• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Öztürk

En iyi H4 ampul ?

Recommended Posts

Burak Öztürk    0
Burak Öztürk

Farlar Parabolik H4

Far ayarı tamam.Alabileceğim en iyi performans hangi ampul ile sağlanabilir ? :wacko:

Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden çooooooooook teşekkürler...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Parabolic farlarda performans iyi olmuyor, H4 için de aynı şeyi söylemek mümkün. Ucuz olan Osram Super ya da Philips Premium modellerini tercih etmen mantıklı olur, diğerlerine vereceğin ekstra parayı performans olarak geri alamayacaksın -belki psikolojik olarak- sana daha iyi gelebilir.

İletiyi paylaş

Burak Öztürk    0
Burak Öztürk

Öneriniz için çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

Zafer Arıcanlı    0
Zafer Arıcanlı

ARKADAŞLAR BENŞM 2000 MODEL SKODA FELŞCŞA VAR BUNUN FARLARI H4 AMPUL DAHA ÖNCE OSRAM BLUE COOL KULLANIYORDUM 15 GÜN ÖNCESŞ PHŞLPS H4 DŞAMONDVŞSŞON ALDIM AMA UZUN YOLDA PERFORMANSI ÇOK DÜŞÜK HŞÇ MEMNUN KALMADIM SŞZLERDEN ŞSTEGŞM BEYAZ ŞŞIK OLARAK VEYA BAŞKADA OLABŞLŞR H4 AMPUL ÖNERŞRMŞSŞNŞZ GÖNÜL ŞSTER XENON TAKTIRMAK AMA MALUM FŞAT TUZLU ŞŞMDŞDEN TEŞEKKÜRLER

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
ARKADAŞLAR BENŞM 2000 MODEL SKODA FELŞCŞA VAR BUNUN FARLARI H4 AMPUL DAHA ÖNCE OSRAM BLUE COOL KULLANIYORDUM 15 GÜN ÖNCESŞ PHŞLPS H4 DŞAMONDVŞSŞON ALDIM AMA UZUN YOLDA PERFORMANSI ÇOK DÜŞÜK HŞÇ MEMNUN KALMADIM SŞZLERDEN ŞSTEGŞM BEYAZ ŞŞIK OLARAK VEYA BAŞKADA OLABŞLŞR H4 AMPUL ÖNERŞRMŞSŞNŞZ GÖNÜL ŞSTER XENON TAKTIRMAK AMA MALUM FŞAT TUZLU ŞŞMDŞDEN TEŞEKKÜRLER

Aydınlatma sorununu ampul deneyerek çözebileceğini sanmıyorum. Farların parabolic olduğu için performansı iyi değil, eski teknoloji yani. Reflektörlerinin temiz olup olmadığını da kontrol etmek gerekir.

İletiyi paylaş

Zafer Arıcanlı    0
Zafer Arıcanlı

ŞLGŞNE ÇOK TEŞEKKÜRLER

REFLEKTÖR DEDŞĞŞN FAR ŞÇŞNDEKŞ PARLAK ZEMŞN OLAN YERMŞ

KÖTÜ ŞSE FARLARI YENŞLEMEK LAZIM HERHALDE KANKA

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

evet.

İletiyi paylaş

Zafer Arıcanlı    0
Zafer Arıcanlı

Philips ile ilgili araştıracağım internet sitesi varmı

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Burası işte :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Duydukların doğru. H4 performans ampulleri H7 kadar iyi çıktı veremezler. Bu nedenle çok para vermeni önermem. Silverstar ve Visionplus aşağı yukarı aynıdır ve en uygun olan iki modeldir.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Hoşgeldin grajuva. Biliyosun bende de aynı araç var. Benim xenonları takmadan önce gerek bu forumda olsun gerek autoshow H4 bulb test olsun ampul işini zamanında baya araştırmıştım. Boyalı ve beyaz görünümlü olanlardan General Electric Superblue ve Philips Blue Vision kullandım. GE'nin aydınlatması çok iyiydi fakat karşıdan gelenleri biraz rahatsız ediyodu;taktıktan 1 sene sonra patladı. Philips'in autoshow testine göre ömrü uzun fakat aydınlatması standart ampullerden çok da farklı değil. Bunun dışında bir de Osram Silverstar kullandım. Bu ampulün aydınlatması da çok iyiydi. Sana tavsiyem önümüz kış ve havalar sürekli yağışlı geçeceğinden boyalı ampul kullanmaman. Çünkü bu ampullerin aydınlatması yağışta oldukça azalıyor...

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Boyalı olanlar camı mavi renk olanlar,bu şekilde xenon efekti vermeye çalışıyolar. Valla ister camı kendiliğinden mavi olsun,isterse de sonradan boyanmış olsun sonuçta ışığı kesiyor. Hem kesmese bile yağmurda d.düzgün aydınlatmaz hiçbirisi,heleki bir de koyu renk yeni atılmış asfalt oldumu. Diamondvision,cristalvision,bluevision bunlar hep boyalı ampuller. Bizim H4 farların ışık çıktısı H7 farlara göre daha azdır. Bu nedenle karşılaştırmayı ampul tiplerinin kendi içinde yapmak gerekir. Arkadaşlarının tavsiyeleri belki de H7 ler içindir? Şunu da dikkate almak gerekir ki:Herhangi bir markanın bir model ampulünün H7'sinden aldığın randımanı aynı modelin H4'ünden alamayabilirsin. Sonuç olarak sana tavsiyem boyalı ampul almaman yönünde. Bunların içinde Philips Vision Plus,Power2Night150 ve Osram Silver Star öne çıkıyor. Bunların performansları birbirine çok yakın. Ama illa ki farlarım xenon görünümlü boyalılardan olsun diyosan önerim Philips Bluevision. Bu ampul yabancı testlerde o astronomik fiyatlara satılan PIAA'ları bile devirmiş. Tercih senin...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

+1 Halojen ampullere fazla para vermeye değmez karşılığını alamıyorsun çünkü.

Philips Power2Night ile Vision Plus aslında aynı ampuller (P2N'ın kafasının mavi ve kutusunun afilli olması dışında :unknw: ) ama VP:64, P2N:84 YTL.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Sarımsı beyaz :unknw:

İletiyi paylaş

E.Ercan Balbay    0
E.Ercan Balbay

Merhabalar;

Siteye yeni üye oldum;

93 model renault 9 springim var.

13 yıllık olması sebebiyle yolu aydınlatmamaya başlamıştı.

Orjinal farba marka farlardan alarak bir değişim yaptım.Sonuç son derece iyiydi.Ancak takılan yeni ampüllerin ne derece kalite olduğunu bilemiyorum...

Şimdi mevcut sistemi daha da iyi hale getirebilmek içi 55watt lık hangi amrka ampülden almalıyım.Bembeyaz xenon gibi ışık istemiyorum.Sadece biraz daha iyi aydınlatmasını istiyorum.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Ergün Gürkan    0
Ergün Gürkan

100 Watllık Mtec tavsiyemdir. Ben de Suzuki'mde kullanıyorum gayet iyi...

İletiyi paylaş

Onur Bilge    0
Onur Bilge

bu 100 watlık Mtec beyaz ısıkmı wermete acaba ??

İletiyi paylaş

E.Ercan Balbay    0
E.Ercan Balbay

Açıkçası 100wattlık kullanmayı istemiyorum,çünkü ısındıkalrından dolayı far aynalarını zamanla kararttığını duydum.Farlar zaten yeni o yüzden 55wattlık bişeyler düşünüyorum.

Birde farlara gelen akımın zayıf olması da sanırım aydınlatmayı etkiliyormuş.

Bunu nasıl kontroledebiliriz.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Elektrikçiler voltaj ve akım ölçümü yapabilirler. Farında performans artışını çok bariz göremeyeceğin için pahalı ampuller iyi bir seçim değil. Philips Premium ya da Osram Silverstar kullanman daha iyi olur.

İletiyi paylaş

E.Ercan Balbay    0
E.Ercan Balbay

Teşekkür ederim voltron.

bu ölçümü direkt akü üzerinden mi yapacaklar yoksa fara gelen kabloların ucundan mı.Benim merak ettiğim fara gelen elektrik sisteminde bir kayıp oluyormu...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Uçtan yapılması lazım.

İletiyi paylaş

Onur Sümer    0
Onur Sümer

merhaba arkadaşlar

2006 model hyundai getz sahibiyim aracımın ampulu H4 orjinal ampulun aydınlatmasından hiç memnum değilim

kafamda philips power2night gt 150 almak var fakat philip sin okdar çok çeşidi varki birturlu karar veremedim

ayrıca araştırdığım kadarıyla Osram Light@Day ,Osram Super ve Philips BlueVision bu ampulleri oneriyorlar

bu ampuller hakkında deneyimleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum

teşekkurler :D

bu arada forumda arama yapmak istedim ama hata veriyor :)

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Power2night 150 sizin için aydınlatma ve hafif görüntü açısından en makul seçenek gibi gözüküyor. Be zamanında alıcktm,hiçbir yerde bulamadığım için bluevision aldm taktım. Aydınlatması üreticinin de belirttiği gibi %10 civarı daha fazla gibiydi,fakat ampulün geometrisi gerçekten de çok iyiydi. Taktıktan sonra kesilme ve katlanma çizgisi belirgin olarak düzgünleşti. Görüntü de fena değildi fakat gözü çok yoruyordu. Bu nedenle tavsiyem ömür,görüntü ve performans açısından en makul seçenek olan GT150'den yana...

İletiyi paylaş

Onur Sümer    0
Onur Sümer

arkadaşlar hep duyduğum

diamond visionlar ve blue visionlar hakkında ne düşünüyorsunuz bunların omurleri nekadardır ? almaya değermi ?

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Philips bluevision hakkında yukarıda yazdıklarıma ek olarak ömrü autoshow ampul testlerinde çıkan değere göre 600 saat civarı ve bu ömür diğer boyalı ampuller düsünüldüğünde gerçekten iyi bir değer.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap