• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Suat Toker

Skoda Octavia 2 (2004-2012) Bi-Xenon Mercek Montajı

Recommended Posts

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut

sinyal verdiğimde ledler sönecek ama sinyal yanıp söndüğü için röle nin biraz beklemesi gerekiyordu bende diot kond. ve mini 5A röle ile hallettim bunu fakat 10000 mikrofarad olduğu için 6 saniye oldu bu süre :D

videoda ledler sürekli yanıyor kontakta ben içerden bişey yapmıyorum sadece park ve sinyal düğmelerine dokunuyorum ve led sönüyor 6 sn sonra tekrar devreye giriyor

Bektaş geçiş süresini biraz daha kısaltma şansın yokmu acaba?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

abi video çektim senin için

Ellerine sağlık...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

çok güzel olmuş kardeşim maşallah fakat Mahmutun da dediği gibi süreyi biraz daha kısaltırsan daha güzel olur. aslında orjinalinde tamamen sönmek yerine hafiften kısılıyor, sinyal bitince eski haline dönüyor, bunu yapamaz mısın?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

elektriği olmayan sigortanın piminden almak muhteşem bir şey ya :D ben nie böyle yapmıyorum ki...

İletiyi paylaş

İsmail Engin    0
İsmail Engin

eline sağlık güzel olmuş gerçekten baya uğraşmışsın ama rgb ile yapsaydın daha hoş olmazmıydı ?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Çok güzel olmuş be :)

Tebrikler..

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Elinize sağlık. Çok mükemmel olmuş. Kesinlikle yılın farı adayım bu. :)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Az evvel Baktaş'ı gönderdim Dergah'tan :) Farları çok şık olmuş...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Güzel güzel...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut

Servet abi boru anahtarlı pozun çok hoşuma gitti :dance2: çok karizmatik çıkmışsın :bravo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Gökhan Tüzen    0
Gökhan Tüzen

herkese merhaba aranıza yeni katıldım bu forumdaki bilgi paylaşımı gerçekten üst düzey.Bu hafta Bektaş kardeşimden octavia için yaptığı yeni farları aldım...bu arada daha önce kendi aracına yaptığı bixenon farların aynısı.Neyse çok uzatmayım philips d2s 4300 k ampülleride 0 olarak zorda olsa temin ettim ve balast kablolarınıda aldım.iş montaja kaldı ama kimin kapısını çaldıysam farlara bakınca yapmaya yeltenmedi bile :hiaa: . çok karışık geldi anlaşılan iş başa düştü.sizden yardım bekliyorum artık yeni üyenizi geri çevirmezsiniz :flowers:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut

Gökhan bey hoşgeldiniz :flowers:

Farlarınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,sorunun ne olduğunu ayrıntılı olarak belirtmemişsiniz Bektaş bu farları kendi aracında kullanmıştı,sistemi biliyor ondan yardım almak daha sağlıklı olmaz mı? :unknw:

İletiyi paylaş

Gökhan Tüzen    0
Gökhan Tüzen

Teşekkür ederim hoşbulduk. Evet bektaştan yardım almak daha doğru olurdu birebir ama avrupa yakasında olduğum için gidip gelmek sorun olucak zaman açısından.sorunum tam olarak farları götürdügüm 4 farklı elektronik ustası farın içindeki devreleri görünce anlam veremedi.bektaş ın bana anlattıklarını anlattım onlara ama pek anladıklarını sanmıyorum.montajda bi sorun olursa mesuliyet almayız dediler.hatta bitanesi ben arka soketi takarım ne yanarsa o yanar bile dedi :bravo: şimdi anladımki bunu sağlam montaj yaptıracağım bi elektronik ustası bulamıycam anladığım kadarıyla siz ve servet bey ve bektaş baya bilgi sahibisiniz.Tam olarak montajı nasıl yapacağımı bilmiyorum ledleri falan yakarsam yandım :tirs:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut
Teşekkür ederim hoşbulduk. Evet bektaştan yardım almak daha doğru olurdu birebir ama avrupa yakasında olduğum için gidip gelmek sorun olucak zaman açısından.sorunum tam olarak farları götürdügüm 4 farklı elektronik ustası farın içindeki devreleri görünce anlam veremedi.bektaş ın bana anlattıklarını anlattım onlara ama pek anladıklarını sanmıyorum.montajda bi sorun olursa mesuliyet almayız dediler.hatta bitanesi ben arka soketi takarım ne yanarsa o yanar bile dedi :bravo: şimdi anladımki bunu sağlam montaj yaptıracağım bi elektronik ustası bulamıycam anladığım kadarıyla siz ve servet bey ve bektaş baya bilgi sahibisiniz.Tam olarak montajı nasıl yapacağımı bilmiyorum ledleri falan yakarsam yandım :tirs:

Dediğim gibi yapılacak en mantıklı şey Bektaş tan yardım almak telefonla veya bizzat yanına giderek :unknw:

İletiyi paylaş

Gökhan Tüzen    0
Gökhan Tüzen

Sabredemiyorum hemen olsun istiyorum ben istedikçede olmuyo.İlgin için teşekkür ederim bikaç elektronikçi daha bakınıyım olmazsa son çare o olacak gibi

İletiyi paylaş

Gökhan Tüzen    0
Gökhan Tüzen

Sağolasın gerçekten ben dediklerini anlatmaya çalıştım adamlar anlamadı.neyse o arada kablo ampül işlerini hallettim en azından.Bide fazla rahatsız etmek istemedim seni.olmazsa cumartesi veya pazar telefonlaşırız atlar gelirim :dance2:

İletiyi paylaş

Gökhan Tüzen    0
Gökhan Tüzen

Montaj işini sonunda hallettim çok güzel oldu,bektaş kardeşimede teşekkür ediyorum iyi bi çalışma olmuş sorunsuz çalışıyor resimlerinide paylaşıcam.Ayrıca arka stoplarla ilgili bi led projem var onuda led bölümünde paylaşıcam en kısa zamanda :yes:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.648
Mahmut Akbulut

Montaj işini sonunda hallettim çok güzel oldu,bektaş kardeşimede teşekkür ediyorum iyi bi çalışma olmuş sorunsuz çalışıyor resimlerinide paylaşıcam.Ayrıca arka stoplarla ilgili bi led projem var onuda led bölümünde paylaşıcam en kısa zamanda :yes:

Hadi bakalım hayırlı olsun iyi günlerde kullan :bravo: resim isteriz :photo:

İletiyi paylaş

Olcay Eyüboğlu    0
Olcay Eyüboğlu

Arkadaşlar son kasa octavia'larda 2500 tl'ye afs özellikli xenon alınabiliyor. Bu farlar bixenon mu dur? Mercek kalitesi, markası nedir? Verilecek paraya değer mi?

İletiyi paylaş

Serhat Atan    4
Serhat Atan

@Bektaş Talay

Emeğine sağlık. Gerçekten hayran kaldım aracın yeni farlarına. Hem işlevsel olarak hem de görünüm olarak çok iyi olmuş.:)

İletiyi paylaş

Kemal Yağmurcukardeş    8
Kemal Yağmurcukardeş

Arkadaşlar sabah gidip merceklerimizi mercek kapaklarımızı ve Philips d2s ampüllerimizi aldık..

İlk denememiz Octavia üstünde olacaktı. Octavia aracımızın farlarını sökerek işe giriştik...

HELLA marka farlarımız resmen açılmamasını istedikleri için nasıl yapıştırıldıysa bizi çok uğraştırdı...

Fara ufak tefek zararlar vererek nihayet farımızı açtık...

En şanslı olduğumuz kısım ise eski halojen merceğin yerine bi xenon merceğin tam oturması oldu...Kesme biçme hiçbir işlem yapılmadı...

Montaj yapıldı odak ayarlandı...

Far camı kapatılmadan arabaya takılıp deneme yapıldı...

Hava karardığı için devamı yarına bırakıldı...

jumtz.jpg

jumsg.jpg

jumvw.jpg

far açılmaya çalışılırken...

jumxb.jpg

Ve farımızı zor da olsa açıldı...

jumzy.jpg

aracımıza takılıp denendi... performans tartışılmaz..

jun1n.jpg

Duvar görüntüsü yarın gelecek..

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Elinize sağlık Kemal bey sonucu merakla bekliyoruz. :good1:

İletiyi paylaş

Kemal Yağmurcukardeş

Elinize sağlık Kemal bey sonucu merakla bekliyoruz. :good1:

Yarın inşAllah bir aksilik çıkmazsa öğleye doğru montaj işlemimiz sonlanacak...

Saygı değer forum üyelerimiz farları geri yapıştırırken ne tarz bir silikon kullanmamızı önerirler?

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Genelde üyelerimiz hatırladığım kadarıyla epoksi ile birleştirip bir gece bantlı beklettikten sonra ince silikon çekip far camı ve kapağın kesiştiği noktaya su yalıtımı sağlamışlar. Siz de öyle yapabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Kemal Yağmurcukardeş

Arkadaşlar montaj bitti bu aracın resimleri yarın. Şimdi vectranın resimleri yayınlayacağım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap