İçeriğe atla

Peugeot 206 Xenon Far Uygulaması

70 cevap var

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj
  • Far : Xenon
  • Otomobil : Peugeot
  • Model : 206 XT
Arkadaşlar Herkese Merhaba, Bu Forumda Yeniyim :)

2004 Model peugeot 206 aracıma H.I.D Marka Xenon far ( 8000 K ) aldım. Fakat sonradan bunun muayenede ve trafikte sorunlara yol açtığını gördüm. Biraz araştırma yaptım ve otomatik far yükseklik ayarı bulunan araçlarda xenon farın sorun olmadığı sonucuna ulaştım. Acaba benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı var mı? Şöyle bir soru işareti oluştu kafamda arabayı akşam çalıştırdım far sensörü farları yaktı ve farlar bir aşağı bir yukarı oldu ( bu olayı bir kere daha yaşadım bir daha tekrar etmedi ) bu da benim aklımda soru işareti oluşturdu.

Uygulamayı da sizinle paylaşayım.

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: Fotoğraf0579.jpg

İbrahim Umur

• Üye
  • 27 Mesaj
  • Model : 208 Allure E-HDI
Biraz zayif gibi duruyor ama. Merceklimi farlar bu arada ?

Bu mesaj ibrahim umur tarafından düzenlendi: 31.01.2013 - 22:22

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj
  • Far : Halojen
  • Otomobil : Kia
  • Model : PRO CEED CP A/T 2012

Ethem Şenkurt, 31.01.2013 - 22:12 tarihinde yazmış:

2004 Model peugeot 206 aracıma H.I.D Marka Xenon far ( 8000 K ) aldım. Fakat sonradan bunun muayenede ve trafikte sorunlara yol açtığını gördüm. Biraz araştırma yaptım ve otomatik far yükseklik ayarı bulunan araçlarda xenon farın sorun olmadığı sonucuna ulaştım. Acaba benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı var mı? Şöyle bir soru işareti oluştu kafamda arabayı akşam çalıştırdım far sensörü farları yaktı ve farlar bir aşağı bir yukarı oldu ( bu olayı bir kere daha yaşadım bir daha tekrar etmedi ) bu da benim aklımda soru işareti oluşturdu.

Ethem bey hoşgeldiniz aracınızda otomatik eğim sensörü yok bu yüzden otomatik yükseklik ayarı da yok ve ayrıca forum kuralları gereği H serisi xenon mesajlarına cevap vermiyoruz...

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL...

mahmutakbulut@ymail.com

Samet Daş

• Üye
  • 545 Mesaj
  • Otomobil : Hyundai
  • Model : i20 Sarıgazi
Polat Alemdarı seyretmekten 5 dakikada yazınca sen benden önce yazmışsın kardeşim :bravo:
http://www.geceucusu...lgili-mesajlar/

Bu mesaj Samet Daş tarafından düzenlendi: 31.01.2013 - 22:41

idraki meali bu küçük akla gerekmez
zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Mahmut Akbulut, 31.01.2013 - 22:35 tarihinde yazmış:

Ethem bey hoşgeldiniz aracınızda otomatik eğim sensörü yok bu yüzden otomatik yükseklik ayarı da yok ve ayrıca forum kuralları gereği H serisi xenon mesajlarına cevap vermiyoruz...

Teşekkür ederim Mahmut Bey peki merceklere takılan Xenonlar H serisi olmuyor mu ?

İbrahim Umur

• Üye
  • 27 Mesaj
  • Model : 208 Allure E-HDI
Samet, benim sorun giderildi, bi bakip yorumunu yazmani bekliyorum, yeni resimler eklendi :)

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj

Ethem Şenkurt, 31.01.2013 - 22:45 tarihinde yazmış:

Teşekkür ederim Mahmut Bey peki merceklere takılan Xenonlar H serisi olmuyor mu ?

OEM xenon mercekli farlarda kullanılan mercekler D serisidir.H serisi uzak doğu menşeyli olup bizim tabirimizle çakma xenon kitlerdir...

mahmutakbulut@ymail.com

Selçuk Keleş

• Yönetici
  • 5,510 Mesaj
  • Model : 406

Ethem Şenkurt, 31.01.2013 - 22:12 tarihinde yazmış:

Xenon farların göz almamasının birinci nedeni otomatik seviye sisteminin olması değil, D2S/D1S tipi merceğin ve ampulün kullanılmış olmasıdır. Sizin far seviye motoru elektrik geldiğinde ileri geri yapıyor olabilir ancak otomatik sistem değil, manuel ve elle içerideki konsoldan ayarlanır.
Lütfen profil fotoğrafınızı (avatar) bu linkten güncelleyiniz.

Gece Uçuşu - Karanlık Işığın Yokluğudur ...
Gezen İnsan - Doğa, Kültür, Tarih ...
Ford Club Türkiye - Daha İyiye Doğru ...

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Selçuk Keleş, 01.02.2013 - 09:48 tarihinde yazmış:

Xenon farların göz almamasının birinci nedeni otomatik seviye sisteminin olması değil, D2S/D1S tipi merceğin ve ampulün kullanılmış olmasıdır. Sizin far seviye motoru elektrik geldiğinde ileri geri yapıyor olabilir ancak otomatik sistem değil, manuel ve elle içerideki konsoldan ayarlanır.

Anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şimdi ya mercek almalı ya da xenonu çıkartmalı.

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj
arkadaşlar ya benim bir sorum olacak bi xenon far takmayı düşünüyorum da taktırdığımda uzunları yaktığımda ( sürekli olarak yani bazı araçlarda kolu iki defa çekince bazılarında da ileri itince olur ya o şekilde ) kısalarım sönecek mi ?
Bir de D serisi xenonların balastı var mı ? Önereceğiniz bir site var mı Xenon için? Teşekkürler.

Bu mesaj Ethem Şenkurt tarafından düzenlendi: 11.02.2013 - 18:06

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Selçuk Keleş, 01.02.2013 - 09:48 tarihinde yazmış:

Selçuk Bey peki bu D1S D2S neye göre acaba merceğin kendisine göre falan mı? Bi xenon mercek taktıracağım da kapsamlı bir araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj

Ethem Şenkurt, 11.02.2013 - 18:15 tarihinde yazmış:

Selçuk Bey peki bu D1S D2S neye göre acaba merceğin kendisine göre falan mı? Bi xenon mercek taktıracağım da kapsamlı bir araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

D1S ve D2S ampul modelidir bu ampullerle uyumlu mercekler vardır.Farın iç yapısı müsait ise D1S uyumlu mercek ve oem xenon kit tavsiye ederiz ama kısıtlı bir far yapısı varsa D2S uyumlu mercek ve xenon kit kullanmak gerekir....

mahmutakbulut@ymail.com

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Mahmut Akbulut, 11.02.2013 - 18:50 tarihinde yazmış:

D1S ve D2S ampul modelidir bu ampullerle uyumlu mercekler vardır.Farın iç yapısı müsait ise D1S uyumlu mercek ve oem xenon kit tavsiye ederiz ama kısıtlı bir far yapısı varsa D2S uyumlu mercek ve xenon kit kullanmak gerekir....

peki önerdiğiniz bir site var mı hangi siteden bakayım bunlara çünkü D1S D2S in sadece ampülünü bulabildim set olarak bulamadım.

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj

Ethem Şenkurt, 11.02.2013 - 17:47 tarihinde yazmış:

arkadaşlar ya benim bir sorum olacak bi xenon far takmayı düşünüyorum da taktırdığımda uzunları yaktığımda ( sürekli olarak yani bazı araçlarda kolu iki defa çekince bazılarında da ileri itince olur ya o şekilde ) kısalarım sönecek mi ?
Bir de D serisi xenonların balastı var mı ? Önereceğiniz bir site var mı Xenon için? Teşekkürler.

Bi-xenon mercekte uzun hüzmeli far ve selektör ampulle değil mercek içinde konumlandırılmış selenoid motorla çalışan metal bir siper-perde vasıtası ile çalışır.Farlar açık konumda selektör yaptığınızda yada uzunları sürekli yaktığınızda bu siper hareket eder ve uzun kısa geçişi sağlanır.Balast olmadan hiçbir xenon ampul yanmaz D serisi ampullerin değişik markalarda oem balastları piyasada vardır.Sahibinden.com dada bulabilirsiniz...

mahmutakbulut@ymail.com

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj

Ethem Şenkurt, 11.02.2013 - 18:55 tarihinde yazmış:

peki önerdiğiniz bir site var mı hangi siteden bakayım bunlara çünkü D1S D2S in sadece ampülünü bulabildim set olarak bulamadım.

Sahibinden ve gittigidiyor.com dan bulabilirsiniz bunların dışında ticari yönlendirme yapamıyoruz...

mahmutakbulut@ymail.com

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Mahmut Akbulut, 11.02.2013 - 19:03 tarihinde yazmış:

Sahibinden ve gittigidiyor.com dan bulabilirsiniz bunların dışında ticari yönlendirme yapamıyoruz...

çok teşekkür ederim sahibindende bir şey buldum arabanın farına bi xenon mercek takıp gönderiyorlar 600 tl fiyat nasıl sizce

S1 tipi ampul kullanıyorlarmış universal mercekler için creaxen marka xenon kitiyle beraber gönderecekler sizce nasıl şu an çok heyecanlıyım da sizi de sıkıyorsam kusuruma bakmayın.

Bu mesaj Ethem Şenkurt tarafından düzenlendi: 11.02.2013 - 19:33

Osman Ermiş

• Üye
  • 119 Mesaj
  • Otomobil : Opel
  • Model : zafira B

Ethem Şenkurt, 11.02.2013 - 19:18 tarihinde yazmış:

çok teşekkür ederim sahibindende bir şey buldum arabanın farına bi xenon mercek takıp gönderiyorlar 600 tl fiyat nasıl sizce

S1 tipi ampul kullanıyorlarmış universal mercekler için creaxen marka xenon kitiyle beraber gönderecekler sizce nasıl şu an çok heyecanlıyım da sizi de sıkıyorsam kusuruma bakmayın.

Cin isi bir mercek takacaklar. Bence yaptirma. Buradaki ustalarda tavsiye etmiyecekler.
Oem mercek takarlarsa o fiyata o zaman bence deger.

Bu mesaj Osman Ermiş tarafından düzenlendi: 11.02.2013 - 20:10

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,249 Mesaj
Aman kardeşim uzak dur o çin işi merceklerden parana yazık ....

mahmutakbulut@ymail.com

Ethem Şenkurt

• Üye
  • 28 Mesaj

Mahmut Akbulut, 11.02.2013 - 20:18 tarihinde yazmış:

Aman kardeşim uzak dur o çin işi merceklerden parana yazık ....

Hadi ya ciddi mi diyorsunuz az kalsın alıyordum valla :( Gerçekten uyduruk mu ?

Vural Dumlu

• Üye
  • 111 Mesaj
  • Otomobil : Hyundai
  • Model : Accent Era

Ethem Şenkurt, 11.02.2013 - 21:17 tarihinde yazmış:

Hadi ya ciddi mi diyorsunuz az kalsın alıyordum valla :( Gerçekten uyduruk mu ?

Bencede uzak durun sonra pişman olursunuz.

1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye