• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Serkan Sefiroğlu

En iyi H7 ampul ?

Recommended Posts

Serkan Sefiroğlu    0
Serkan Sefiroğlu

arkadaşlar herkese selamlar.. philipsin iki modeli var.power2night gt 150 ve x-treme power bu ikisinden hangisi daha performanslı takan veya deneyen varmı. ikisinden birini almayı düşünüyorum..hangisi daha iyidir.piyasadaki normal ampullerden bariz farkı varmıdır?passat mercekli far h7. teşekkürler.......not: xenon önermeyin......

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

İkisi de yaklaşık aynıdır. Ve diğer ucuz markalardan elbette çok daha iyi ışık verirler.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya
mrb.extrem power standart ampüllere karşılık daha fazla ışık veren bi ürün olarak geliştirilmiştir GT150 ise,ilk üretildiği tarihte yalnızca rally araçları için üretilen bi üründü.daha sonra üzerinde bazı değişiklikler yapıldktantan sonra (diğer sürücülerin gözünü almaması v.s.) bu ürünü aftermaket lerdede satışa sunmuştur.dolayısiyle gt150 bi adım daha öndedir.saygılar...

Merhabalar,açıklamalarınız mantıklı geliyor.Fakat GT150 +%50'ye kadar,X-treme power ise +%80'e kadar fazla aydınlatma vaat eden bir ürün. Hatırlarsanız Voltronun testinde iki ampul de çok yakın aydınlatma gücüne sahip çıkmışlardı. Fakat H4 için konuşuyorum;ürünün tanımında da belirtildiği gibi geliştirilen ampul geometrisi sayesinde aynı ışık miktarı da olsa sürücünün yoldaki görmesi gerekli yerlere gönderilen daha fazla ışık ile X-treme power başı çeker diye düşünüyorum... Tabi kesin bilgiyi yine belirli otoriteler tarafından yapılmış kapsamlı testler verecektir.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Açıklamalar için teşekkürler. Philipsin Rally isimli ürününü biliyorum ancak bu ampulleri avrupada trafikte kullanmak yasal değil diye hatırlıyorum. Aslında Diamond Visiona fazla talebin nedeni alıcıların aydınlatmadan çok görüntüye önem vermelerinden kaynaklanıyor bence ve bu tür boyalı ampullerin aydınlatma performansının düşük olduğundan alıcıların pek çoğunun haberi de yok kanımca. Görüntüden çok aydınlatmya önem veren biri olarak keşke Diamond Visionun başarısına bu ampuller de ulaşsa da insanlar en azından önlerini görerek gidebilse...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
sanırım ortada küçük bir yanlış anlama var,önce onu düzeltmek isterim;

power2night GT150, %50 fazla ışık DEĞŞL,150m ye kadar aydınlatma sağlayan bir ürün

Bence de bu yanlış. Ne Philips ne de çeşitli satıcıların web sitelerinde böyle birşey yazmıyor. Yazması da saçma olurdu çünkü ampulün verdiği ışığın mesafesini farın optik yapısı belirler.

Kısa farın 150 metreye ışık vermesi çok zor. Verse de çok azdır herhalde. 75 metrede halojenin işi bitiyor :)

GT150 +%50, GT130 ise +%30 olarak biliyorum ben. Örnek olarak AutoExpress'in +%50 testine bakın orda GT 150 test edilmiş.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
GT150 +%50 değil,vision plus +%50 fazla ışıktır.GT150 visionplus tan sonra dahada üstün bi ürün olarak üreilmiştir.150m en üst düzeyde olabilecek bir ibaredir.bu tamamen farın yapısına ve aracın farlarının yeni ve temiz olup olmamasıyla da ilgilidir.on yaşında bir araçta bu performansı vermesi tabiki imkansız ama ona bile diğerlerinden çok daha iyi sonuç vereceği kesin. +30 zaten philips in standart diye bilinen ürünleridir GT130 da ise yukarıda yazdığım açıklama aynen geçerlidir ama 130m olarak.

Ürün dökümanlarını yeniden inceler misin ? Resimlerde metre ifadesi yok, GT 150'nin VP'den %50 fazla ışık verdiğine dair hiçbir yerde hiçbir somut ifade ya da yazı göremedim ben.

Philips

Powerbulbs

GT150 eğer VP +%50 ışık veriyorsa testlerde neden yaklaşık eşit puanlar alıyor ? Burda bir yanlış anlama var.

İletiyi paylaş

Ozan Gerdan    0
Ozan Gerdan

Arkadaşlar Ankara,Şvedik organize sanayinde bulunan FŞFTY TUNŞNG in 70 ytl fiyat verdiği Philips power2night GT150 H4 model ampulleri,Ostim Atatürk bulvarında bulunan Urfalı kebabcının yanında yeni açılan AUTOWAX oto aksesuardan 55 ytl ye aldım.Bilginize...

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya
Arkadaşlar Ankara,Şvedik organize sanayinde bulunan FŞFTY TUNŞNG in 70 ytl fiyat verdiği Philips power2night GT150 marka ampulleri,Ostim Atatürk bulvarında bulunan Urfalı kebabcının yanında yeni açılan AUTOWAX oto aksesuardan 55 ytl ye aldım.:blink:

Ampul tipini de belirtseniz?

İletiyi paylaş

Ozan Gerdan    0
Ozan Gerdan

Philips power2night GT150 ( H4 )

:blink:

İletiyi paylaş

Ozan Gerdan    0
Ozan Gerdan

H4 :blink:

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya
51 ytl üzerine kargo parası hariçtir sanırım.

Evet kargo hariç. Ekleyince de zaten 55YTL civarı bişey oluyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Belirttiğin markalar +%50'ye kadar artış sağlayabiliyor ki bu da her zaman garanti edilemiyor, çünkü performansı etkileyen bir çok faktör var. Xenon'un yerini hiçbir ampul tutamaz. Senin farların mercekli olmadığından xenon taktırman çok da düzgün olmayan bir uygulama olur. Denemekte yarar olacaktır çünkü şu anda kullandığın ampuller de biraz zayıflamıştır ancak mucizevi bir sonuç beklememelisin.

İletiyi paylaş

Aygün Arslan    0
Aygün Arslan

Selam;

Yorumlarinizi okuyorum.Aklima takildi acaba H7 Power2Night GT150 veya H7 X-treme Power %80 arabamda kullansam beyaz ve daha uzun mesafeli bir aydinlatma elde edermiyim ? Bende su anda MTEC H7 H.I.D 4350K ampuller var.Beyazligi cok iyi ancak aydinlatma mesafesi cok düsük,özelliklede yagmurlu havalarda el feneri gibi oluyor( Zaten bununla ilgili bir konu acmistim ).Aracim 2002 Passat 1.9TDI Mercekli farlar.

İletiyi paylaş

Ozan Gerdan    0
Ozan Gerdan

Göstermesi güzel.Ama anormal bir artış bekleme ...

İletiyi paylaş

Guest erdhemes   
Guest erdhemes

Eger aydınlatma istiyorsan al silverstar Philipse o kadar para verilmez Silverstar Power2 night ve Gt150 ve hatta extreme power neredeyse aynı hatta ışık rengi olarak silverstarın aynı oldugunu söyleyebilir. Bu philipsin pazar yayma çabasıdır aynı ürünü 30 kere farklı isimlerle piyasaya sürmesi Televizyondan ütüye böyle yapıyorlar zaten. Dediğim gibi git bunların yarı fiyatına silverstar al.. Yok bembeyaz olsun önümüde göreyim diyosan xenondan başka çare yok...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

+1

Halojen teknolojisi 90'lı yıllarda bitti artık.

Mesela Philips'te Vision Plus için:

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ighting&lang=en

linkinde de görüldüğü gibi "up to %50" ifadesi kullanılmış. Yani "%50'ye kadar artış" yazıyor "%50" demiyor.

üreticiler bunu garanti edemiyor, çünkü farın optiğinin önemi çok daha büyük.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya
Eger aydınlatma istiyorsan al silverstar Philipse o kadar para verilmez Silverstar Power2 night ve Gt150 ve hatta extreme power neredeyse aynı hatta ışık rengi olarak silverstarın aynı oldugunu söyleyebilir. Bu philipsin pazar yayma çabasıdır aynı ürünü 30 kere farklı isimlerle piyasaya sürmesi Televizyondan ütüye böyle yapıyorlar zaten. Dediğim gibi git bunların yarı fiyatına silverstar al.. Yok bembeyaz olsun önümüde göreyim diyosan xenondan başka çare yok...

Silverstarların ürettiği ışık bir süre sonra azalıyor. Bu tabi ki aracın markasına bağlı ama bir arkadaşın megane için 6ay yetti,ayrıca philipslerden daha fazla ısınıyorlar ve farda kararma ve is problemi yaratıyorlar. Ampul ömrü dışında diğer sorunlar philipsde de var ama daha az bildiğim,gördüğüm kadarıyla...

İletiyi paylaş

Guest erdhemes   
Guest erdhemes
Silverstarların ürettiği ışık bir süre sonra azalıyor. Bu tabi ki aracın markasına bağlı ama bir arkadaşın megane için 6ay yetti,ayrıca philipslerden daha fazla ısınıyorlar ve farda kararma ve is problemi yaratıyorlar. Ampul ömrü dışında diğer sorunlar philipsde de var ama daha az bildiğim,gördüğüm kadarıyla...

Bunlar genelleme yapılamayacak problemler gibi geldi bana dediğin gibi araca da bağlı. %1likte kalite sorunu olabileceği düşünülürse, gayet normal. Bende 13 aydır Silverstar kullandığımı ve halen ilk gunku gibi ışık verdiğini söyleyebilirim. Ama bence buda sıra dışı bir durum. Tüm bu %50 fazla ışık, beyaz ışık, ürünlerinde inovasyon sağlanırken ampul ömründen fedakarlık yapılmak zorunda ama en cok beyaz ışıklarda boyalı ampullerde gecerli bir durum..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

tabii ki free form farın o kadar farkı olucak di mi :soshelp:

İletiyi paylaş

Guest erdhemes   
Guest erdhemes

%80 teorik hesaplamayla bulunmuş bir değer, biraz daha kasarak %100 de bulurlar herkezin hesabı farklı, pratikte ise bunu etkileyen büssürü etken var dolayısıyla gt150, xtreme power ve silverstar ampuller mevcut aracların %90'ında aynı performansı gösteriyor. Kısaca her zaman konustugumuz gibi, halajenle bi yere kadar al xenon %300 aydınlan...

İletiyi paylaş

Ahmet Emir    0
Ahmet Emir

Benimde bir 406 var aydınlatması iyi ama sanırım h7 beyaz aydınlatma ile daha mükemmel olucağını düşünüyorum ama baktığım h7 ler hep 55 w bunun 100 w lığı yokmudur acaba?Gerçi forumda bir arkadaş avrıpada üretimi yasaklanmış demiş ama.Burası türkiye mümkün olsa daha fazlası yapılır eminim kimse kimseyi düşünmüyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Benimde bir 406 var aydınlatması iyi ama sanırım h7 beyaz aydınlatma ile daha mükemmel olucağını düşünüyorum ama baktığım h7 ler hep 55 w bunun 100 w lığı yokmudur acaba?Gerçi forumda bir arkadaş avrıpada üretimi yasaklanmış demiş ama.Burası türkiye mümkün olsa daha fazlası yapılır eminim kimse kimseyi düşünmüyor.

100W'lık var tabii ama markalı olarak üretilmiyor. Avrupa standartlarına uygun olarak mı üretiliyor, geometrisi ne kadar düzgün bilinmez. Çoğunluğu 100W'ın tamamını ışık olarak vermez.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap