• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serkan Sefiroğlu

En iyi H7 ampul ?

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Arkadaşlar bu çok ışık veren ampuller içinde en sarımsı kelvini düşük hangisidir. Ben cok yağmurlu ve sisli bir bölgedeyim.cok isim veren sarımsı ışık önerisi istiyorum. Philips galiba beyaza çok yakın ilk o elenecek gibi

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/

Sarı ampullerin kalitelisini bulmak çok zor. +%50 kategorisindeki ampuller ideali yakalamış gibi.

İletiyi paylaş

Kaan Demir Akarı    3
Kaan Demir Akarı

Bu yeni çıkan general electric 'in ultra megalight modeli iyi diyorlar fiyatıda baya uygun gelid bana 34-35 tl civaru +120 fark diyolar ama bilemedim.

Birde ben yağışlı havalarda doğru düzgün gösteren bir ampül arıyorum (sarı olan sanırım) Hepsiburada.com da sarı renge boyanmış ampuller var ama çakma gibi geldi bana.İyi bi markanın 2000 3000 k halojen ampulü varmıdır sizce ?

Şimdi bu satıcıyı buldum hella orjinal diyor ama bilemedim xtreme yellow h4 75 tl , iyimi sizce ?

http://cenkoto1.sahibinden.com/aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-elektronik?sorting=price_desc&storeCategory=230813

tarihinde Kaan Demir Akarı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

Fosforlu far filmi diye bir ürüne rastladım. Alsak işe yarar mı acaba?

Apache style diye sarı filmlere yaklaşamıyorum. Çok açık sarı da bulamadım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Fosforlu far filmi diye bir ürüne rastladım. Alsak işe yarar mı acaba?

Apache style diye sarı filmlere yaklaşamıyorum. Çok açık sarı da bulamadım.

Ampuller eskiyse yenileyin, filmle falan bişey olacağını düşünmüyorum.

Bu yeni çıkan general electric 'in ultra megalight modeli iyi diyorlar fiyatıda baya uygun gelid bana 34-35 tl civaru +120 fark diyolar ama bilemedim.

Birde ben yağışlı havalarda doğru düzgün gösteren bir ampül arıyorum (sarı olan sanırım) Hepsiburada.com da sarı renge boyanmış ampuller var ama çakma gibi geldi bana.İyi bi markanın 2000 3000 k halojen ampulü varmıdır sizce ?

Şimdi bu satıcıyı buldum hella orjinal diyor ama bilemedim xtreme yellow h4 75 tl , iyimi sizce ?

http://cenkoto1.sahibinden.com/aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-elektronik?sorting=price_desc&storeCategory=230813

GE olabilir, http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/ 'deki performans ampulleri bölümünde diğer marka önerileri de bulunuyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

Şansımıza havalar açık geçiyor.

Geçen hafta arkadaşlara H7 GE MLU 130 aldık, gündüz yaktıkları halde normal ampullere göre daha beyaz olduğu belli oluyor. Fiyat cazip ama yağmurda randımanlı olmayabilir. 

Hella için verilen linklerdeki Night Vision ve Daymaker değerlendirilebilir. 

(Forum linklerinde problem var.)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
9 hours ago, Mustafa Olur said:

Şansımıza havalar açık geçiyor.

Geçen hafta arkadaşlara H7 GE MLU 130 aldık, gündüz yaktıkları halde normal ampullere göre daha beyaz olduğu belli oluyor. Fiyat cazip ama yağmurda randımanlı olmayabilir. 

Hella için verilen linklerdeki Night Vision ve Daymaker değerlendirilebilir. 

(Forum linklerinde problem var.)

Linkleri düzelttim, teşekkürler. :)
Türkçeleştirmeyi de halledeceğim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Kadir Akıncı    0
Kadir Akıncı

iyi akşamlar
arabamda kısa + uzun bi-xenon  ve uzun farlar için ise halojen ampul bulunmakta. Uzun farlar için örüş mesafesi en uzun hangi marka/model tavsiye edersiniz?
Saygılarımla.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
14 saat önce, kadir akıncı yazdı:

iyi akşamlar
arabamda kısa + uzun bi-xenon  ve uzun farlar için ise halojen ampul bulunmakta. Uzun farlar için örüş mesafesi en uzun hangi marka/model tavsiye edersiniz?
Saygılarımla.

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/ 'deki performans ampulleri bölümünde diğer marka önerileri de bulunuyor. Ben Osram NBR öneririm.

İletiyi paylaş

Volkan Pelit    1
Volkan Pelit

Herkese merhabalar

Adım Volkan, 30 yaşındayım. Öğretmenim. 

Aranıza Ankaradan katılıyorum.

Geçtiğimiz hafta geç saatlerde Ankaradan Boluya giderken arkamdan ak gandalf geliyor sandım :) Mübarek araç beni geçip yaklaşık 100 metre ileri mesafede bile benim farlarımdan iyi aydınlattığını gördüm. Farları ertesi gün kontrol ettiğimde sanırım fabrika çıkışlı GM marka ampüller duruyordu.

Kafaya koydum değiştireceğim.

Bir dolu konu ve yorum okumama rağmen şaşırdım. İşin içinden çıkamadım.

Diyorum ki bana lazım olan performans + uzun ömür. Buna istinaden Osram Silverstar veya  Philips Vision Plus olsun dedim. Ama nette bakıyorum osram markanın silverstarında cool blue modeli çıkıyor. Bu model beyaz renk verirse yağmur ve sisli havada fener görmüş tavşan gibi kalırım.  Philips visiona bakarken diamond ve cristal modelleri ile karşılaşıyorum. Bunlardan hangisini tercih edeceğim onu da bilmiyorum.

Üstadlarımdan ricamdır bana yardımcı olsunlar.

Aracım corsa D 2008 model. 

Gece fazla yolculuk yapmam. En fazla aylık 200km mesafe giderim. Çukurlara çok dikkat ederim. Gündüzleri farım kapalı olur.

Beni 1-1,5yıl yolda bırakmayacak, yağmurda siste zor duruma sokmadan, parlaklık performansı isteğim özellikler çerçevesinde maksimum olacak şekilde osram veya philips marka ampül önerebilir misiniz?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
22 saat önce, Volkan Pelit yazdı:

Herkese merhabalar

Adım Volkan, 30 yaşındayım. Öğretmenim. 

Aranıza Ankaradan katılıyorum.

Geçtiğimiz hafta geç saatlerde Ankaradan Boluya giderken arkamdan ak gandalf geliyor sandım :) Mübarek araç beni geçip yaklaşık 100 metre ileri mesafede bile benim farlarımdan iyi aydınlattığını gördüm. Farları ertesi gün kontrol ettiğimde sanırım fabrika çıkışlı GM marka ampüller duruyordu.

Kafaya koydum değiştireceğim.

Bir dolu konu ve yorum okumama rağmen şaşırdım. İşin içinden çıkamadım.

Diyorum ki bana lazım olan performans + uzun ömür. Buna istinaden Osram Silverstar veya  Philips Vision Plus olsun dedim. Ama nette bakıyorum osram markanın silverstarında cool blue modeli çıkıyor. Bu model beyaz renk verirse yağmur ve sisli havada fener görmüş tavşan gibi kalırım.  Philips visiona bakarken diamond ve cristal modelleri ile karşılaşıyorum. Bunlardan hangisini tercih edeceğim onu da bilmiyorum.

Üstadlarımdan ricamdır bana yardımcı olsunlar.

Aracım corsa D 2008 model. 

Gece fazla yolculuk yapmam. En fazla aylık 200km mesafe giderim. Çukurlara çok dikkat ederim. Gündüzleri farım kapalı olur.

Beni 1-1,5yıl yolda bırakmayacak, yağmurda siste zor duruma sokmadan, parlaklık performansı isteğim özellikler çerçevesinde maksimum olacak şekilde osram veya philips marka ampül önerebilir misiniz?

Üzerindeki orjinal ampuller bu kadar süre sonra performans olarak yarı yarıya düşmüştür zaten. Osram NBR kullanın. Far ayarını da yapın/yaptırın.

İletiyi paylaş

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

2 yıllık NBPlusları çıkartıp yerine Philps Extreme Vision 130 3700K taktım. Yağmur kar vs hava şartlarını düşününce beyazlık değil sarılık istedim.

Belki yeni olduğundandır ama aydınlatmada biraz fark var.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

2 yılda ampullerin performansı zaten azalıyor aynısından taksanız bile farkedecekti. Güle güle kullanın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Burak    0
Hüseyin Burak

merhaba , çok faydalı bir forum. Keşke ampulleri değiştirmeden önce bu formu keşfetmiş olsaydım.

Sorum şu: Aracım bmw f30 kasa halojen farlı bir model. Yakın zamanda farları beyaz olan ile değiştirdim..

Sanayi de bir usta , bmw araçlara sonradan takılan bu tip lambalar , görüntü sistemi yada orjinal olmayan

aksesuarlar beyni yaktığını söyledi. Benim araçta kısa ve uzunları halojen beyaz lambalar ile değiştirdim ,

gündüz ve park lambalarıı ise ledli olanlarla değiştiridm.

Bu tip uygulamalar aracın beynine zararı varmı dır?

teşekkürler.....

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

İsim soyisim açık olarak yazabilirsen sorulmadan düzeltme yapılabilecektir.

Beyaz fardan neyi kastettiniz?

Ampul yerine ampul değişimi markası değişik diye zarar vermez.Sadece 55watt üzerinde olmasın kafi.

Kısa,uzun Halojen ampul,park,plaka ampulleri  yerine led takılması zaten tesisata sıkıntısı olmaz sadece ampul olmadığı için arıza ışığı kontrolü var ise ışık yakar yada ekranda yazar.

55wat ampul yükü üzerinde agır bir yük tesisata ve kontrol ünitesinde sıkıntı oluşturacaktır.Araç beyni yanması tamamen montaj hataları için geçerlidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Burak    0
Hüseyin Burak

hızlı cevap için teşekkürler....

İsim konusunda kusura bakmayın, düzeltme yapmak istedim ama ayarlar kısmından düzeltemedim.

Bu arada adım Hüseyin BURAK....

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap