• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ali Fatih Kara

Dokunmatik sinyal (otoban sinyal)

Recommended Posts

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Bunun farkına yeni vardım deme :D

Valla kılavuzunu okuyunca farkettim.. olup olmadığını daha önce bilmiyordum :)

Haa, yapmaya çalıştığım aracımda yoktu.. Yanlış anlaşılmasın :) Yeni aldığımda olup olmadığını bilmiyordum.. varmış..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Celaleddin Tozluoğlu    8
Celaleddin Tozluoğlu

Cümleten hayırlı akşamlar:) Elo'dan ikinci flaşörde geldi ama maalesef çalıştıramadık. Üçüncü röle çalışmasını yapıyorlar eğer çalıştırabilirseler. Elinde yada bildiğiniz yerde 91 Mazda 323 Sedan'a ait Elektrik şeması var mıdır ? Varsa pek makbule geçecek :)

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Mazda da eksi tetik ile çalışıyor olabilir... Roleye ulaşıldı se yada sinyal kolundan bu kontrol edilebilir...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Yanlış konuya yazmışım.

Mazda'nın sinyali ile deneme yaptım elle çok kolay yapılabiliyor sinyal kademesine geçiş arası çok uygun. :good1: Mazda 323 91 hb artı tetikleme kullanmış.Orjianal role bozuk oldugu için kendim sinyal rolesi yaptım.

İletiyi paylaş

Celaleddin Tozluoğlu

Benim sinyal flaşörü de artı tetik kullanıyor abi, teknik arkadaşın istediği bütün elektriksel ölçümleri yapmama rağmen şu ana kadar bi dönüş olmadı...

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

23 nisanda arkadaşım sağolsun elodan aldığı röleyi aracıma monte etti, toplam 4 kez sinyal veriyor, dün bi test ettim hakkaten güzel bir özellik :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Celaleddin Tozluoğlu

Oktay abi hayrına şu benim işe bi el atsan, çatı flaşör doldu hala çalışmadı :unknw:

Şemalara baka baka böle oldum :coffee:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

Mazda orjinal rolesi son derece kaliteli tümleşik entegre kullanılmış bir role devresine sahip.Piyasadaki basit role gibi değil.En azından benim araçta kullanılan role öyle değil.

Nerede takıldın ve nasıl bağlantı yapıyorsun bilmiyorum.Bildiğim roleyi yollayanların uygulaması ile çalışmayabileceği.Muhakkak bunlara müdehale edilip uç tespiti yapılarak uğraşmak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

bu sistemde dikkatimi çeken bişey oldu. 4 kez sinyal veriyor sistem ama bunu atıyorum 2 sn içinde yapıyor. normalde kolu sürekli sinyal moduna alsam 4 kez sinyali atıyorum 3 sn de veriyor. arada hissedilir bir hız farkı var. aynı şey işyeri servisim olan 2012/13 crafterda da orjinal olarak mevcut. bu fark nedendir acaba?

İletiyi paylaş

Ferit Kama    3
Ferit Kama

Gereksiz bir işlem. (ciddi söylüyorum) :)

Normalde pek sinyal kullanmam çok gerekirse zaten kola hafif basılı tutarak istediğim kadar sinyal verebiliyorum :)

Ne sıklıkta kullanıyorsunuz bilmiyorum ama takın bari de hevesiniz kalmasın :)

Siz şimdi sağda ya da solda yanan park lambası da yapmak istersiniz :) (VW grubu lüzumsuzluklarından biri)

hocam k.bakmayın ama sinyal kullanmayanlardan nefret ederim.. ara sokaklarda bile sinyal veririn.. artı dönüşlerde park lambası değil sisler yanıyor.. arabadan pek anlamadığınız belli. :lazy2:

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

arabadan anlıyordur illaki yoksa forum kurucusu olamazdı :)

ama Selçuk Abi ile aynı fikirde değilim yapılanlar bana çok lüzumsuz gelmiyor... :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

1- hocam k.bakmayın ama sinyal kullanmayanlardan nefret ederim..ara sokaklarda bile sinyal veririm..

2- artı dönüşlerde park lambası değil sisler yanıyor..

3- arabadan pek anlamadığınız belli. :lazy2:

1- Bende sinyalleri çok sık kullanırım :yes: ama bir çoğumuz otobanda sinyal kullanmıyoruz onun yerine mesafe kontrol ve biraz dikkat yetiyor , yinede kullanılmalı mı? evet kullanılmalı.Selçuk abi burada farklı bir şeyden bahsediyor konuyu geriye doğru tararsanız daha net anlaşılacaktır :good1:

2- Selçuk abinin söylemek istediği WV ve MB de sağ veya sol parkı birbirinden bağımsız yakmakta kullanılan bir sistem ;) yani viraj aydınlatması değil :good1:

3- Bu yorumu Selçuk abiye bırakıyorum :biggrin:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

+1

Hala teneke tipli naylon kullanıyor anlamaya Mondeo alınca başlayacak :D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

o sag sol parkı sınyal koluyla ayrı ayrı yakma olayını ben sevıyorum. Mesela arabayı karanlık ve ıslek bır caddeye cektıgımde acıyorum tek tarafın park lambasını arkadan ve onden gecenler goruyor, ıyı oluyor. Hem parkların hepsını yakmaktan ıyıdır.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

+1

Hala teneke tipli naylon kullanıyor anlamaya Mondeo alınca başlayacak :D

Nesi teneke bee, peco dünyanın en iyi markasıdır :dance2:

hocam k.bakmayın ama sinyal kullanmayanlardan nefret ederim.. ara sokaklarda bile sinyal veririn.. artı dönüşlerde park lambası değil sisler yanıyor.. arabadan pek anlamadığınız belli. :lazy2:

http://www.geceucusu.com/topic/2665-gece-ucuu-hakknda/

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Nesi teneke bee, peco dünyanın en iyi markasıdır :dance2:

PECO nun açılımını yapalım o zaman abi :lol:

P - erişan E - tti C - anıma O - kudu :tease3:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
:lol:

İletiyi paylaş

Ali Fatih Kara    29
Ali Fatih Kara

Sol sinyal de sıkıntı yok ama sağ sinyal vermiyor artık dokunmatik gitti.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Sağ sinyalin normal olarak çalışıyor mu peki kolu tamamen yukarı kaldırınca?

İletiyi paylaş

Ali Fatih Kara    29
Ali Fatih Kara

Sag sol normal çalışıyor ama sağ dokunmatik iptal oldu

İletiyi paylaş

Ali Fatih Kara    29
Ali Fatih Kara

Dün gece ELO ya mail attım. Erdal bey bugün tlfla aradı ve yeni flaşörü adresime ücretsiz göndereceklerini söyle beni çok memnun etti...

harika bir firma ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Celaleddin Tozluoğlu

Uzun süren test aşamasından sonra flaşörümü birkaç düzenlemeden sonra kullanıyorum... Otoban sinyal özelliği 4 kere sinyal veriyor. Dörtlü ikaz lambaları yanarken sinyal verdiğimizde dörtlü devreden çıkıyor ve sinyal çalışıyor, sinyal kapatılınca dörtlüye devam ediyor. Elo'ya tekrar teşekkür ederim...

eyco.jpg

svta.jpg

1kos.jpg

s9br.jpg

sogr.jpg

Burada da videomuz.

http://youtu.be/yEKNaLmMIdU

tarihinde Celaleddin Tozluoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Ömer Karaali    5
Ömer Karaali
gönderildi (düzenlendi)

Güzel bir uygulama aslında pek zaruri olmasada benim hoşuma gidiyor bu özellik.Ama sinyal kolununda buna müsait olması gerekiyor, bazı kolları az da ittirsen atıyor geri gelmeli vs. olmuyor :)

tarihinde Ömer Karaali tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Emrah Kartal    8
Emrah Kartal

Gereksiz bir işlem. (ciddi söylüyorum) :)

Normalde pek sinyal kullanmam çok gerekirse zaten kola hafif basılı tutarak istediğim kadar sinyal verebiliyorum :)

Ne sıklıkta kullanıyorsunuz bilmiyorum ama takın bari de hevesiniz kalmasın :)

Siz şimdi sağda ya da solda yanan park lambası da yapmak istersiniz :) (VW grubu lüzumsuzluklarından biri)

sinyal kullanmıyorsan çok küfür yiyorsundur. adam boşa koymamış hocam sinyali

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

sinyal kullanmıyorsan çok küfür yiyorsundur. adam boşa koymamış hocam sinyali

Sağa sola kıranlar, ufacık boşluğa burnunu sokanlar, abuk subuk zikzaklar çizenler küfür yer (sinyal verse de)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap