• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ali Fatih Kara

Dokunmatik sinyal (otoban sinyal)

Recommended Posts

Samet Daş    107
Samet Daş

Ben iş yerin var zannetmiştim. Ücreti mukabilinde bir şeyler yapılır gibi düşünmüştüm. Lakin en azından bilgi alırız. Tavsiye alırız. Yeri gelmişken sorayım. Benim apartmandaki veletler arabanın üstüne incir atmışlar ben geç fark ettim. Nokta nokta pas rengi lekeler mevcut ne yapabiliriz?

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

konu dışına çıkmamak adına özel mesaj göndereyim dedim ama beceremedim galiba.

kurumuş incir lekesine reçine sökücü ile temizlenebilir diye düşünüyorum. kuzenin aracında reçine söküçü ile kurumuş lekeleri kolayca gidermiştim. c.tesi-pazar vaktim oluyor, aklında uygulama varsa konuşur anlaşırız.

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Profilimde iletişim bilgilerim var. Telefonumda. Çağrı atsan yeter ben ararım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Ben sinyali son anda verenlerin kulaklarını çınlatıyorum. :p Ama kızma hemen, sana hiç denk gelmedim :D O yüzden öndeki sen değilsen çınlatacağım bundan sonra :coffee:

Son anda da sinyal vermiyorum :D Gerideki aracın önüne kırmak, araya burnumu sokmak gibi alışkanlıklarım olmadığından sinyale pek ihtiyacım olmuyor. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

selçuk hocam gezmeye geceleri mi çıkıyorsun, normal şartlarda istanbulda ister istemez burun sokmadan yolda gidilmiyor. hele ki sinyalsiz gitmez çok iddialı :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş
selçuk hocam gezmeye geceleri mi çıkıyorsun, normal şartlarda istanbulda ister istemez burun sokmadan yolda gidilmiyor. hele ki sinyalsiz gitmez çok iddialı :)

Farketmiyor.

Sinyal vermek sürücüye araya burnunu sokma hakkını vermez. Amaç uyanıklık sinyal bahane olarak kullanılıyor. Önüme atlayanlar çok, sinyal verip vermemelerini önemsemiyorum.

Gerideki araçla uygun boşluk varsa (onun hızını düşürmemeli) girerim , bu şekilde sinyale de pek ihtiyaç olmaz. Bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmıyorum, prensibim bu. :)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Çok iddialı :O

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş
Çok iddialı :O

Uuuuuw ! :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Abi özel mesaj neden kapandı? Sıkıntı mı çıktı? Burdan soruyorum çünkü özel mesaj yok :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Özel mesaj zaten hiç yoktu çok kısa bir dönem gereksinimden dolayı açıldı.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Selçuk istanbulda otomobil kullanmaz... Onun arabası sadece uzun yola gider.. :)

İstanbul'dan çıkana kadar ne kullandı o :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

Farketmiyor.

Sinyal vermek sürücüye araya burnunu sokma hakkını vermez. Amaç uyanıklık sinyal bahane olarak kullanılıyor. Önüme atlayanlar çok, sinyal verip vermemelerini önemsemiyorum.

Gerideki araçla uygun boşluk varsa (onun hızını düşürmemeli) girerim , bu şekilde sinyale de pek ihtiyaç olmaz. Bana yapılmasını istemediğim şeyi başkasına yapmıyorum, prensibim bu. :)

ben de burnumu sokup arkadakini yavaşlatmayı sevmem, bana da yapılsın istemem ama yoğun trafikte ister istemez burnu uzatıyorum. memlekete giderken dikkat ettiğim kadar ehliyet sınavında dikkat etmemişimdir çünkü o yol bunu mümkün kılıyor. ş.içi zor bu memleket.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Selçuk istanbulda otomobil kullanmaz... Onun arabası sadece uzun yola gider.. :)

İstanbul'dan çıkana kadar ne kullandı o :D

Yok yok o kadar da değil, yine temiz ayda 600-700 km. yapıyorum. Markete manava falan işte :)

İletiyi paylaş

Ethem Şenkurt    1
Ethem Şenkurt

Yeni başlık açmak istedim çünkü başka alakasız bir başlık altında konuşuluyordu karmaşa olmasını engellemek için başlık açma ihtiyacı duydum...

Yine ELO dan temin ettiğimiz konfor rölesi Nam-ı diğer otoban sinyal i aracıma bağlamış bulunmaktayım...

ELO ya teşekkürlerimi sunuyorum çok ilgili ve bizi gözetleyen bir firma :) istediğimiz düşündüğümüz şeyleri hemen yapıyor :)

forumdan üstadlara da teşekkür ederim... (Ferit bey ve Mehmet beye)

buyrun resim ve video

"ELO" dediğiniz firmaya nereden ulaşabilirim. Ben de taktırmak istiyorum da :)

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

elo.com.tr

İletiyi paylaş

Onur Koç    18
Onur Koç

Buda benim... :exc1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Nasıl insanlarsınız bee valla sizden alışkanlık kaptım.

Ben de otoban sinyali veriyom artık ama manuel olarak yani elle :)

Psikolojik durumuma göre 1, 2 hatta bazen 3 kere yarım sinyal yapıyorum.

Kafam rahat :)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Virüs kapmışsın abi :happy:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Virüs kapmışsın abi :happy:

Gece uçuşu zehri :exc1:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Yapamadım ya.. içim yanıyor... :D

Dandik ford.. bozulmasın diye eksi tetikle çalıştırmış... :D

İletiyi paylaş

Fatih Ömeroğlu    46
Fatih Ömeroğlu

Bu aralar biraz hızlandım galiba 7 sinyal veriyordu fazla gelmeye başladı geçen hafta itibarı ile potansiyometreden 5e düşürdüm sinyal verme sayısını :) Tam ucu ucuna yetiyor şuanda.

Potansiyometreli olmasının avantajı işte :)

İletiyi paylaş

Furkan Çınar    0
Furkan Çınar

Bende bende ... :good1:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek
:D Yeni aracımda bu özellik varmış... f1.gif

İletiyi paylaş

Adem Türkmenoğlu    3
Adem Türkmenoğlu

:D Yeni aracımda bu özellik varmış... f1.gif

Bunun farkına yeni vardım deme :D

İletiyi paylaş

Celaleddin Tozluoğlu    8
Celaleddin Tozluoğlu

Bende montaj için getirttim ama maalesef aracımın (Mazda 323 Sedan) sinyal tetiklemesine uymadı. Elo'dan teknik destek istedim. Sağolsunlar aracımın kataloğunu indirip bana özel program yazıcaklar. Ürün gelince yazarım tekrar. :)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap