olmuş. Çıbıklar idare eder seviyede. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş
İstediğin arac güzel bir işçilik ile monte edilebilir.Kısa hüzme zaten mercekli tip.Uzunlar reflektörlü yerleşimi inece mesele ama zor degil.Uzunlar bence çok degmez ama maddiyat fazla olmasına ragmen imkan var ise mercek olan kısa hüzme alınır ve takılır derim. :good1: Mercek için şapka bulmanda epey zor ama şapkasızda gayet güzel duruyor diyebilirim.

ALıp yapmak lazım. Dur bakalım kısmet :O

İletiyi paylaş

Başar Aydaş    0
Başar Aydaş

Oktay abi kapının kolçaklarını halledebildin mi? bende de aynı sorun var

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Kapı döşemelerini sökütüm.İçe doğru kırılmış kolçak tahtalarını yukarı doğru bastırdım ve sabitledim ama öylece duruyor.Kısaca düzelmek için kapı döşemesini sökmek lazım.Sonrası sizin el işçiliğine kalıyor.

İletiyi paylaş

Ferhat Akkan    0
Ferhat Akkan

Herkese iyi forumlar,oktay abi 323 f hb 91 2 gun once aldim gostergeyi sokemedim ne sekilde sokebilirim bide kapi kollariyla da sikinti yasiyorum ve son olarak benzin koyarken arac benzini atiyo onerileirniz nelerdir tessekurler

İletiyi paylaş

Fatih Akça    3
Fatih Akça

Oktay abi tavan lambasına kullandığın ledler nedir? nerden temin edebiliriz?

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Göstergenin çerçevesini tutan iç üst kısımda 2 vida idi sanırım sonrasında düğmeler sökülünce ortaya çıkan vidalar,direksiyonun üst kısmındaki parça sökülecek ve gösterge çıkıyor.Arkada km telini sökmeniz lazım.Diğer sorular için yanıtım yok.Özelden ulaşabilirsen seni yönlendirebilirim.

Tavan lambasına ben notebook lcd monitörlerinden çıkma ledlerden kullandım.Hazır satışta bulmak çok zor.Yurt dışı sitelerde bulunabilir ama araştırmadım.

İletiyi paylaş

Fatih Akça    3
Fatih Akça

Neden sorduğuma gelince, abi bende led tv den çıkma 3-5 santimlik led şerit var. Ledler aynı. ve çok güçlüler. araştırdım biraz ama bulamadım. Senin uygulamada kullandığını görünce heyecanlandım ama sende ekrandan sökmüşsün. Neyse saol cevabın için.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Tamam işte söküp kullanabilirsin.Daha kaliteli ledi ucuza nerden bulacaksın.Fazlasıyla yetiyor.

İletiyi paylaş

Rıdvan Kayacı    1
Rıdvan Kayacı

Tamam işte söküp kullanabilirsin.Daha kaliteli ledi ucuza nerden bulacaksın.Fazlasıyla yetiyor.

Merhabalar, foruma yeni ve daha 4 gündür mazda kullanan bir üye olarak öncelikle çalışmanızı takdir ediyorum. Elektronikçi biri olan beni kızdıran bir elektrikçi sayesinde aydınlatması yetersiz gelen ön gösterge panelimi söktüm ampüllerini deyaz olarak değiştirdim. Ancak kadranlardaki yeşil boya yüzünden öne az ışık vurmakta ve yeşil renkli bu boya yüzünden ışık yine yeşile dönüşmektedir.

Bu bağlamda size sorum ibrelerin ince çubuklarına hasar vermeden nasıl sökebilirim. İbreyi birazcık elimle çektim gelmeyince korktum kadranları sökemedim. Bu konuda bilgi rica ediyorum. Saygılarımla...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Hoş geldin keyifli forumlar dilerim.

breleri ortadaki geniş yuvarlak kısmının altına geniş agızı olan düz tornavida ama ince olacakki araya girsin yavaş yavaş kanıttırma yaparak çıkarabilirsin.Yada elinle saga sola kanıttırma ve çekme yaparak çıkacaktır.Başkada çıkmaz.Sökmeden önce araç üzerinde kontak açıkken ibrelerin resmini çek.Takarken lazım olacak. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Rıdvan Kayacı    1
Rıdvan Kayacı

Hoş geldin keyifli forumlar dilerim.

breleri ortadaki geniş yuvarlak kısmının altına geniş agızı olan düz tornavida ama ince olacakki araya girsin yavaş yavaş kanıttırma yaparak çıkarabilirsin.Yada elinle saga sola kanıttırma ve çekme yaparak çıkacaktır.Başkada çıkmaz.Sökmeden önce araç üzerinde kontak açıkken ibrelerin resmini çek.Takarken lazım olacak. :good1:

Hımm demek benim benzin o nedenle full gösteriyor...biraz çektim gelmeyince korktum kırılır diye geri taktım. kısmet olursa yarın sizi arar bir konuşurum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Rıdvan Kayacı    1
Rıdvan Kayacı

merhabalar göstergeleri modifiye yaparken hararet göstergesine hasar verdim. 1992 model 323 sedan göstergesi olan arızalı da olsa olur bana haber verirseniz memnun olurum.

tarihinde RIDVAN KAYACI tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Pin olmadı mı?

Sanayilerde gösterge tamircilerine bakman lazım.Yoksa başka türlü bulman oldukça zor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Özge    1
Ahmet Özge

Gösterge paneli aytınlatmadında kullandiginiz led in modeli nedir kaç wat nerden aldiniz acaba

tarihinde Ahmet Özge tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Kullanılan ledler beyaz smd ledler.Gösterge altındaki dizilimi önemli.Bunu düzgün yapabilirseniz her led işinize yarar.Power led kullanmaya gerek yok.

İletiyi paylaş

Ahmet Özge    1
Ahmet Özge

Tam adı nedir smd led in mesela smd 5050 mi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Smd 5050 gayet iyi olur.Ledlerin parlaklığınıda ayarlama şansın daha iyi olur.5050 metrede 60 tane olanlardan alın ve her ledi keserek 4 erli seri olarak bağlayın kullanın.

İletiyi paylaş

Mustafa kınalı    0
Mustafa kınalı
gönderildi (düzenlendi)

Herkese hayırlı akşamlar aranıza henüz katılıyorum.oktay abi arabadan bende de var ve bende led uygulaması yapacağım ancak elektrik bağlantısını nereden aldınız ve ışıkları kısma açma özelliği bozulmadan yapılabiliniyormu?lütfen yardım edermisiniz..bu arada yeşil şerit led kullanmak istiyorum şerit led uygunmudur 3 çipli?orjinal hali hoşuma gittiği için yeşil istiyorum abi..

tarihinde Mustafa kınalı tarafından düzenlendi
Eksik ve yanlış

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Orijinal ampulün takıldığı kısımdaki + ve - baglantısından almanız kafi.Her bölüm altına yerleşimle o bölümün ampul + ve - almanız iyi olur.Bu şekilde aynen ışık ayarıda çalışır.

Kadran altına iyi bir yerleşim ve her rakama homojen dagılımı saglanabildiği sürece bu ledlerde uygundur.

İbrelere çok dikkat edin.Şimdiden elinize sağlık.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap