• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Özcan Cenk

Seat Leon II h1 uzun far tavsiye

Recommended Posts

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

arkadaşlar foruma yeni katıldım öncelikle herkese iyi günler...

aracımda kısa far ve sislerde 8000k xenon var. uzun farlara daha önce aldıgım beyaz ısık verir dedikleri mavi beyazımsı ışık veren ampül var. ama yolu hiç aydınlatmıyor uzun farlarım. yolu en iyi şekilde aydınlatacak ve rengi de mümkünse beyaza yakın hangi ampülü kullanmamı tavsiye edersiniz. öncelik yolu aydınlatma.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş

arkadaşlar foruma yeni katıldım öncelikle herkese iyi günler...

aracımda kısa far ve sislerde 8000k xenon var. uzun farlara daha önce aldıgım beyaz ısık verir dedikleri mavi beyazımsı ışık veren ampül var. ama yolu hiç aydınlatmıyor uzun farlarım. yolu en iyi şekilde aydınlatacak ve rengi de mümkünse beyaza yakın hangi ampülü kullanmamı tavsiye edersiniz. öncelik yolu aydınlatma.

http://www.geceucusu.com/topic/2616-ampul-secimi-ve-farlarin-guclendirilmesi linki bu konuda bilgi verecektir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

bosch plus 90 en iyi aydınlatan ampuldür ( bencesi )

ama nightbreaker da kullanılabilir fakat bunlar beyaz değildir uzunlar beyaz yanmasada olur neticede önünüzü aydınlatacak kısalar yeterince çalmış sürüş güvenliğinden :)

bu de 2 ampülde sarı ışık mı veriyor yoksa beyazımsı gibi sence kısalar 8000k xenon kötü mü olmuş dostum

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

ayrıca uzun farlarda kısalar yanarken kısa fark gıbı yanıp selektör yapacagım zaman uzun far görevi görebilir mı

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

...sence kısalar 8000k xenon kötü mü olmuş dostum

- Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir mesaja forumda yer verilmemektedir.

ayrıca uzun farlarda kısalar yanarken kısa fark gıbı yanıp selektör yapacagım zaman uzun far görevi görebilir mı

Soruyu anlayamadığım için cevap yazamadım :unknw:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

Soruyu anlayamadığım için cevap yazamadım :unknw:

Sende sorun yok... :sorry:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

mehmet abi sen nevsehırlı mısın? bu arada 1 çift bosch plus 90 sipariş verdim yarına gelir heralde

tarihinde özcan cenk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

...8000 k pavyon gibidir takan ve gözüme saplayan herkeze bende hella bi-xenonun tadına baktırıyorum :D

+1.000.000 :bravo::dance2:

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

ya aslında bende bi-xenon yaptırmak istiyorum ama tam bilgim yok açıkcası ve pahalı diye düşünüyorum aslında arabayı satıp leon fr ,cupra yada a3 s-line gibi bir araba almak içimden geçiyor o yüzden pek para harcamak da gelmıyor ıcımden, xenon olayı için fikir verebilir misiniz fiyat-kullanım gibisinden bilen varsa

dostum yani normal zamanda kısalar yanarken uzun farlar da kısık yanmasını demek istemiştim selektör yapınca güçlü normal zaman sönük gibisinden

iyi yaptın hayırlı olsun biz 4300k kullanıyoruz en verimlisi budur en son çıkılacak değer 5500 k dır bizcesi :) 8000 k pavyon gibidir takan ve gözüme saplayan herkeze bende hella bi-xenonun tadına baktırıyorum :D

teşekkü ederim dostum. güzel :bravo:

tarihinde özcan cenk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

...ya aslında bende bi-xenon yaptırmak istiyorum ama tam bilgim yok açıkcası ve pahalı diye düşünüyorum aslında arabayı satıp leon fr ,cupra yada a3 s-line gibi bir araba almak içimden geçiyor o yüzden pek para harcamak da gelmıyor ıcımden, xenon olayı için fikir verebilir misiniz fiyat-kullanım gibisinden bilen varsa

...dostum yani normal zamanda kısalar yanarken uzun farlar da kısık yanmasını demek istemiştim selektör yapınca güçlü normal zaman sönük gibisinden

...teşekkü ederim dostum. güzel :bravo:

...Bi-xenon için bir fiyat araştırması yaptınızmı?Herhangi bir fiyat teklifi aldınızmı?Size pahalı gelen miktar nedir?

...Uzunları dimleyerek yapabilirsiniz,bahsettiğiniz devre - Long Headlamp Dimmer And Selector - Made By Servet AYDIN - Servet abiden tedarik edebilirsiniz,konu hakkında bilgi almak isterseniz...Bknz...http://www.geceucusu.com/topic/5244-gunduz-fari-icin-pwm-dimmer-aldim/

...Bende sizden bir ricada bulunabilirmiyim,sizin içinde bir mahsuru yoksa karşılıklı hitablarda -dostum- kelimesini kullanmasanız,ismimin telafuz edilmesi beni mutlu eder...

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

...Bi-xenon için bir fiyat araştırması yaptınızmı?Herhangi bir fiyat teklifi aldınızmı?Size pahalı gelen miktar nedir?

...Uzunları dimleyerek yapabilirsiniz,bahsettiğiniz devre - Long Headlamp Dimmer And Selector - Made By Servet AYDIN - Servet abiden tedarik edebilirsiniz,konu hakkında bilgi almak isterseniz...Bknz...http://www.geceucusu...m-dimmer-aldim/

...Bende sizden bir ricada bulunabilirmiyim,sizin içinde bir mahsuru yoksa karşılıklı hitablarda -dostum- kelimesini kullanmasanız,ismimin telafuz edilmesi beni mutlu eder...

hiç araştırmadım mahmut abi ama seat yetkili servisinde bır arkadasım var. ona sormustum çok pahalı fiyat çıkmıştı ama o adapdif fardandı heralde bu viraja göre yön degiştirenlerden cupra fari gibi o yüzden hiç bakmadım fiyatları duyunca :D

tabi ki mahmut abi ne mahsuru olacak yeniyim ya daha kusura bakma acemilik işte

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

hiç araştırmadım mahmut abi ama seat yetkili servisinde bır arkadasım var. ona sormustum çok pahalı fiyat çıkmıştı ama o adapdif fardandı heralde bu viraja göre yön degiştirenlerden cupra fari gibi o yüzden hiç bakmadım fiyatları duyunca :D

tabi ki mahmut abi ne mahsuru olacak yeniyim ya daha kusura bakma acemilik işte

...Orjinal adaptif far fiyatını yetkili servisten aldıysan fiyatın astronomik olması kaçınılmaz tabi,avrupada 500€ olan orj.farı TR de 5000 TL ye satmaya çalışıyorlar malesef.Konuya dönecek olursak bi-xenon mercek uygulamasını kendin yaparsan 400-600 TL,yaptırırsan 700-750 TL ye mal edersin... :unknw:

...Eyvallah kardeşim,anlayışın için teşekkür ederim... :thank_you2:

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

kendim nasıl yapabilirm ki basit mi o kadar?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

mehmet abi sen nevsehırlı mısın? bu arada 1 çift bosch plus 90 sipariş verdim yarına gelir heralde

Ampul seçimin güzel.. Evet Nevşehir'liyim ve Nevşehir'deyim...

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

ben de nevşehirliyim kavaklı mısın mehmet abi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

ben de nevşehirliyim kavaklı mısın mehmet abi

Bismillah... :clever:

Evet :)

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

Bismillah... :clever:

Evet :)

abi özelden görüşelim mi :D burda msj atamadım özelden bulamadım ya da yok mu bilmiyorum

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.273
Oktay Toker

Fordclubtr.com :good1:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

abi özelden görüşelim mi :D burda msj atamadım özelden bulamadım ya da yok mu bilmiyorum

Buranın özel mesajı kapalı, www.fordclubtr.com'a gel.. Merak ettim..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.692
Selçuk Keleş

Niye müşterimizi çalıyon karrdeşimm :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Niye müşterimizi çalıyon karrdeşimm :D

:lol:

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

abi kayıt oldum da seni bulamadım ismim özcan cenk orda

bu arada bosch ın +90 modelini bulamadım yerine philips x-treme vision aldım tavsiye ederim farları da komple degiştirip mercekli ve gündüz farlı olan bir far takacam ve arka stoplar içinde ledli stop alacam...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.273
Oktay Toker

Özcan bulamadım demen o kadar zor ki.Şu an gir bak öyle güzel resimler çekmişki (amacım övmek degil yanlış anlaşılmasın)onları yüklüyor paylaşıyor.Ve bütün konularda çok rahat yorumlarını görebilirsin.Bence sen fordclubtr'de şöyle güzelce bir gezinti yapmalısın :good1:

İletiyi paylaş

Özcan Cenk    0
Özcan Cenk

ya buldum ordan da msj atamıyorum :(

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    590
Mehmet Özyürek

ya buldum ordan da msj atamıyorum :(

Tekrar dene ;)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap