• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Okan Zengin

Led çubuk - angel halka Çalışmaları

Recommended Posts

Muhammed Yılmaz    5
Muhammed Yılmaz

Selam aleyküm arkadaşlarım abilerim.Bu Efim adlı rus adamın çalışmalarını daha önce bazı konularda görmüştüm.ve gerçekten çok yapmak istedim.araştırırken blog sayfasını ve flickr hesaplarını buldum.

https://www.drive.net/users/smartus/

https://www.flickr.c...os/murzin-efim/

anladığım kadarıyla adam önce fara uygun kalıp hazırlıyor. uygun pcb devresini oluşturup ledleri yan yana lehimliyor. kaliteli bir şekilde krom çerçeve hazırlıyor.son olarak üzerini bir şey ile kapatıyor.sonuç mükemmel.

son kısımda üzerini kapattığı malzemenin yerine biz rakı pleksi kullansak -krom çerçeve işini de bir şekilde halledersek- hemen hemen aynı sonuca ulaşamaz mıyız?flickr hesabında kırmızı ''S'' harfinde kullandığı malzeme pleksiye benziyor zaten. Ledler birbirine çok yakın olduktan sonra bence aynı kalitede iş çıkar. :rolleyes:

siz değerli ustalarımızın ve cevherlerimizin tecrübe ve fikirlerinizle bizleri aydınlatmasını bekliyoruz :yes:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

Efim bu işte marka 3 4 yıl önce iletişime geçmek istedik ama yardımcı olamayacağını söyleyip sırrını vermemişti , ne kullandığı led ne de pleksi hakkında bilgi edinemedik.Ama çok kaliteli ürünler kullandığı çok aşikar . İsmini zikretmek istemediğim o beyaz pleksi ışığı çok kırıyor , Efim in kullandığı tırtıklı pleksi fosforlu reflektör gibi ışığı çok iyi yansıtıyor...

Led dizilişi Oktay abinin ki gibi bitişik , siz o bahsettiğiniz pleksi ile bir deneyin bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Muhammed Yılmaz    5
Muhammed Yılmaz

Cevap için teşekkürler Mahmut Abi.Okul tatil olup memlekete döndüğümde deneyeceğim birşeyler :)

İletiyi paylaş

Gökhan Akkoca    10
Gökhan Akkoca

Çok profesyonel çalışmış arkadaş gayet başarılı olmuş

Aklıma bir fikir geldi bende yapmayı deneyeceğim ama o ledleri nasıl bir sıra ile lehimleyeceğimi öğrenmem lazım

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Bunu nerelerde kullanılıyor ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.111
Servet Aydın

lcd panelleri içinde bir zar var. Tane tane olan ışığı tek parça haline getiriyor, muhtemelen aynı malzemeyi kullanıyor

Yakından baktım evet, bahsettiğim malzemeyi kullanıyor, tırtıklı plaka

Driveri belli zaten, ledler seri bağlı ve voltajı yükseltiyor

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

lcd panelleri içinde bir zar var. Tane tane olan ışığı tek parça haline getiriyor, muhtemelen aynı malzemeyi kullanıyor

:bravo::blush::wub:

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    391
Fatih Özbaş

Efim bu işte marka 3 4 yıl önce iletişime geçmek istedik ama yardımcı olamayacağını söyleyip sırrını vermemişti , ne kullandığı led ne de pleksi hakkında bilgi edinemedik.Ama çok kaliteli ürünler kullandığı çok aşikar . İsmini zikretmek istemediğim o beyaz pleksi ışığı çok kırıyor , Efim in kullandığı tırtıklı pleksi fosforlu reflektör gibi ışığı çok iyi yansıtıyor...

Led dizilişi Oktay abinin ki gibi bitişik , siz o bahsettiğiniz pleksi ile bir deneyin bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

onlarda efim varsa bizde de Servet Aydın var marka olarak :D

abi ismini neden zikretmek istemiyorsun? bana da lazım o pleksiden, lütfen ismini söyler misin almam lazım bak sen söylemiyorsun diye bulamıyorum :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Muhammed Yılmaz    5
Muhammed Yılmaz

Servet abi, öyleyse yöntem bulundu yani? Devre ve led tipi hakkında da bilgiyi öğrenirsem denerim bunu.

Edit: imla

Edit: Ekteki fotodaki kareli plaka mı ışığı dağıtan?

tarihinde Muhammed Yılmaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

abi ismini neden zikretmek istemiyorsun? bana da lazım o pleksiden, lütfen ismini söyler misin almam lazım bak sen söylemiyorsun diye bulamıyorum :D

Söylemem o pis şeyin adını Muhammed Andı kızıyor :bambam: sonra bana :p:lol:

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Muhammed Yılmaz    5
Muhammed Yılmaz

Söylemem o pis şeyin adını Muhammed Andı kızıyor :bambam: sonra bana :p:lol:

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL... :fiuw:

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL... :fiuw:

Bak ya :shok: beni kendi silahımla vuruyor :lol: Söylemem işte söylemem :beee:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    149
Mustafa Bağseven

Adam 2011 yılında yapmaya çalışmış bunu.Fikir güzel ama.İçi boş krom veya nikelajlı simit halkasını reflektör gibi kullanıp ışık miktarını 2 katına çıkarıyor.

İyi ölçüp biçmek gerek.Çeşitli çizim programlarını da kullandıgı kesin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    184
Selçuk Karabulut

golf 7 nin U ledindeki hücresel kareler mevcut ;)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

golf 7 nin U ledindeki hücresel kareler mevcut ;)

Resim var mı?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.111
Servet Aydın

Lcd erkanlardan çıkıyor, ismi nedir bilmiyorum millet

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

Lcd erkanlardan çıkıyor, ismi nedir bilmiyorum millet

Hangisi ?

DSC_3495.jpg

DSC_3503.jpg

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.111
Servet Aydın

Şu tırtıklı panel

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

Şu tırtıklı panel

:angry::beee:

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.111
Servet Aydın

yine ne var yaa

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

yine ne var yaa

Yok bişi :boredom:

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.111
Servet Aydın

aha kısa devre yaptı mamıt

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.485
Mahmut Akbulut

aha kısa devre yaptı mamıt

Hep o pis şişkonun yüzünden :angry:

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap