• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Suat Toker

Skoda Octavia 2 (2004-2012) Bi-Xenon Mercek Montajı

Recommended Posts

Oktay Toker    2.611
Oktay Toker

Hoş geldiniz.

Kendiniz hobisel uğraşacaksanız forum başlıkları altındaki bir çok çalışmayı inceleyerek ve forumdaki konuları yol gösterici olarak gördüğünüzde bence yapabilirsiniz.

İsteklerinizin yogunluk derecesi oldukça yüksek buna göre Yardımsal veya canım sıkılıyor gel diyen olacağını pek sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Fatih Atamer    1
Fatih Atamer

Anladım Oktay bey ilginiz için teşekkür ederim. Gündüz farlarının ve angel farların beslemesini parklardan almayı planlıyorum. Mercek olarak Bosch marka Bi-xenon merceklerden kullanmayı planlıyorum aslında uzun farları gündüz farına çevirip hem kısa hem uzun farı mercek üzerinden yapmayı da düşünmüyorum değil fakat ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Bu konuda fikir verebilir misiniz?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.873
Selçuk Keleş

Çıkma xenon mercekli far araştırın bence. Mercek montajı zaman, el becerisi, tecrübe istiyor.

İletiyi paylaş

Fatih Atamer    1
Fatih Atamer

Maalesef çıkma xenon mercekli farlar altın değerinde bulunmuyor. Zaman çok el, becerisi var ama tecrübe yok. Tecrübem olmadığı için buradan yardım istedim. Eğer bu işi ücreti karşılığında yapan kişiler varsa o şekilde de ücreti karşılığında yaptırabilirim. Yine de herkese teşekkür ederim. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap