• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Öztürk

En iyi H4 ampul ?

Recommended Posts

Murat Dellal    1
Murat Dellal
NB'larım 8 ayda birer hafta arayla kısaları kesti:)

?

:)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

bayağı uzun süre bizim servis araçlarında 4 ay anca gitti.

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    235
Muhammed Andı

osram night breaker

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Philips kullanmadım.. NB'den memnunum...

İletiyi paylaş

Murat Dellal    1
Murat Dellal

Osram NB ... ;)

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca

OSRAM NIGHT BREAKER :good1:

İletiyi paylaş

Murat Ş.    5
Murat Ş.

osram nightbreaker biraz daha uzun ömürlü olsa cok iyi olurdu

İletiyi paylaş

Fırat Dolma    1
Fırat Dolma

Fransız klasiği bilenler bilir Renault 12 aracıma H4 tip Narva 4885 Sarı Şapkalı tip ampüllerden kullanıyorum. Bu ampül 1980'lerden kalma oldugu için hiç bir yerde bulunmuyor. Şu an kullanıyorum gayret memunum. Yada bu sarı şapkayi bulunabilir, mevcut olan H4 ampüle takabilirsiniz.

Bu da ampülün internetten fotoğrafı; gece fotoğrafı da yakından eklerim. Şsterseniz hemen gündüz fotoğrafi da ekleyebilirim.

narva-gul.jpg

tarihinde firatdo tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Fransız klasiği bilenler bilir Renault 12 aracıma H4 tip Narva 4885 Sarı Şapkalı tip ampüllerden kullanıyorum. Bu ampül 1980'lerden kalma oldugu için hiç bir yerde bulunmuyor. Şu an kullanıyorum gayret memunum. Yada bu sarı şapkayi bulunabilir, mevcut olan H4 ampüle takabilirsiniz.

Bu da ampülün internetten fotoğrafı; gece fotoğrafı da yakından eklerim. Şsterseniz hemen gündüz fotoğrafi da ekleyebilirim.

:good1: Katılımın için teşekkürler, ancak sarı ampullerin trafikte kullanılması yasak.

İletiyi paylaş

Fırat Dolma    1
Fırat Dolma
:yahoo: Katılımın için teşekkürler, ancak sarı ampullerin trafikte kullanılması yasak.

Teşekkürler, açıkcası aranıza katıldığıma sevindim. Trafikte yasak oldugunu biliyorum. Fakat bizim aracın far sistemi şöyle; aşağıdaki resimdeki gördüğünüz gibi çift farlı oldugu için çift farlardan biri Narva 100 wattlık (Renksiz, yani mavi boyalı değil) kullanılıyor, diğeri farı ise kötü hava şartları için içeriden sis fari düğmesi kontroluyla yukarıdaki bahsettiğim gibi Narva Sarı ampül kullanılıyor. :angry2:

51735492.jpg

tarihinde firatdo tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Bu 100 Watt'lık renolar karşıadan gelen trafiği xenondan beter ediyor...

İletiyi paylaş

Fırat Dolma    1
Fırat Dolma
Bu 100 Watt'lık renolar karşıadan gelen trafiği xenondan beter ediyor...

100 wattlık ampüllerin alternetörün yetersiz akım çekmesiyle beraber akünün hızla bitmesi sonucunda 1 aya kadar öncesinde bu ampüller çıkarılarak standart narva üretimi 55/60 wattlık ampülleri değiştirildi. Ayarları yapıldı , performansı oldukça memunum. Pek farkı yoktu uzunların dışında. Şu anda hiç göz almıyor. Sarı ampül farlar ise sadece uzunlarda yanmaktadır. Şlginize için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Mustafa Mert    0
Mustafa Mert

bosch plus 90 serisi h4 aldım ve gayet memnunum tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Ünal Kutlu Arslanlı    0
Ünal Kutlu Arslanlı
bosch plus 90 serisi h4 aldım ve gayet memnunum tavsiye ederim

plus90 ları kaça aldınız

İletiyi paylaş

Evren Erdem    0
Evren Erdem

Xenon+, örnek fotoğraflar koyabilir misiniz?

tarihinde cehennemli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Barkın İnci    0
Barkın İnci

Selam arkadaslar, ben onumu EN aydinlik sekilde gosterticek bir H4 ampul ariyorum, merceksiz H4 xenon kullaniyordum, sonra mercek yaptirdim ama yapan firma kotu yaptigi icin memnun kalmadim hemde ne zaman araziye girsem ballastlar koyveriyodu, ondan halojene geri doncem, ama kalitelisinden istiyorum...

Size sorum en iyi hangi H4 ampuller gosterir? sari olup olmamasi oneml idegil ama orjinal h4lerden daha iyi olsun yeter

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Bosch plus 90

Yada Osram Night Breaker...

Ben osramdan çok memnunum ama ömrü kısa yorumu çok geliyor...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Arazide bence NB. tırtlar gibime geliyor.Plus90 da Mehmet abini dediği gibi zaman diliminden yana henüz belirgin değil.Osram bilux bayağı takatli ama performans serisi değil.

Birde hangi marka olursa olsun eğer performansı yüksek ise muhakkak ömrü kısa oluyor.

tarihinde ser41 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Mert    0
Mustafa Mert
plus90 ları kaça aldınız

kargo dahil 48 liraya almıştım, henüz resim çekemedim ama en yakın zamanda çekeceğim..

İletiyi paylaş

Melih Çolakoğlu    1
Melih Çolakoğlu

bosch plus 90'nın performansı hakkında kullananlar hemfikir sanırım. peki bunu internetten başka alabileceğimiz dükkan, bayi vs. var mı? tek seçenek internetse sadece oto-parca.net var. bu siteyle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayan var mı?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
bosch plus 90'nın performansı hakkında kullananlar hemfikir sanırım. peki bunu internetten başka alabileceğimiz dükkan, bayi vs. var mı? tek seçenek internetse sadece oto-parca.net var. bu siteyle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayan var mı?

Bosch Car Service'lerden temin edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Semih Tunca    119
Semih Tunca

Anadol A2 aracımızın aydınlatmasını iyileştirmek adına H4 bosch plus 90 takmayı düşünüyorum

Yalnız Anadol far h4 ama p43t kodlu değilde p45t kodlu piyasada tablalı diye geçiyor far tasına oturan taraf farklı. Biraz araştırdım ama bosch plus90 ın p45 olan versiyonu varmı bulamadım p43 ü p45 çeviren adaptörler var ama ne kadar sağlıklı olur bilinmez .sizlerin bilgisi varmı

post-6253-0-45563200-1355506135_thumb.jp

post-6253-0-46492400-1355506147_thumb.jp

post-6253-0-48540600-1355506157_thumb.jp

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Anadol A2 aracımızın aydınlatmasını iyileştirmek adına H4 bosch plus 90 takmayı düşünüyorum

Yalnız Anadol far h4 ama p43t kodlu değilde p45t kodlu piyasada tablalı diye geçiyor far tasına oturan taraf farklı. Biraz araştırdım ama bosch plus90 ın p45 olan versiyonu varmı bulamadım p43 ü p45 çeviren adaptörler var ama ne kadar sağlıklı olur bilinmez .sizlerin bilgisi varmı

tek önerebileceğim bu söylediklerini bosh car service deki arkadaşlar duymasın. hiç bir şey anlamıyorlar. +90 ın da ne olduğunu bilmiyorlar elinizde yokmu diye de sorma. birde çeviriciyi es geçmemek gerek diye düşünmekteyim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.241
Oktay Toker

Bu modelde Bosch ampul tanıtım sayfalarında göremezseniz iş zor..Çevirici ile kullanabilirsin.;Fakat sanki tabanları aynı gibi hatırlıyorum yanılıyor muyum.Motorsiklerdede aynı ampulden kullanılıyor du.

Sizin araca yeni tip h7 tabanlı far bulmak zor degil dahada hesaplı olabilir sanki.Yok orjinal kalsın dersen bilmeme ama Farba bu işi çok iyi yapıyor diyebilirm sayfasını incele.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap