• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Öztürk

En iyi H4 ampul ?

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Bu ampuller P45t olarak üretilmiyor. Çevirici kullanmanız lazım. Sonucu bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Semih Tunca    119
Semih Tunca

Sağolun Oktay abi renk beyaz ise pek kullanmak istemiyorum gerçi 4000 ama Bosch plus90 dan beyaz ise Bosch tercih ederim

Valla Selçuk abi hem havalar izin verirse hemde işlerden fırsat bulursam en kısa zamanda yapıcam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Plus90 daha beyaz sanırım.Bu 4000 günışıgı tonuna en yakın renk.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

4000 diye neyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama %50-%90 performans ampulleri beyaz değil. Bildiğimiz sarımsı halojen ampuller bunlar.

Bir ampulün beyaz görünebilmesi için mavi camlı olması lazım ki bu da performansı düşüren bir şey.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Melih Çolakoğlu    1
Melih Çolakoğlu

Kullandığım 2 araç var. Biri '06 Skoda Fabia öbürü '72 Vosvos.

Fabia'da şu anda H7 idi sanırım Philips X-tremeVision var. Aydınlatması bariz iyi. Selefindeki başka araçlarla gece yolculuk ettiğinizde net olarak anlıyorsunuz. Daha önceden Bosch Plus 90 kullanmıştım. Performans ve renk olarak bir fark göremedim. Her ikisi de mavi veya beyaz değil açık sarı renk vermekteler ve aydınlatma olarak gayet iyiler.

Vosvos'da far olarak Farba var. H4 Bosch Plus 90 kullanıyordum bugüne dek ki kestiler. Kısalarda aydınlatma açısı dar, bu da sanırım far yapısından kaynaklı. Uzunlarda da ileriyi güzel fakat kısa far alanını yetersiz aydınlatıyordu ki bu da sanırım far yapısıyla ilgili. Bu sorunu uzunlara Bosch sis farı bağlayarak giderdim. Ampul olarak H3 Osram Allseason. Ağırlıklı olarak gece yola çıkan, gündüz kısa farlarını yakan biri olarak söyleyebilirim ki 30 bin km çok memnundum.

Sadede gelirsek Vosvos'uma şimdi bir çift H4 lazım. Autoexpress'e göre 2012'nin en iyisi Philips X-tremeVision imiş. Fabia'da da memnun kaldığımdan şimdilik tercihim yine bu yönde olacak. Daha iyi bir önerisi olan?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Extreme Vision iyidir,zaten bir iki marka var piysada onların içinden de şu marka bundan çok daha kalitelidir,çok daha iyidir diyebileceğimiz ürün bence yok.Yol aydınlatma performansını belirleyen faktörlerden en önemlisi farın yapısıdır bunuda dikkate almamız lazım...

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Yeni kangoo aracım var bu yaz Osram Cool blue hyper h4 modelini aldım...Şehir içi şehir dışı memnun fakar siyah asfaltta pek iyi göstermiyor...581019_3868964415127_1026859678_n.jpg

530145_472502252775104_2065055143_n.jpg

Konuyu biraz inceledim fakat tam bir karara varamadım... Beyazlık çokta önemli değil performans istiyorum ve daha fazla ışık + uzun ömür.Ne önerirsiniz... ??

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Fatih bey hoşgeldiniz.H tipi halojen ampullerde sizi şuan ki ampullerinizden daha fazla tatmin edecek bir ürün yok malesef.Ben bi-zenon tavsiyesine bulunacağım ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Fatih merhaba. Osram NB Plus veya Bosch Plus 90 kullanacaksın. Yada Bi-xenon mercek sistemine geçeceksin.

Mevcut ampülleri kaldır at hemen.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Fatih merhaba. Osram NB Plus veya Bosch Plus 90 kullanacaksın. Yada Bi-xenon mercek sistemine geçeceksin.

Mevcut ampülleri kaldır at hemen.

Servet abi ben boschde karar kıldım nb için uzun ömür biçmiyorlar.. bosch plus ömrü ne kadar .. ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Nb plus'u ayın kangoda 75.k dır kullanıyorum, yaklaşık 10 oldu işte. Hala sağlamlar. Plus90 nb kadar ömürlü değil.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Nb plus'u ayın kangoda 75.k dır kullanıyorum, yaklaşık 10 oldu işte. Hala sağlamlar. Plus90 nb kadar ömürlü değil.

Peki şöyle desem beyazlık söz konusu değil sadece sarı olabilir.performans istiyorum.Kısalarım ve uzunların çok güzel aydınlatsın... Nedir tavsiyen.Bu ampul işi bayağı kafa dağıtıyo :D:D

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Osram NB Plus alın. Fiyatı da çok ucuz.(Tanesi 12TL)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Osram NB Plus alın. Fiyatı da çok ucuz.(Tanesi 12TL)

+1

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

+1

Sadece gece yolculuklarında kullansak 1 sene gidermi ?

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Praktiker'de 12TL'ydi.

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Praktiker'de 12TL'ydi.

Ne zaman? Bauhaus ta çift satılıyor. Praktiker de tek mi satılıyor?

Kullandığın yolların durumuna da bağlı olmak kaydı ile şanslı isen gider.

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Ne zaman? Bauhaus ta çift satılıyor. Praktiker de tek mi satılıyor?

En fazla iki hafta olmuştur. Evet tek tek satılıyor.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Bende gitti, yol durum çok önemli. Bozuk yollarda daha çabuk kesiyor ampül.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Tamamdır.Şu elimdeki osramlar bozulsun.Nb alacağım.

tarihinde Fatih Demirtaş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Bir gün bile beklemeyin. Cool Blue ile NB arasında dağlar vardır.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Bir gün bile beklemeyin. Cool Blue ile NB arasında dağlar vardır.

Mecbur beklicem... :D öğrencilik işte ...Ama sabırsızlanıyorum

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Peki şöyle desem beyazlık söz konusu değil sadece sarı olabilir.performans istiyorum.Kısalarım ve uzunların çok güzel aydınlatsın... Nedir tavsiyen.Bu ampul işi bayağı kafa dağıtıyo :D:D

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-ampul-secimi-ve-halojen-farlarin-guclendirilmesi/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Mecbur beklicem... :D öğrencilik işte ...Ama sabırsızlanıyorum

Standart osram bozulmaz :)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap