• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Semih Tunca

Dış kapı kolu aydınlatma

Recommended Posts

Semih Tunca    120
Semih Tunca

Forumda aradım ama bulamadım benzer birşey yapan oldu mu acaba

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

İç kapı kolu yapan oldu da dışına bende rast gelmedim forumda. Hoş duruyor. :good1:

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    162
Mustafa Bağseven

Ben geçen sene yaptım.Videoyu yahooya yükledigim için video silinmiş

Hem kendı arabamıza hem de honda cıvıc'a yapmıştım.Videoları akşam yüklerim.Follow me homela birlikte çalışıyordu.

Kendi vosvosuma da yapcam yakında.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş

İç kapı kolu yapan oldu da dışına bende rast gelmedim forumda. Hoş duruyor. :good1:

İçine led takmak gereksizdi, dışına takmak ise daha gereksiz olmuş. :) Bu işin sonu otoparka gideceğin yola şerit led çekmeye kadar gider :)

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    162
Mustafa Bağseven

Dış kapı kolu aydınlatması BMW serisinde var.BMW serisinde kapı kollarının altında ve yandıgı zaman direk zemine ışık vuruyor.Zemini aydınlattıgı için yararlı oldugunu düşünüyorum

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

:) Bu işin sonu otoparka gideceğin yola şerit led çekmeye kadar gider :)

Hah iyi yaptın abi zaten Samet ede böyle ilginç fikirler lazımdı bi.gif aradığını buldu sonunda crazy.gif

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

BMW'de standart ;)

Fordclub'ta birisi yapmıştı, görmüştüm.. güzel de olmuştu...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Dış kapı kolunu gece göremeyen zaten zil ve zurna modundadır, görmemesi isabet olur aslında :)

• Beğen 7

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

ben de daha önce iç kapı kolu yapmıştım da bu da çok hoşuma gitti. bundan da yapasım var fakat kaportayı delmek lazım sanırım :)

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

ben de daha önce iç kapı kolu yapmıştım da bu da çok hoşuma gitti. bundan da yapasım var fakat kaportayı delmek lazım sanırım :)

İllaki kapı kolunun içinde boşluk vardır. Delmeye gerek kalmayabilir.

İletiyi paylaş

Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

206 ya nasıl olur acaba :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş
Dış kapı kolu aydınlatması BMW serisinde var.BMW serisinde kapı kollarının altında ve yandıgı zaman direk zemine ışık vuruyor.Zemini aydınlattıgı için yararlı oldugunu düşünüyorum

BMW de hep gereksiz şeylerle uğraşıyo canım ! :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

benim garajda karanlıkta bulmam zor oluyor kapı kolunu :D mekan karanlık araba siyah. böyle bişey işime yarardı doğrusu.

İletiyi paylaş

Vural Dumlu    3
Vural Dumlu

benim garajda karanlıkta bulmam zor oluyor kapı kolunu :D mekan karanlık araba siyah. böyle bişey işime yarardı doğrusu.

Haklısınız. Bende aynı zorluğu çekiyorum :D

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

geçenlerde şöyle bir baktım da olmayacak gibi değil.

İletiyi paylaş

Onur Koç    18
Onur Koç

Ben bunu yapabileceğimi düşünüyorum fakat led hakkında bilgim yok. :dance2: Görselden çıkardığım sonuc mantar led gibi ama yinede danışmak istedim.Kullanılan led nedir?Bağlantısı nasıl olucak?Şöyle birşey düşündüm ama emin değilim.Mantar lede yüksek değerli kondansatör bağlasak kapı pompasından ek alsak hem yavaş yavaş söner hemde açma ve kapamada aktif olur.Bu sayede Follow Me Home devresi satın almaktan kurtuluruz :exc1: Tabi düşüncede mümkün fakat pratikte mümkün müdür? :flowers:

Şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

benim araca sonradan alarm taktırıldığı için kapıları açınca iç aydınlatma yanmıyor, kapıyı açınca yanıyor. bu nedenle kumandadan açtığımda kapı aydınlatmasını yakacak elektriği nerden, nasıl alıcam?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Arkadaşlar, herkese merhaba. Bunu yapmaya karar verdım. Beyaz mantar led mi kullanmamız gerekiyor? Bir de hem ledlern uzun ömürlü olması hem de parlak olması için kaç kohm direnç bağlamamız gerekiyor? Teşekkürler.

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

arkadaslar herkese merhaba. Dun bır abımızın 5.25ınde gordukten sonra Bunu yapmaya karar verdım. Beyaz mantar led mı kullanmamız gerekıyor? Bır de hem ledlerın uzun omurlu olması hem de parlak olması ıcın kac kohm dırenc baglamamız gerekıyor? Tesekkurler.

Bir tek geniş açılı mantar tabir ettiğimiz led yeterlidir..

1 kohm direnç iyi gelecektir.. çeyrek watt yeter..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Kenan Okal    1
Kenan Okal

Ic kapi koluna yapmaktansa dis daha guzel bence..

İletiyi paylaş

Semih Tunca    120
Semih Tunca

Resimdeki BMW tarzında kapı kolunda aydınlatması olan araçlara bir proje aklıma geldi  bu aydınlatmanın sadece arka kapılarda olanları geri vitese alındığın da yanacak şekilde yapılabilir çünkü karanlıkta kaldırım kenarına park ederken karanlık yerlerde o bölge karanlıkta kalıyor .

18ljgxnse7005jpg.jpg

1466533488701896518.jpg

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

olabilir ama geri vites lambalarını CREE led yapınca baya bir faydalı oluyor zaten... ya da geri viteste de diyot ile ayna altı aydınlatmalar da çalıştırılabilinir...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
On 06.01.2016 at 00:51, Semih Tunca yazdı:

Resimdeki BMW tarzında kapı kolunda aydınlatması olan araçlara bir proje aklıma geldi  bu aydınlatmanın sadece arka kapılarda olanları geri vitese alındığın da yanacak şekilde yapılabilir çünkü karanlıkta kaldırım kenarına park ederken karanlık yerlerde o bölge karanlıkta kalıyor .

Fikir Güzel.. 

Arka tekeri görmek istiyorsunuz anladığım kadarıyla.. Arka kapı koluna koyulacak bir led bu işi görür ancak.. 

Geri vites lambasından kapı koluna ulaşabilmek epey zahmetli.. 

Ben araç altına zemin aydınlatma yapmıştım.. Alt şasiye led koymuştum.. tavan lambası yanınca iki yandan alttan etrafı aydınlatırdı.. Bu daha kolay galiba.. Kapıya ulaşmak zor.. 

İletiyi paylaş

Semih Tunca    120
Semih Tunca
gönderildi (düzenlendi)

Evet Mehmet abi arka tekerleği görmek için zaten benim arabaya gitmez de böyle birşey halihazırda olanlar yapabilir yada arka tamponun aracın yanlarına dönen arka lastik hizasına denk gelen altına da olabilir .fikir işte ?

tarihinde Semih Tunca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap