• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Öztürk

En iyi H4 ampul ?

Recommended Posts

Onur Sümer    0
Onur Sümer

http://www.autobild.de/test/zubehoer/artik...artikel_seite=2

bu testte bluevision için mükembel yorumu yapılmış sanırım fena ampul değil :) almayı düşünüyorum

ama once arkadaşım kendi getz ine 6000k xenon uygulaması yapıcak onu bekliyorum

eğer verim alırsa bende yaptırıcam yoksa bluevision...

burdaki testte 2. olmuş

http://uk.cars.yahoo.com/29112006/45/bulb-...-h4-blue-0.html

burdada vision plus oneriliyo

bluevision 2006 galibiymiş :D

http://www.powerbulbs.co.uk/default.asp?pr...PageHistory=cat

doğrusu karar vermek çok zor :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
doğrusu karar vermek çok zor :)

sen ikisini de dene sırayla kafan rahat :D önce BV al zaten memnun olmayacaksın sonra da VP ya da P2N alırsın :D

İletiyi paylaş

Onur Sümer    0
Onur Sümer
sen ikisini de dene sırayla kafan rahat :) önce BV al zaten memnun olmayacaksın sonra da VP ya da P2N alırsın :D

yani direk vision plus mı alayım :D aslında en iyisi bi ampule bluevision birinede visionplus takmak

şu arkadaşım xenon kitini getz ine taksın beğenmessem ikisinden birini alıcam :D

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca
Aracım Tipo H4 Ampül Alıcam Fakat ampülün beyaz ışık vermesini ve en iyi aydınlatmayı almak istiyorum önerileriniz nedir hangi marka alayım mümkünse kodlarını ve fiyatını verirseniz sevinirim

Benim aracımda da H4 ampul var. Osram Silverstar aldım, gayet memnunum. Aksaray'da 12 YTL civarında fiyatları var!

:excl:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Bence, önce far al..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Valla H4 kötü bir ampul tipi.. Yapacağında çok fazla şey yok..

Piyasada satılan % 30 % 50 gibi fazla ışık veren ampuller var.. Bunlarla bir nebzede olsa görmeye başlarsın ama.. Farı değişmeden çok fazla bişey bekleme..

İletiyi paylaş

Muharrem Kaya    0
Muharrem Kaya

Dostlar 1997 Corsa'ya ne takalım. Lazer ameliyatı oldum ve geceleri görüşüm düşüyor. Bu sebeple aydınlatması çok iyi olan marka ve model için yardımınız gerek. Şimdiden teşekkürler. :):)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Benim aracımda da H4 ampul var. Osram Silverstar aldım, gayet memnunum. Aksaray'da 12 YTL civarında fiyatları var!

:)

:)

İletiyi paylaş

Oskay Furtuna    0
Oskay Furtuna

Bende aynı şeye katılıyorum 2 kere Philips Visionplus aldım sol tarafını 2 ay sağ tarafı 3 ay kullanabildim sonra mecburen 1 çift daha aldım onlarda en fazla 2 ay gitti biri karardi biride patladı çıkartım gidip xenon aldım..Osram H4' ler nerde Aksaray da ö.m atabilirmisin.Fiestaya takam gerekli.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Kesin fiyatlarını bilmiyorum, kozyatağı carrefour'da da tanesi 20 YTL civarındaydı.

Alsaray'da Turan Ticaret'de (212 5862515) bulunuyor.

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca
Bende aynı şeye katılıyorum 2 kere Philips Visionplus aldım sol tarafını 2 ay sağ tarafı 3 ay kullanabildim sonra mecburen 1 çift daha aldım onlarda en fazla 2 ay gitti biri karardi biride patladı çıkartım gidip xenon aldım..Osram H4' ler nerde Aksaray da ö.m atabilirmisin.Fiestaya takam gerekli.

Şu ana kadar bulduğum en iyi fiyatlar Osram için!

Aksaray'da Baysan Otomotiv!

Valide Cami Sk. Aksaray Şş Merkezi 34/13

Tel: 212 586 49 65

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca
Şyi günler

Kullanmakta olduğum 98 Civic 1.4is için (Sanırım H4)

Philips Power2Night

Philips VisionPlus (74 milyon diyorlar web de)

Adlı Ampulleri arıyorum ama ne bulunduğum yerde nede web üzerinde ayrıntılı bilgiye (özellikle çalışma süreleri ,ömürleri),nede fiyat bakımından bana cazip gelen uygun bir fiyat göremedim.

Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?.

Teşekkürler.

Ben H4 Osram Silverstar+ %50 kullanıyorum, çok memnunum. Aksaray'da 12-13 YTL tanesi...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
Şu ana kadar bulduğum en iyi fiyatlar Osram için!

Aksaray'da Baysan Otomotiv!

Valide Cami Sk. Aksaray Şş Merkezi 34/13

Tel: 212 586 49 65

:good1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Makyajsız megane'lar H4 kullanıyor, fiyat-performans olarak osram silverstar önerebilirim.

post-5-1183921504.jpg

İletiyi paylaş

Yiğitcan Coşar    0
Yiğitcan Coşar

Bende 2005 fiestamda NARVA H4 ampul kullanıyorum. 100w lık olanından çok memnunum hem güzel aydınlatıyor hem beyazdan maviye kayan bi tonu var.

post-1085-1184337688.jpg

İletiyi paylaş

Tolga Canvar    0
Tolga Canvar

arkadaslar daha önce arabamda cool blue h4 ler takılıydı aydınlatması olsun rengiolsun çok memnundum.1 sene sonunda kestiler tekrar aynı ampullerden almama rağmen ne aydınlatmasından ne de rengi okadar ii değildi. bunları söküp bir çift osram silverstar aldım.cool blueların aydınlatmasından sonra çok fark eder diye beklerken cool blue dan çok farklı olmadı. sadece ampülün yanış rengi biraz sarardı hepsi o.ama standart ampul gibi değil gene de beyaz yanıyor.acaba benim arabada bir sorun var diyecem 2005 model araba elektrik sorunu veremez. farların içide ii.forumda silverstarlardan çok memnun olanlarda var. anlayamadım gitti.bazı eski arabalara bakıyorum onların farları bile neredeyse benimkilerden iyi yanıyo gibi.araba ford fiesta. acaba far dizaynı mı kötü.veya benim gözlerde problem var. :)

bide şu 100w olayı hakikaten arabanın elektrik tesisatına zararlı mı buişide bir açıklığı kavuştursak.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
arkadaslar daha önce arabamda cool blue h4 ler takılıydı aydınlatması olsun rengiolsun çok memnundum.1 sene sonunda kestiler tekrar aynı ampullerden almama rağmen ne aydınlatmasından ne de rengi okadar ii değildi. bunları söküp bir çift osram silverstar aldım.cool blueların aydınlatmasından sonra çok fark eder diye beklerken cool blue dan çok farklı olmadı. sadece ampülün yanış rengi biraz sarardı hepsi o.ama standart ampul gibi değil gene de beyaz yanıyor.acaba benim arabada bir sorun var diyecem 2005 model araba elektrik sorunu veremez. farların içide ii.forumda silverstarlardan çok memnun olanlarda var. anlayamadım gitti.bazı eski arabalara bakıyorum onların farları bile neredeyse benimkilerden iyi yanıyo gibi.araba ford fiesta. acaba far dizaynı mı kötü.veya benim gözlerde problem var. :)

bide şu 100w olayı hakikaten arabanın elektrik tesisatına zararlı mı buişide bir açıklığı kavuştursak.

Performans ampulleri H7'de daha iyi sonuçlar veriyor, dediğin gibi aydınlatmada farın optiğinin önemi ampulden çok çok fazla öneme sahip.

Dışarıdan gözle yapılan karşılaştırmalar mantıklı olmuyor, yolun çeşitli noktalarına verilen ışığı karşılaştırmak lazım. Ancak yine de CB ile SS arasında ciddi bir fark göremediysen farlarında ya da gözlerinde bir sorun var demektir :) Herkesin algılayışı farklı oluyor çünkü.

100W ampuller tesisat ve far için kesinlikle zararlı, üstüne üstlük ampulün geometrisi de düzgün değilse iyice berbat edebilir.

İletiyi paylaş

Ozan Kayıkçı    0
Ozan Kayıkçı

Merhabalar

2007 Fiesta var bende de. Geçenlerde sağ ampülün nedendir bilmem arazi olmasıyla ampülleri değiştireyim dedim.

Voltron dün akşam sağolsun sıkışık zamanında çok kahrımı çekti, bir kez daha teşekkür ediyorum.

Öğlen anca vakit bulabildim ve gittim Bostancı sanayiye.

Bildiğim ilk yere girdim, bildiğimi zannettiğim, bayağı bir Philips satıyor, ama Vision Plus yok. Detaylarda şişmiş beynim iyice durduğundan bana direk isim söyle demiştim Voltron'a, VisionPlus demişti. :)

20dk kadar düşündüm, bir kaç telefon falan anlayan arkadaş yok.

Şki yandaki dükkana bir sorayım dedim. Küt VisionPlus'ı koydu önüme.

40tl çifti.

Benim istediğim yağmurlu havalarda daha iyi aydınlatma ve yanında mümkün ise daha az sarı ışık idi. Araç aytozu gri olduğu için cidden kötü görünüyor. Ama öyle bir şansım yoksa da direk sarı alırım diye koydum kafaya.

Neticeye gelirsek, akşam olmasıyla ciddi memnun kaldım. Fiesta zaten far tasarımı kötü bir araçken açıkçası beklentimin üzerinde bir aydınlatma sağladı.

Mesafeyi artırmak için önü biraz kısmış Philips. En uzak far ayarına geçtiğimde aracın hemen dibi olan kısıma direkt olarak gelmiyor ışık. Ancak tehlike yaratan yada sinir bozan bir durum değil. 0-1-2-3-4 arası 8 kademe olan far ayarını iki kademe kısıp 1'e getirdiğimde o da ortadan kalkıyor.

Aydınlatma gücüyle ilgili en direkt kanıt, bu seviye ve daha kısa seviyelerdeyken sisleri açtığımda neredeyse hiç bir fark görememem.

Gece karanlık ortamlarda da ve aracın dışına çıktığımda da tatmin edici bir beyazımsılık aldım, çok hoşuma gitti. Zaten mavi istemiyordum asla, çok kötü göründüğünü düşünüyorum.

Şstekleriniz benimkiyle paralel ise tavsiye edebilirim.

Voltron'a da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Bir de Ford'a sövmeden geçmek istemiyorum.

Be mühendis olması gereken insanlar! Far değişimi gibi acil olabilecek bir işi nasıl bu kadar zor hale getirebilirsiniz? Ne diye farı söktürtüyorsunuz bana?

VW'ler daha betermiş, Allah korusun. Gözünü sevdiğimin BMW'si.. Kapağı açıp ampulü söküyorsunuz şip şak..

Sevgiler..

İletiyi paylaş

Ali Işıklar    0
Ali Işıklar

mtec h4 4750k cosmos blue için ne dersiniz tam beyaz veriyormu?acele bi şekilde bilgi almam lazım arkadaşlar yardımcı olun lütfen

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca
mtec h4 4750k cosmos blue için ne dersiniz tam beyaz veriyormu?acele bi şekilde bilgi almam lazım arkadaşlar yardımcı olun lütfen

Sadece beyaz ışık vermesi yetiyorsa alın, ama aydınlatma istiyorsanız kalsın... O zaman Osram NB alın!

İletiyi paylaş

Ali Işıklar    0
Ali Işıklar

arkadaşlar merhaba.sizce en güçlü sarı ampül (H4 90/100W istiyorum) hangisidir.osramın 100 w sarı ampülü varmı? hangi marka/modeli önerirsiniz?beyaz ampül istemiyorum sarı olacak ama çok çok güçlü olacak!!!!bu arada arkadaşlar benim araçta heralde role vardır değilmi?yani 100 w lık takınca performansı düşük olmaz heralde...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

100 watt ampul risklidir...

Hem ne gerek var..

Takın Nightbreaker'ı keyfinize bakın...

İletiyi paylaş

Ali Işıklar    0
Ali Işıklar

nightbreaker galiba %10-20 oranında beyaz ışık veriyormuş.ben beyaz olmasını veya beyazımsı olmasını istemiyorum orjinal sarı renkte ve kuvvetli(100w) olmasını istiyorum.böyle bir ampül varmı benim isteklerimi karşılayacak?çevremde 100 w lık kullanan çok kişi var hiç biriside sorun yaşamadı.

daha önce beyaz kullandım(mtec süper whıte hiç ama hiç memnun kalmadım.)

İletiyi paylaş

Göksel Bahadır    0
Göksel Bahadır

[

nightbreaker galiba %10-20 oranında beyaz ışık veriyormuş.

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=79 forumda da tartışıldı. NB H7 farlarda iyi ama h4 farda bir dene.

İkisi birbirinden farklı ürünler ama. Bluevision'da beyaz ışığı yakalamak için mavi kaplama var ve +%30 kategorisinde. Nightbreaker'ın beyazlık iddiası pek yok ve +%90 kategorisinde.
tarihinde gxb tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Boz    0
Mehmet Boz

NB'larım 8 ayda birer hafta arayla kısaları kesti:) Uzunlar yanıyo ama nafile..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap