İçeriğe Yönlendir
Sercan Keklik

Sinyal, stop, geri vites, park ledlerinde arıza uyarı ışığını önleme

Recommended Posts

Oktay Toker

Park bölümü için hata aldığınız orada.

Park kablosu artı ve eksi uçlarına 56ohm11watt taş direnç alın ve paralel baglayınız.Hata gider.Birde Park ve fren ampulü daha önce ortak ise bundan dolayıda hataya düşöme ihtimali mevcut.Bunun için en az 4 amperleik bir köprü diod alın ve park artı ve eksiye baglayın.Köprü dioddaki + ve - yazan uçlar stop soketindeki uca baglanacak.Di,ğer ac işareti kısımlaraı araç tesisatındakine baglanacak.Direnç zaten şart

diğer kısımlar yanılmıyorsam zaten ampul ve bunlarda sorun olmayacaktır.

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı
On 05.02.2018 at 15:02, Oktay Toker yazdı:

Park bölümü için hata aldığınız orada.

Park kablosu artı ve eksi uçlarına 56ohm11watt taş direnç alın ve paralel baglayınız.Hata gider.Birde Park ve fren ampulü daha önce ortak ise bundan dolayıda hataya düşöme ihtimali mevcut.Bunun için en az 4 amperleik bir köprü diod alın ve park artı ve eksiye baglayın.Köprü dioddaki + ve - yazan uçlar stop soketindeki uca baglanacak.Di,ğer ac işareti kısımlaraı araç tesisatındakine baglanacak.Direnç zaten şart

diğer kısımlar yanılmıyorsam zaten ampul ve bunlarda sorun olmayacaktır.

oktay bey taş dirençlerde ısınma vesaire çok oluyormu ona göre önlem alayım.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Watt oranı ne kadar yüksek ise ısı o kadar az olur ve tabiki daha iyi olur.Lakin belirttiğim oran ideal seviyededir ve karar sizin tabiki.

İletiyi paylaş

Ayhan Hızarcı
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Watt oranı ne kadar yüksek ise ısı o kadar az olur ve tabiki daha iyi olur.Lakin belirttiğim oran ideal seviyededir ve karar sizin tabiki.

eyvallah hocam karar verecek elektronik bilgisine ve becerisine sahip olmadığım için tavsiyenize uyacağım hayırlı günler.

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

benimde stop ve parklarla ilgili sorunum var fazla akımdan lamba yanıyor bunu nasıl yapacağım 

olay şu ben arabanın plakasının olduğu yere sol stoptan paralel çekerek fren ve park lambası bağladım ancak  bu kezde arıza lambası yanmaya başladı çektiğim ampuller normal 21 wat ampül u ampüllerde 4 adet kullandım 2si park 2si fren olmak üzere

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
23 saat önce, Yakup Paçacı yazdı:

benimde stop ve parklarla ilgili sorunum var fazla akımdan lamba yanıyor bunu nasıl yapacağım 

olay şu ben arabanın plakasının olduğu yere sol stoptan paralel çekerek fren ve park lambası bağladım ancak  bu kezde arıza lambası yanmaya başladı çektiğim ampuller normal 21 wat ampül u ampüllerde 4 adet kullandım 2si park 2si fren olmak üzere

Sisteme ekstra yük bindirecek bu tarz uygulamaları yaparken ya Led ampul yada yükü üzerine alması için röle kullanın . 

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

tek röle yeterli mi 2 tane mi olmalı 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
3 saat önce, Yakup Paçacı yazdı:

tek röle yeterli mi 2 tane mi olmalı 

Her stop'a ayrı röle.
Plakanın olduğu yere neden ekstra stop/park lambası bağladınız, amacınız neydi ?

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

kare plakam vardı yanları boş kaldığından 

2019-07-17_22-59-14.png.a1c0b46a4a98d61c255e5f301c7a82de.png

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
On 16.10.2019 at 22:43, Yakup Paçacı yazdı:

kare plakam vardı yanları boş kaldığından 

Pek iyi bir uygulama olmamış. Uzun plaka bastırın bence.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

benim kararım bu yönde ve çokta güzel oldu röleyide bağladımmı sorun yok olacak

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
On 22.10.2019 at 12:32, Yakup Paçacı yazdı:

benim kararım bu yönde ve çokta güzel oldu röleyide bağladımmı sorun yok olacak

Kolay gelsin gelişmeleri bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Torosun geri vites ve plaka lambası galiba.. 

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

aynen öyle ama röleyi bağlarken sıkıntı oldu hattı aküden sıfırdan çekmek lazım sanırım 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut
52 dakika önce, Yakup Paçacı yazdı:

aynen öyle ama röleyi bağlarken sıkıntı oldu hattı aküden sıfırdan çekmek lazım sanırım 

Röle besleme uçlarına aküden direk hat çekin , ve akü çıkışına 5A lik  bir sigorta koymayı unutmayın ...

İletiyi paylaş

Yakup Paçacı

teşekkürler değerli bilgiler için 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...