• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Samet Daş

Sigorta kutusundan gelen ''çıt çıt'' sesleri

Recommended Posts

Samet Daş    107
Samet Daş

Tekrar merhaba arkadaşlar. Sigorta kutusundan farları yaktığımda yada arka camın buğu giderici düğmesini açıp-kapatınca, çıt çıt :bambam: sesler geliyor. İstanbul'a yağan ilk kardan sonra başladı bu sesler. Nedenini ve nasıl giderebileceğim konusunda yardım eder misiniz?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

düğmeye bastığında sadece 1 kez mi geliyor yoksa sürekli mi ses geliyor.

bir kez geliyorsa röle çekip bırakma sesidir, sürekli geliyorsa bir şeyler ark yapıyor olabilir...

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş
gönderildi (düzenlendi)

Düğmeye her basışımda 1 kez. Açarken bir kere, kaparken bir kere (buğu gidericide). Röle çekip bırakma sesi o zaman. Normal mi? Normal ise anlamadığım, bu ses arabayı aldıktan 6 ay sonra başladı daha önce yoktu.

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ali Fatih Kara    29
Ali Fatih Kara

sessiz ortam olmuştur :)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

röle sesi o. kısa far, silecek, arka cam ısıtıcı, koltuk ısıtma vs. yapar... muhtemelen sen daha önce müzikten veya yol sesinden duymadın ya da dikkat etmedin.

İletiyi paylaş

Burak Çınar    7
Burak Çınar

Bende de var aynı durum :D arka silecek her çalıştığında çıt çıt :)

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

röle sesi o. kısa far, silecek, arka cam ısıtıcı, koltuk ısıtma vs. yapar... muhtemelen sen daha önce müzikten veya yol sesinden duymadın ya da dikkat etmedin.

silecekler çalışırken çıkmıyor. :music1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.790
Selçuk Keleş

Arka rezistansı açıp kapatırken, silecek her fasılalı silişinde bende de o ses geliyor, röledendir.

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Röleyi söksek. :bambam:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.588
Mahmut Akbulut

whistle3.gif Sana her şey serbest kutlama.gif

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Düğmeye her basışımda 1 kez. Açarken bir kere, kaparken bir kere (buğu gidericide). Röle çekip bırakma sesi o zaman. Normal mi? Normal ise anlamadığım, bu ses arabayı aldıktan 6 ay sonra başladı daha önce yoktu.

Herhangi bir sebeple yeni dikkatinizi çekmiştir.. Genelde bakım sonrası oluşur bu durum..

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Herhangi bir sebeple yeni dikkatinizi çekmiştir.. Genelde bakım sonrası oluşur bu durum..

abi bu resmiyet beni üzüyor. boşver röleyi, bizide yeğenlerinden say :wub:

whistle3.gif Sana her şey serbest kutlama.gif

Gereksizse boşa baş ağrıtmasın değil mi? :tease3:
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.790
Selçuk Keleş
gönderildi (düzenlendi)

Alışmak tek yol. Sanki bozulucakmış gibi hissediyorsun başta ama alışırsın :)

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
--

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Alışmak tek yol. Sanki bozulucakmış gibi hissediyorsun başta ama alışırsın :)

Yangın çıkarmayacağını bilsem straforla ses yalıtımı bile yapmayı düşündüm sikorta kutusuna :exc1:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.588
Mahmut Akbulut

Yangın çıkarmayacağını bilsem straforla ses yalıtımı bile yapmayı düşündüm sikorta kutusuna :exc1:

Gerçekten çok can sıkıcı bir ses çıkarıyorsa 180 dansite %80 ses yalıtımı sağlayan Adepan izolasyon süngeri kullan bu ürünü aracın her yerinde kullanabilirsin döşeme içinde ve altında çok işe yarar.Sigorta kutusunu çok fazla mıncıklamazsan :moil: yangın çıkmaz merak etme :lol:

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Zaten yangın çıkarsa içinden çıkmam. Beni de yaksın. Kredilere o kadar işsizlik sigortası yerine, ölüm sikortası yapıyorlar bir işe yarar :fiuw:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Aynısından bir başka araçla sesi karşılaştırın... Belki de gerçekten fazladır ses..

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Aynısından bir başka araçla sesi karşılaştırın... Belki de gerçekten fazladır ses..

Arabayı yıkattırırken kapıları açıp sigorta kutusuna yakın yerlere makinayla su tutturuyorum. İçine kaçmış olsa oda yapar mı acaba abi?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Oraya su tutmuş olamazsın... Su tutmuş olsan, su arabanın içine dolar.. Doluyor mu ?

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş
gönderildi (düzenlendi)

Sürücü kapısının eşiğine tutturuyorum. Kapıyı açtık iken. Kapağın kenarından girmiş olabilir mi diye merak ettim. çok sıçratıyorlar. Sabah foto çeker koyarım. Kapağı açar bakarım birde. Unuttum arabanın içini temizledim bugün keşke foto çekip baksaydım. :unknw:

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Emmi indim çektim fotoğrafları. Garaj çok karanlık kapağı tamamen sökemedim. Ucundan açıp içine odaklandım. Kapı eşiğine su tutarken kaçar mı pek anlayamadım karanlıkta.

post-6272-0-08329100-1357495610_thumb.jp

post-6272-0-71391400-1357495697_thumb.jp

post-6272-0-31944000-1357495760_thumb.jp

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.588
Mahmut Akbulut

Bende Hyundai Getz vardı aynı taktikle yıkanıyordu araç hatta i20 sigorta kutusu daha saklı gizli bir şey olacağını sanmıyorum :good1:

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

O zaman başka birşey olmuş. Bu sesi kesmem gerek. :stop:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Oraya su tutan yıkamacılara oldum olası sinir olmuşumdur ama sebep o değildir...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.790
Selçuk Keleş

Ben özellikle oralara su tutturuyorum öndeki kanal temizleniyor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap