• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ahmet Bentbaşı

Led Reflektörü yapımı

Recommended Posts

Ahmet Bentbaşı    1
Ahmet Bentbaşı

öncelikle konuyu açacak yer bulamadığımı belirtmek isterim. evde kendi kendime uğraşırken aklıma gelen bir projeyi paylaşmak istiyorum sizlerle. ama dediğim gibi birden bire aklıma geldi ve şimdilik sadece prototipini yapmakla yetindim. ilerleyen zamanlarda daha iyileştirilmiş halini yapacağım...

thumb-332850.jpg

thumb-332852.jpg

thumb-332856.jpg

thumb-332851.jpg

thumb-332853.jpg

thumb-332854.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

Ahmet bey resim boyutu çok küçük 600x800 şeklinde boyutlandırıp yükleyebilirmisiniz bu haliyle hiçbirşey anlaşılmıyor :unknw:

İletiyi paylaş

Ahmet Bentbaşı    1
Ahmet Bentbaşı

resimlerin üzerine basınca ayrı bir sayfada resimler büyütülüyor Mahmut bey. :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

resimlerin üzerine basınca ayrı bir sayfada resimler büyütülüyor Mahmut bey. :)

Malesef Ahmet bey denedim ama olmadı :unknw: bu yüzden resimleri yeniden boyutlandırmanızı rica ettim ;)

İletiyi paylaş

Ahmet Bentbaşı    1
Ahmet Bentbaşı

Ne demek Mahmut bey. Hemen yapamam ama ancak akşam halledebilirim.

http://hizliresimyukle.com/showpic-332854/6.jpg şöyle bir link versem gelirmi acaba bilmem. benim bilgisayarda üzerine tıkladığım zaman büyük resimler geliyor o yüzden yazmıştım.

http://hizliresimyukle.com/showpic-332851/4.jpg

http://hizliresimyukle.com/showpic-332856/3.jpg

http://hizliresimyukle.com/showpic-332853/5.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

Ne demek Mahmut bey. Hemen yapamam ama ancak akşam halledebilirim.

şöyle bir link versem gelirmi acaba bilmem. benim bilgisayarda üzerine tıkladığım zaman büyük resimler geliyor o yüzden yazmıştım.

Teşekkür ederim Ahmet bey program sizde yüklü olduğu için problem olmuyordur tabi.Peki forumun "tam editörü kullan" seçeneğinden yükleseniz daha basit olmazmı sadece resimleri dosyalarken basit bir programla yeniden boyutlandırıp ekliyorsunuz...

İletiyi paylaş

Ahmet Bentbaşı    1
Ahmet Bentbaşı

forum acemisi olarak bunları yeni yeni öğreneceğim Mahmut Bey. İlginiz ve alakanıza teşekkürler. Linkler işe yaramadımı.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

Belki işinize yarar Ahmet bey size birkaç reflektör örneği ;)

post-4834-0-84734900-1348496406.jpg

post-4834-0-50060300-1348496410.jpg

post-4834-0-83799500-1348496413.jpg

post-4834-0-57117900-1348496421.jpg

post-4834-0-46209000-1348496430.jpg

post-4834-0-95038000-1348496433.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ahmet Bentbaşı    1
Ahmet Bentbaşı

bu kare reflektörleri çok aradım ama bulamadım Mahmut. Bundan doalyıdır yaptıklarım ve yapacaklarım... :)))

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

bu kare reflektörleri çok aradım ama bulamadım Mahmut. Bundan doalyıdır yaptıklarım ve yapacaklarım... :)))

İnternet üzerinden after marketlerden alışveriş yapıyorsanız size link verebilirim...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

Piyasada led aydınlatma gruplarında çok şeşitli örnek ürünler var aradıgın reflektörleri bulabilirsin tane hesabından çok daha hesaplı olur.Ben bu parçalardan çok faydalanıyorum..Fiyatlarıda çok cazip.Araştırın.bulamaz iseniz internetten bulabilirsiniz.Konya sokakta bulmanız hayaldir.Bizim hayalimizdeki ürünler onlar için 10 yıl sonrasının parçaları :good1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

Katılımınız için teşekkürler. :good1:

Açıklamaları fotoğrafın üzerine yazmak özel bir stil mi ? :) Rahat okunamıyor da, fotoğrafın linkini verdikten sonra yazı olarak yazmanız okunması ve arama motorlarında bulunması açısından daha iyi olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap