• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Okan Zengin

Led çubuk - angel halka çalışmaları

Recommended Posts

Mehmet Kocan    3
Mehmet Kocan

alttaki gibi armatürden çıkan

İletiyi paylaş

Serkan Engin    4
Serkan Engin

VİDEO

Efimin youtube kanalında buldum belki işe yarar diye paylaşıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy

Bu konuda ilerleyen zamanlarda  bir gelişme yaşandı mı ?

İletiyi paylaş

Aydın Akın    144
Aydın Akın

Düşünenlere yol gösterici olabilir. Kolay gelsin...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Aydın Akın    144
Aydın Akın

Yahu bu pleksi çubuklar nerede bulunur? Çıldırıyorum ama bulamıyorum :)

Nerede satıldığını bilen gören duyan yok mu? Bulursam arka stoplara girişeceğim, led+pleksi düşüncem var.

:soshelp:                :soshelp:

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy
6 saat önce, Aydın Akın yazdı:

Yahu bu pleksi çubuklar nerede bulunur? Çıldırıyorum ama bulamıyorum :)

Nerede satıldığını bilen gören duyan yok mu? Bulursam arka stoplara girişeceğim, led+pleksi düşüncem var.

:soshelp:                :soshelp:

http://www.pleksi.com/pleksi-cubuk-ve-profil-cesitleri/

http://www.sarkpleksi.com/urun/efaf-pleksiglass--akrilik-ubuk-21.html

http://www.plast-form.com/main/urunler/p/pleksi-cubuk-29

Ayrıca reklamcılar. 

tarihinde Hazar Erulusoy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Aydın Akın    144
Aydın Akın
17 dakika önce, Hazar Erulusoy yazdı:

Ayrıca reklamcılar

Burada reklamcılarda en ince 3mm pleksi buldum. Daha incesi yok mu diye sordum. Abi pleksinin en incesi budur daha incesi yok, arama! diyor :)

Linklerde alışveriş için iletişime geçmek gerekiyor sanırım. Hiç aklıma gelmemişti böyle. Ben sürekli fiyatı belirlenmiş alışverişe hazır aradım durdum:fiuw:

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy

Aslında levha yerine içi dolu çubuk ta olabilir. Isıtıp şekil verilip daha sonra testere ile çizgileri çizilir. Tabi yapılacak işin kalitesi alet edevat ile doğru orantılı olacaktır

İletiyi paylaş

Aydın Akın    144
Aydın Akın

Levha olarak bir şekilde bulabiliyorum ama çubuk şeklinde kime sorsam yok dedi. Hatta Bazılarının haberi bile yoktu:bambam:

Çubuklarla çalışmayı düşünüyorum bakalım neler olacak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mais Jannataliyev    0
Mais Jannataliyev
On 25.05.2017 at 12:58, Aydın Akın yazdı:

Levha olarak bir şekilde bulabiliyorum ama çubuk şeklinde kime sorsam yok dedi. Hatta Bazılarının haberi bile yoktu:bambam:

Çubuklarla çalışmayı düşünüyorum bakalım neler olacak.

Acaba bişeyler çıkarabildin mi? merak ettim. Birde şeffaf elbise askılıklarının alt kısmı işini görebilir.

İletiyi paylaş

Aydın Akın    144
Aydın Akın

Başlamadan bitti diyebilirim. İl dışı yer değiştirme, üstüne askerlik vs. yani uzunca bir süre de baslayamayacagim gibi görünüyor. Güzel bir çalışma düşünmüştüm ama kısmet olmadı maalesef. Hayırlısı diyelim. Mutlaka başlamaya çalışacağım, bir şeyler elde ettikçe buradan paylaşacağım. 

İlginiz için teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Mais Jannataliyev    0
Mais Jannataliyev

Ben de bir türlü bulamıyorum şu çubuklardan. Bulsam deneme yapacağım.

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    109
Hazar Erulusoy
Ben de bir türlü bulamıyorum şu çubuklardan. Bulsam deneme yapacağım.
http://www.sarkpleksi.com/urun/efaf-pleksiglass--akrilik-ubuk-21.html

Google da pleksi akrilik çubuk yazdığınızda birçok satış sitesi çıkıyor. Adresinize yakın olan ile iletişime geçebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

S.a arkadaşlar herkese iyi forumlar, forumda bulamadım resimdeki farın içinde çapraz duran gündüz farlarında kullanılan plastik çubuklar nasıl bir materyalden yapılıyor bilgisi olan varmıdır ford courier aracıma ikinci resimdeki gibi mustang tarzı bir far yapmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim saygılar

3EE7AA2C-948D-4FD0-A23A-85C43E9A8C03.jpeg

56503CC1-EABA-447E-A6EA-7F5DCFD406D9.jpeg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

Çok teşekkürler oktay bey birde bu akrilik levhayı aldıktan sonra resimdeki şekli verebilmek için evde dremelim var onunla şeritler halinde kesip birbirine yapıştırarakmı bu şekli vermemiz gerekir yoksa başka bir şekli varmıdır saygılar

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

İşçilik ve teknik aşaması size kalıyor.Lakin elde çok zor.Lazer yada ince sonsuz testere mi adını bilmiyorum o şekilde bir alet ile kesilebilir.

İnce tabaka bu far modelinde işe yaramaz belki aynı kalınlık ölçülerinde çubuk tarzı bulunur işiniz kolaylaşır.

Yada hurdacılardan 2010 sonrası sanırım Bmw 5 serisi sanırım arka kaput stoplarındaki yatay park aydınlatmalarında kullanılan çubukları var.Camı kırık vesaire mutlaka bulunur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

İkinci resimdeki aracın sahibine msj attım satılıyor plastik dedi ama tam olarak nedir nerden alınır onuda sordum bakalım ne cvp vericek burdan paylaşırım onuda yardımlarınız için teşekkürler

İletiyi paylaş

Berkay Eraslan    0
Berkay Eraslan

Yeni konu açmak istemedim buraya yazayım. Angel halklara modlar yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim acaba yada böyle bir imkan var mıdır.  Aracı açtığımda angel halkların saat yönünde dönerek açılmasını kitlediğimdede aynı şekilde saat yönü tersine dönerek kapanmasını istiyorum. Pek tarif edemedim ama. 

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

Courier farı için yapılan gündüz farı çalışmasında kullanılan materyali öğrendim 20mm şeffaf plexiyi dik olarak yerleştirim altına led koyuyolarmış fakat orada kullanılan resimdeki ledi birtürlü bulamadım nerden bulunur bu led bilgisi olan varmı yapan arkadaş osram 2814 olduğunu söylüyor ama nette böyle bir led yok bir link var ama ulaşım bilgileri falanda yok linkte bu http://www.sarnikon.com/led-led-aydinlatma-cozumleri/osram-led-moduller/low-power-serisi/osram-led-modul-lnr-300x16-de3x36

CFAC8258-9723-4400-8D6B-1F176775F39A.png

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
9 saat önce, berkay eraslan yazdı:

Yeni konu açmak istemedim buraya yazayım. Angel halklara modlar yapmak istiyorum ama nasıl yapabilirim acaba yada böyle bir imkan var mıdır.  Aracı açtığımda angel halkların saat yönünde dönerek açılmasını kitlediğimdede aynı şekilde saat yönü tersine dönerek kapanmasını istiyorum. Pek tarif edemedim ama. 

Her farda 2 angel var ve angellar tane tanemi bu dediğiniz yapacak yoksa angelların arkasına sıralı led dizip bu ledlermi dediğinizi yapacak.Her iki şekil içinde birbirini tetikleyen zamanlayıcı devre yada sıralı yanıp sönecek ve sabit kalacak bir tümleşik devreli yapı lazım.Hazır olarak yan sanayi ürünler var lakin istediğinizi yapmak için onlar üzerinde oynamanız lazım,tak çalıştır şeklinde bulmanız zor.

3 saat önce, Salih Yılmaz yazdı:

Courier farı için yapılan gündüz farı çalışmasında kullanılan materyali öğrendim 20mm şeffaf plexiyi dik olarak yerleştirim altına led koyuyolarmış fakat orada kullanılan resimdeki ledi birtürlü bulamadım nerden bulunur bu led bilgisi olan varmı yapan arkadaş osram 2814 olduğunu söylüyor ama nette böyle bir led yok bir link var ama ulaşım bilgileri falanda yok linkte bu http://www.sarnikon.com/led-led-aydinlatma-cozumleri/osram-led-moduller/low-power-serisi/osram-led-modul-lnr-300x16-de3x36

Bu ledler bu ürün tanıtımındaki hali ile performanslı kullanbailirsin.Ledi bulup aynı performans için bilahire led sürücü yapman lazım.Dirençlerle süreceksen zaten hazır şeritledler var onlar ,ile aynı sayılır.Lakin ışık gücü fazla.Ayrıca 2814 elinle lehim için kullanabileceğin bir ürün olarak seçeceğin en son tip diyebilirim.Tecrübe ile sabit.Bunun  yerine smd5630 tiplerine yönel hazır aliminum şeritli olanları var.Daha iyi ışık gücü sunuyor ve her birini kesip yana yana getirme imkanın ledleri sökmeden sunabilen bir model.

İnceleyiniz.

http://www.marketdijital.com/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz

Abi sende olmasan napcaz tamamdır ben malzemeleri tamamlayıp girişicem inşallah ama smd5630 ile ledlerin zarar görmemesi yanmaması için almam gereken malzemeler nelerdir direnç yada sabit akım kartı tarzında?  birde bunu gündüz farı olarak kullanacağım uzunlar h15 gündüz farlı olanlardan onu iptal edip bixenon mercek le tamamlicam İnşallah

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.532
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

5630 kendi üzerinde dirençleri ile çalışan bir sogutuculu tip.Bu şekilde sürücü istemiyor.Kendin illa tek tek dizeyim dersen bu şekildede uyarım olur bu modelin 4 ve hatta oem türde olanlarda alt baglantı yapısı ile beraber değişimi olan 6 ya varan farklı modeli mevcut.Her biri farklı akımda çalışan modeller.

Tavsiyem hazır tipte olanlardan alıp üzerindeki hali ile çok oynamadan kullanman.3 erli şekilde kesilebilir bir modeldir.

Linki iyi incele.

İletiyi paylaş

Salih Yılmaz    3
Salih Yılmaz
11 saat önce, Oktay Toker yazdı:

5630 kendi üzerinde dirençleri ile çalışan bir sogutuculu tip.Bu şekilde sürücü istemiyor.Kendin illa tek tek dizeyim dersen bu şekildede uyarım olur bu modelin 4 ve hatta oem türde olanlarda alt baglantı yapısı ile beraber değişimi olan 6 ya varan farklı modeli mevcut.Her biri farklı akımda çalışan modeller.

Tavsiyem hazır tipte olanlardan alıp üzerindeki hali ile çok oynamadan kullanman.3 erli şekilde kesilebilir bir modeldir.

Linki iyi incele.

Anladım oktay abi oynamama gerek yok dediğin gibi üçlü kesilebiliyosa daha iyi, kullanacağım pileksiler bu tipe uyumlu olucaktır muhtemelen o zaman bağlantı sırasında ekstra bir malzeme gerekmezmi direk aracın gündüz farı bağlntısına bağlayabilirmiyim bu arada linkteki ürün direk benim işime yarar o zaman 

İletiyi paylaş

Yasir Çatalsakal    8
Yasir Çatalsakal
gönderildi (düzenlendi)

Selamün aleyküm arkadaşlar,

çubuk tip gündüz farı yapmak için power led + tırtıklı çubuk lazım.

peki led seçimi ne olmalı, kaç cm lik bir soğutucu gerekli sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması için ve bu soğutucuyu koyacağımız yer ne kadar olmalı, 

tek bir power led kaç cm lik çubukta yeterli olur, illa karşılıklı konmalı mı, tek güçlü yerine 2 adet yarım güçte mi tavsiye edilir.

ya da iş artık power ledden çıktı başka bir şekilde mi yapılmalı,

bir de yukarıda Ford Mustang  tarzı gündüz farında her bir farda 3 adet çubuk var, bunların herbiri için 3 lü 5630 smd hazır devreli led ler yeterli gelir mi?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

@Oktay Toker        @Mahmut Akbulut      

tarihinde Yasir Çatalsakal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap