• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ayberk Soylu

BMW 1 E87 (2003-2012) Xenon Uygulaması

Recommended Posts

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Önceki mesajda yanıtlamıştım.Aynen yapabilirsiniz.

Aklınıza sorular getirmeyiniz,öyle bişiler olsa idi plastiği eritirdi değil mi?İçiniz rahat olsun.Birleşim yeri izolesi yeterli.Daha fazla izole aliminyum yapoının hava almasını engeller.Gerek yok.

İletiyi paylaş

Orgüz Eken    9
Orgüz Eken

Yeni beyin aldım. Sorunu giderdim. Ama bir far anlamsız yere su aldıysa, mutlaka yine alacaktır. Kaçınılmaz. En temiz iş olarak iki farı da yenilettim Borusanda. Bu farlar da arabanın sarf yedek parça envanterime kattım. Bir arabam daha var F02 7 Serisi. Bu iki arabayı da; türünün en büyüğü ve en ufağı olarak ömür boyu kullanmayı düşünüyorum. Elimden geldiğince param olduğunca yedek parçalarını da toplayıp muhafaza ediyorum. İlerde bulunması zor olacağı için. Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Can Şavural    1
Can Şavural
On 13.01.2017 at 15:19, Fatih Gökgöz yazdı:

Oktay abi yine olmadı malesef. Arkadaşlar söktüler kabloları ayarladılar her şey çalıştı arabayı çalıştırınca bütün düzen bozuldu hepsi söndü. Bu sefer röleli sistemi denedik 40'lık röle olmadı 70lik röle olmadı en son siyah 80lik röle denendi o da olmadı. Arabanın FRM modülünü yakacağı söylendi be bixenon farları söküp yeniden halojenleri taktık..

üstad bu konuda bir gelişme var mı? başarabildiniz mi? aynı yola ben de baş koydum ama sanırım OEM görünümde mercekli far yaptırma yoluna gideceğim

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap