• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ethem Şenkurt

Peugeot 206 Xenon Far Uygulaması

Recommended Posts

Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Arkadaşlar Herkese Merhaba, Bu Forumda Yeniyim :)

2004 Model peugeot 206 aracıma H.I.D Marka Xenon far ( 8000 K ) aldım. Fakat sonradan bunun muayenede ve trafikte sorunlara yol açtığını gördüm. Biraz araştırma yaptım ve otomatik far yükseklik ayarı bulunan araçlarda xenon farın sorun olmadığı sonucuna ulaştım. Acaba benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı var mı? Şöyle bir soru işareti oluştu kafamda arabayı akşam çalıştırdım far sensörü farları yaktı ve farlar bir aşağı bir yukarı oldu ( bu olayı bir kere daha yaşadım bir daha tekrar etmedi ) bu da benim aklımda soru işareti oluşturdu.

Uygulamayı da sizinle paylaşayım.

post-6454-0-67030100-1359663044_thumb.jp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İbrahim Umur    2
İbrahim Umur

Biraz zayif gibi duruyor ama. Merceklimi farlar bu arada ?

tarihinde ibrahim umur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

2004 Model peugeot 206 aracıma H.I.D Marka Xenon far ( 8000 K ) aldım. Fakat sonradan bunun muayenede ve trafikte sorunlara yol açtığını gördüm. Biraz araştırma yaptım ve otomatik far yükseklik ayarı bulunan araçlarda xenon farın sorun olmadığı sonucuna ulaştım. Acaba benim aracımda otomatik far yükseklik ayarı var mı? Şöyle bir soru işareti oluştu kafamda arabayı akşam çalıştırdım far sensörü farları yaktı ve farlar bir aşağı bir yukarı oldu ( bu olayı bir kere daha yaşadım bir daha tekrar etmedi ) bu da benim aklımda soru işareti oluşturdu.

Ethem bey hoşgeldiniz aracınızda otomatik eğim sensörü yok bu yüzden otomatik yükseklik ayarı da yok ve ayrıca forum kuralları gereği H serisi xenon mesajlarına cevap vermiyoruz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Samet Daş    107
Samet Daş

Polat Alemdarı seyretmekten 5 dakikada yazınca sen benden önce yazmışsın kardeşim :bravo:

http://www.geceucusu...lgili-mesajlar/

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Ethem bey hoşgeldiniz aracınızda otomatik eğim sensörü yok bu yüzden otomatik yükseklik ayarı da yok ve ayrıca forum kuralları gereği H serisi xenon mesajlarına cevap vermiyoruz...

Teşekkür ederim Mahmut Bey peki merceklere takılan Xenonlar H serisi olmuyor mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İbrahim Umur    2
İbrahim Umur

Samet, benim sorun giderildi, bi bakip yorumunu yazmani bekliyorum, yeni resimler eklendi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim Mahmut Bey peki merceklere takılan Xenonlar H serisi olmuyor mu ?

OEM xenon mercekli farlarda kullanılan mercekler D serisidir.H serisi uzak doğu menşeyli olup bizim tabirimizle çakma xenon kitlerdir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.646
Selçuk Keleş

Xenon farların göz almamasının birinci nedeni otomatik seviye sisteminin olması değil, D2S/D1S tipi merceğin ve ampulün kullanılmış olmasıdır. Sizin far seviye motoru elektrik geldiğinde ileri geri yapıyor olabilir ancak otomatik sistem değil, manuel ve elle içerideki konsoldan ayarlanır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Xenon farların göz almamasının birinci nedeni otomatik seviye sisteminin olması değil, D2S/D1S tipi merceğin ve ampulün kullanılmış olmasıdır. Sizin far seviye motoru elektrik geldiğinde ileri geri yapıyor olabilir ancak otomatik sistem değil, manuel ve elle içerideki konsoldan ayarlanır.

Anladım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şimdi ya mercek almalı ya da xenonu çıkartmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

arkadaşlar ya benim bir sorum olacak bi xenon far takmayı düşünüyorum da taktırdığımda uzunları yaktığımda ( sürekli olarak yani bazı araçlarda kolu iki defa çekince bazılarında da ileri itince olur ya o şekilde ) kısalarım sönecek mi ?

Bir de D serisi xenonların balastı var mı ? Önereceğiniz bir site var mı Xenon için? Teşekkürler.

tarihinde Ethem Şenkurt tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Selçuk Bey peki bu D1S D2S neye göre acaba merceğin kendisine göre falan mı? Bi xenon mercek taktıracağım da kapsamlı bir araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Selçuk Bey peki bu D1S D2S neye göre acaba merceğin kendisine göre falan mı? Bi xenon mercek taktıracağım da kapsamlı bir araştırma yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

D1S ve D2S ampul modelidir bu ampullerle uyumlu mercekler vardır.Farın iç yapısı müsait ise D1S uyumlu mercek ve oem xenon kit tavsiye ederiz ama kısıtlı bir far yapısı varsa D2S uyumlu mercek ve xenon kit kullanmak gerekir....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

D1S ve D2S ampul modelidir bu ampullerle uyumlu mercekler vardır.Farın iç yapısı müsait ise D1S uyumlu mercek ve oem xenon kit tavsiye ederiz ama kısıtlı bir far yapısı varsa D2S uyumlu mercek ve xenon kit kullanmak gerekir....

peki önerdiğiniz bir site var mı hangi siteden bakayım bunlara çünkü D1S D2S in sadece ampülünü bulabildim set olarak bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

arkadaşlar ya benim bir sorum olacak bi xenon far takmayı düşünüyorum da taktırdığımda uzunları yaktığımda ( sürekli olarak yani bazı araçlarda kolu iki defa çekince bazılarında da ileri itince olur ya o şekilde ) kısalarım sönecek mi ?

Bir de D serisi xenonların balastı var mı ? Önereceğiniz bir site var mı Xenon için? Teşekkürler.

Bi-xenon mercekte uzun hüzmeli far ve selektör ampulle değil mercek içinde konumlandırılmış selenoid motorla çalışan metal bir siper-perde vasıtası ile çalışır.Farlar açık konumda selektör yaptığınızda yada uzunları sürekli yaktığınızda bu siper hareket eder ve uzun kısa geçişi sağlanır.Balast olmadan hiçbir xenon ampul yanmaz D serisi ampullerin değişik markalarda oem balastları piyasada vardır.Sahibinden.com dada bulabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

peki önerdiğiniz bir site var mı hangi siteden bakayım bunlara çünkü D1S D2S in sadece ampülünü bulabildim set olarak bulamadım.

Sahibinden ve gittigidiyor.com dan bulabilirsiniz bunların dışında ticari yönlendirme yapamıyoruz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Sahibinden ve gittigidiyor.com dan bulabilirsiniz bunların dışında ticari yönlendirme yapamıyoruz...

çok teşekkür ederim sahibindende bir şey buldum arabanın farına bi xenon mercek takıp gönderiyorlar 600 tl fiyat nasıl sizce

S1 tipi ampul kullanıyorlarmış universal mercekler için creaxen marka xenon kitiyle beraber gönderecekler sizce nasıl şu an çok heyecanlıyım da sizi de sıkıyorsam kusuruma bakmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Osman Ermiş    17
Osman Ermiş

çok teşekkür ederim sahibindende bir şey buldum arabanın farına bi xenon mercek takıp gönderiyorlar 600 tl fiyat nasıl sizce

S1 tipi ampul kullanıyorlarmış universal mercekler için creaxen marka xenon kitiyle beraber gönderecekler sizce nasıl şu an çok heyecanlıyım da sizi de sıkıyorsam kusuruma bakmayın.

Cin isi bir mercek takacaklar. Bence yaptirma. Buradaki ustalarda tavsiye etmiyecekler.

Oem mercek takarlarsa o fiyata o zaman bence deger.

tarihinde Osman Ermiş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Aman kardeşim uzak dur o çin işi merceklerden parana yazık ....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Aman kardeşim uzak dur o çin işi merceklerden parana yazık ....

Hadi ya ciddi mi diyorsunuz az kalsın alıyordum valla :( Gerçekten uyduruk mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Vural Dumlu    3
Vural Dumlu

Hadi ya ciddi mi diyorsunuz az kalsın alıyordum valla :( Gerçekten uyduruk mu ?

Bencede uzak durun sonra pişman olursunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Taylan Korkmaz    0
Taylan Korkmaz

Merhaba arkadaslar foruma yeni katildim.

Peugeot 206 Sonar marka Angel Eyes sahibiyim ve xenon takili olmasina ragmen gece yol goruntusu yok gibi birsey yani herkez gibi sikayetciyim sonar merceklerinden!!

Mercek degisimi yapmak istiyorum ama fari henuz acmadigim icin farin uzerindeki mercegin boyutunu bilmiyorum,acaba hangi mercek tam olarak uyar cikarticagim mercegin yerine?nasil bi yol izlemeliyim??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Peugeot 206 Sonar marka Angel Eyes sahibiyim ve xenon takili olmasina ragmen gece yol goruntusu yok gibi birsey yani herkez gibi sikayetciyim sonar merceklerinden!!

Mercek degisimi yapmak istiyorum ama fari henuz acmadigim icin farin uzerindeki mercegin boyutunu bilmiyorum,acaba hangi mercek tam olarak uyar cikarticagim mercegin yerine?nasil bi yol izlemeliyim??

Öncelikle hoş geldiniz.Ben de orijinal fara mercek taktıracam hangi merceği nerden alayım diye düşünüyordum.Bir de odaklama problemi nedir? Ben yaşar mıyım? Bu D1S D2S tipi mercekler sadece H4 farlara göre mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mahmut Akbulut    2.353
Mahmut Akbulut

Taylan bey merhaba hoşgeldiniz :flowers:

Angel farların iç yapısı çok dar mercek boyutları da buna bağlı olarak küçüktür,mercek değiştirmek istiyorsanız Valeo H11 yada D2S mercekleri önerebilirim H11 Auris ve D2S Megan merceğidir sonar merceklerle kıyaslanamayacak kadar kalitelidirler.Uyum sorunu da yaşamazsınız sonar mercek boyutlarına en yakın merceklerdir...

mercekler.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Samet Daş    107
Samet Daş

Ethem bey diğer konuda sorduğunuz cevabı vereceğim linkte mevcut. Eğer tam boyutlarını merak ederseniz o merceğin ismini google görsellerde aratırsanız boyutları ile ilgili resimler çıkacaktır. Örneğin; Bosh AL ds2 mercek boyut gibi. http://www.geceucusu.com/topic/970-mercek-tipleri-resimleri-ve-teknik-ozellikleri/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Ethem bey diğer konuda sorduğunuz cevabı vereceğim linkte mevcut. Eğer tam boyutlarını merak ederseniz o merceğin ismini google görsellerde aratırsanız boyutları ile ilgili resimler çıkacaktır. Örneğin; Bosh AL ds2 mercek boyut gibi. http://www.geceucusu...ik-ozellikleri/

Saolun Samet bey bu beni biraz aydınlattı. Fakat farıma hangisinin sığacağını farı açmadan öğrenebilir miyim? Bir de satın alacak olsam nerden almalıyım? Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap