• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serkan Sefiroğlu

En iyi H7 ampul ?

Recommended Posts

Tufan Durmuş    0
Tufan Durmuş
Ürün dökümanlarını yeniden inceler misin ? Resimlerde metre ifadesi yok, GT 150'nin VP'den %50 fazla ışık verdiğine dair hiçbir yerde hiçbir somut ifade ya da yazı göremedim ben.

Philips

Powerbulbs

GT150 eğer VP +%50 ışık veriyorsa testlerde neden yaklaşık eşit puanlar alıyor ? Burda bir yanlış anlama var.

Hemen hemen tüm bu forumlarda geçen ampülleri kullandım eğer amaç sadece aydınlatma sağlamaksa OSRAM NŞGHT BREAKER derim halen kullanmaktayım ve çok memnunum

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu
Benimde bir 406 var aydınlatması iyi ama sanırım h7 beyaz aydınlatma ile daha mükemmel olucağını düşünüyorum ama baktığım h7 ler hep 55 w bunun 100 w lığı yokmudur acaba?Gerçi forumda bir arkadaş avrıpada üretimi yasaklanmış demiş ama.Burası türkiye mümkün olsa daha fazlası yapılır eminim kimse kimseyi düşünmüyor.

55 watt için üretilmiş bir tesisata 100 watt ampul takmak birsürü sorun yaratıcaktır. kablolar erir sigorta atar. bazı araçlarda far kolu erime yapıyor. çok uğraşırsınız.

ayrıca bu ampullerin ömrü çok çok kısa oluyor ve optik dizaynları tam anlamıyla felaket. aynı 2 ampulu yanyana koyup birinin flamanının sola doğru diğerinin tam tersi sağa doğru yamuk olduğunu görmüştüm. düşünün o derece kalitesiz üretimler.

İletiyi paylaş

Guest erdhemes   
Guest erdhemes
Hemen hemen tüm bu forumlarda geçen ampülleri kullandım eğer amaç sadece aydınlatma sağlamaksa OSRAM NŞGHT BREAKER derim halen kullanmaktayım ve çok memnunum

+1

Bencede şuan piyasadaki en iyi aydınlatma sağlayan Halojen AMpul nightbreaker..Özelikle de H7'de...

İletiyi paylaş

Guest erdhemes   
Guest erdhemes

Bu link herşeyi açıklıyor:)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Bu link herşeyi açıklıyor:)

:)

İletiyi paylaş

Devrim Haliloğulları    0
Devrim Haliloğulları

Arkadaşlar merhabalar.

Uzun zamandır forumu takip ediyordum,üye olmak bu güneymiş.Son 4 yıldır yurtdışındayım.Krizden dolayı 6 ay önce TR ye döndüm.Şstanbulda yaşıyorum,yaşım 39.

2000 model E46 318i BMW marka aracım var.Arabamı yeni aldım,farlarında değişiklik yapmayı düşündüm.

Öncelikli çıkmacıdan,orjinal mercekli xenon baktım.En uygun 800TL ye kadar buldum.Ama şu kriz ortamında bu parayı vermek mantıklı gelmedi.

Far ampulleri,uzun kısa H7.

Yaptığım araştırmalar sonucu,H7 için Philips modellerinin,diğer ampullere göre biraz daha önde olduğunu gördüm.

Yine yapılan testlerden,burdaki yorumlardan anladığım kadarı ile,bir markanın herhangi bir H4 modeli,bir çok testden 1.çıkıyor ama,ayni modelin H7 si,sıralamaya giremiyor.Veya tam tersi söz konusu.

Velhasıl benim H7 sıralamam şu şekilde,

1-Philips X-TREME POWER

2-Philips Vision Plus

3-Philips GT 150

Umarım yanlış anlaşılmam,bütün sıralamam Philips olması,Osram ın veya Bosch un kötü olduğunu göstermez.Benim yaptığım araştırmalarım bu şekilde.

Ampuller için(x-treme),65TL fiyat aldım,ayni markanın sisler için olan ampulleride varmış.Ben araştırdım ama sisler için internetden x-treme bulamadım,satıcı elimde var diyor.

Bu kadar sordum,kusura bakmayın son bir şey daha sorucam,farları açınca ilk kademe yani ufak ampuller varya,onları neyle değiştirmem uygun olur.

Eğer zahmet edip cevap yazan olursa,şimdiden çok teşekkürler.

post-3961-1265892578_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Anladığım kadarıyla performans istiyorsunuz...

Bosch Plus90 performans konusunda çok başarılı... Sadece ömrü konusunda bilgimiz eksik...

Gece yolculuğunuz az ise Osram Nightbreaker'ırı da listenize almanızı tavsiye ederim...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Park ampullerini (W5W) led'li olanlarla değiştirmen lazım. Diğer mavi boyalı olanlar bir süre sonra dökülüp yine sarımsı yanmaya başlarlar. Led kısmına bakın orda bazı örnekler vardı. http://www.xenonmercek.com 'da ledli park ampulleri vardı.

Sis ve uzun farlarını sıkça kullanmıyorsan (ki kullanılmaz genelde) sadece kısaları değiştirmen yeterlidir. Bir çift fazla alıp yedekte bulundurman daha iyi. Bir de şu test var : http://www.geceucusu.com/index.php?s=&showtopic=563

Farların optik başarıları daha önem kazandığından her ampul her araçta aynı performansı gösteremez. H4 ile H7 zaten ayrı tiplerdir, karşılaştırmak yanlış olur. Hangisinin %'si daha yüksekse onu tercih ederdim ben olsam.

İletiyi paylaş

Devrim Haliloğulları

Veerdiğiniz cevaplar için teşekkürler.Bosch Plus 90 ı biraz araştırdım.Satıcılar 2 sene garanti veriyor.

Bu garanti konusunda bilgisi olan varmı?

3-5 ay sonra ampul yansa(yanmasa,patlasa,bitse)götürünce sorun çıkartırlarmı?

H7 Bosch Plus 90 - 2 adeti 52TL

H7 Philips X-Treme - 2 adeti 65TL

Daha uygun fiyat bulabilirmiyim?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

2 sene ömür garantisi verebileceklerini tahmin etmiyorum...

İletiyi paylaş

Devrim Haliloğulları
2 sene ömür garantisi verebileceklerini tahmin etmiyorum...

Benimde aklıma yatmadı ama,internetde araştırma yapınca birkaç satıcının ilanında 2 sene garanti diye vardı.

İletiyi paylaş

Cem Nagas    0
Cem Nagas

arkadaslar carsamba sabahı yola cıkacagım ve citroen c3 aracımın ampullerini değiştirmek istiyorum. Night Breaker plus tarzı bir ampul almak istiyorum ama nereden bulucagımı bilemiyorum. internetten sipariş verirsem de yetişmeme ihtimali var. Benim sormak istediğim istanbulda night breaker plus nerden bulabilirim veya sizin önerebileceğiniz bir ampul varsa onu nerden bulabiliceğimi söylerseniz sevinirim.

iyi günler herkese

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut
arkadaslar carsamba sabahı yola cıkacagım ve citroen c3 aracımın ampullerini değiştirmek istiyorum. Night Breaker plus tarzı bir ampul almak istiyorum ama nereden bulucagımı bilemiyorum. internetten sipariş verirsem de yetişmeme ihtimali var. Benim sormak istediğim istanbulda night breaker plus nerden bulabilirim veya sizin önerebileceğiniz bir ampul varsa onu nerden bulabiliceğimi söylerseniz sevinirim.

iyi günler herkese

Cem bey merhaba size en yakın praktiker veya bauhause a gidin...

İletiyi paylaş

Cem Nagas    0
Cem Nagas

cevabınız icin tesekkürler peki fiyatı hakkında bilginiz var mı

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

cevabınız icin tesekkürler peki fiyatı hakkında bilginiz var mı

Şuan ki fiyatını bilmiyorum ama 60-100 TL arası diye tahmin ediyorum :unknw:

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Osram NBR H7 tanesi 28 TL civarında görmüştüm zamanında Bauhaus'ta.

Değişmiş olabilir tabi.

İletiyi paylaş

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

Yağışlı havalardaki başarısızlıkları nedeniyle beyaz ışık veren halojenleri tercih etmiyorum.

Bana sarı tonunda ve iyi aydınlatma yapacak ampul lazım.

Aşağıdaki resimde gördüğüm kadarıyla aradığım ampul Philips Xtreme Vision görünüyor.

post-7265-0-22055500-1445955034.jpg

Kullanıcı tecrübeleri de önemli. Tavsiye edebileceğiniz başka ampul var mı?

İletiyi paylaş

S.Buğrahan Güler    8
S.Buğrahan Güler

X-treme vision sizin işinizi baya iyi görür mesafesi çok çok iyidir. Kuzenim 2001 megane 1 in taktığımda önceki halojen sokağın yarısına erişirken bir anda sokağın sonuna erişir oldu...

Diğer tavsiye edeceğim üründe Megalight Ultra 120 olur bunuda uzunlara takmış ama tam net cevap alamadım...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Osram NightBreaker

İletiyi paylaş

Yaşar Kaymaz    22
Yaşar Kaymaz

Benim aracım Hyundai ix20 uzun kısa H7.Kısalara osram night breaker ultimate uzunlara GE maga light 120 taktım.Renkleri aynı sayılır.Aydınlatma ikiside mükemmel.Daha önce Osram night breaker plus kullanmıştım.Ultimate renk olarak daha iyi bence.Osram Ge den daha kaliteli bence.

İletiyi paylaş

Özgür Kızılkaya    3
Özgür Kızılkaya

H4 X treme vision kullanıyorum oldukça başarılı bir ampül. Tam beyaz değil sarı da değil. Zaten %130 daha fazla ışık veriyor. Bazıları fark göremedim diyor ama oldukça farklı ve kuvvetli. Tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

Biraz daha bekleyeyim o zaman. NB Plusları takalı 1.5 yıl oldu. Eğer xtreme de beyaz ve sarı arası ise fark görebilir miyim bilmiyorum.

Fiyatı cazip gördüğümden uzunlara H1 GM Megalight Ultra 120 aldım.

Aydınlatma üzerinde neden bu kadar duruyorum söyleyeyim: Geç vakitlerde işten çıktığım oluyor. Göz her 10 yılda ışık hassasiyetinin %20-25 kadararını kaybedermiş. Benim yaşım da yolun yarısını geçti.

tarihinde Mustafa Olur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Talat Serkeş    12
Talat Serkeş

Arkadaşlar bu çok ışık veren ampuller içinde en sarımsı kelvini düşük hangisidir. Ben cok yağmurlu ve sisli bir bölgedeyim.cok isim veren sarımsı ışık önerisi istiyorum. Philips galiba beyaza çok yakın ilk o elenecek gibi

tarihinde Talat Serkeş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Arkadaşlar bu çok ışık veren ampuller içinde en sarımsı kelvini düşük hangisidir. Ben cok yağmurlu ve sisli bir bölgedeyim.cok isim veren sarımsı ışık önerisi istiyorum. Philips galiba beyaza çok yakın ilk o elenecek gibi

Bulabilirseniz 3000K halojen ampul alın , sisli ve yağmurlu havada en iyi performansı verir ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Semih Tunca    119
Semih Tunca

Osram All season sarımsı ışığı ve %30 artısı ile uygundur

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap