• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

Osram Oslon LX Led

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Osram, otomotiv sektöründe bir çok alanda kullanılabilecek ekonomik led çözümü olan Oslon LX'i tanıttı.

Osram, çip teknolojisi, converter ve paket dizaynını farklı led tiplerine aktarılarak aynı üretim kalitesini korumayı başarmış. Parlaklık ve kaliteden ödün vermeden özellikle kompakt seviyedeki araçların gündüz ve sis farlarında kullanılabilecek olan Oslon LX daha ekonomik aydınlatma çözümlerinde kullanılmaya uygun. Kısa ve uzun farlarda kullanılabilmesi için bir çok ledin kullanılması gerekiyor.

25°C sıcaklıkta, 350 mA akım ile 125 lümen ışık verebilen ledin ölçüleri 3x3 mm , açısı 120 derece ve renk ısısı 6500K. Tabii ki ledin geniş açısı kullanılması gereken reflektör dizaynının da standartlaşmasını sağlıyor.

Kaynak

post-5-0-88007700-1354610341.jpg

 • Beğen 4

İletiyi paylaş


Link to post
Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

Otomobil firmaları OEM olarak mı kullanacak bunu? yoksa biz mi kullanacağız :) eğer OEM olacaksa kesin lüks otomobillerde olur...

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Otomobil firmaları kullanacak daha doğrusu hella, AL, valeo kullanacak. Ama Oktay kafaya takarsa kullanır :)

Üst sınıf araçlarda kullanılan led farların altyapı olarak pahalı olduğunu düşündüklerinden, performans gerektirmeyen gündüz farı gibi uygulamalarda ekonomik bir alternatif üretmek istemişler. Eğer ledli farlar pahalı olmaya devam ederse, xenon gibi opsiyon olmaktan kurtulamayacak gibi görünüyor.

Bu nedenle mini ve kompakt sınıfta 25W xenon sistemini standartlaştırmaya çalışıyorlar ki, ledli farlara sıra gelsin :)

 • Beğen 1

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap