• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Okan Zengin

Led çubuk - angel halka çalışmaları

Recommended Posts

Okan Zengin    0
Okan Zengin

arkadaşlar ben nokta nokta değilde bu tarz led arıyorum çubuk şeklinde tüm yanan bu ürünün adı nedir nerden bulabilirim bunu

İletiyi paylaş

Efe Mert Meşeci    2
Efe Mert Meşeci

Merhabalar google'dan soğuk neon olarak aratırsanız buna benzer kablo neonlar var belki işinize yarayabilir.Ancak aydınlatmanın bunun kadar güçlü olacağını sanmıyorum :)

İletiyi paylaş

Faruk Cobutoğlu    4
Faruk Cobutoğlu

rakı pleksi diye bir plexi çeşidi var. sulandırılmış rakı renginde. ışığı dağıtan. 5- 6cm'lik şeritler kesilmiş

yan yüzeyler kromajlanmış, arkayada power led konulmuştur. ama burdaki ürün en enjeksiyonda

yapılma tabiki..

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

rakı pleksi diye bir plexi çeşidi var. sulandırılmış rakı renginde. ışığı dağıtan. 5- 6cm'lik şeritler kesilmiş

yan yüzeyler kromajlanmış, arkayada power led konulmuştur. ama burdaki ürün en enjeksiyonda

yapılma tabiki..

Bu angel tasarımı Efim adında bir şahıs yapıyor,led stop ve drl-sinyal tasarımlarıda var.Kullandığı ürün özel üretim reflector plexi,plexi kalıba göre pertinaks yapıyor ve smd 5050 led kullanıyor...

post-4834-0-40409600-1345548105.jpg

post-4834-0-34550600-1345548113.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Okan Zengin    0
Okan Zengin

abi olay bu ya aynen yapmak istediğim şey bu şekil işte 4 tane üstler düz kenarları eğimli bundan yapmamız bulmamız imkansızmı veya yaptırabileceğim yer veya kişi varmı birde pahalımı bu ürün hastayım ben buna ya golf 7 de şu şekilde yapmışlar audi tarzı

tLWxC.jpg

big_971827765j4.jpg

P8100018-1-950x579.jpg

P8100019-1-950x559.jpg

P8100023-1-950x566.jpg

P8100035.jpg

P8100033.jpg

tarihinde Okan Zengin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

abi olay bu ya aynen yapmak istediğim şey bu şekil işte 4 tane üstler düz kenarları eğimli bundan yapmamız bulmamız imkansızmı veya yaptırabileceğim yer veya kişi varmı birde pahalımı bu ürün hastayım ben buna ya golf 7 de şu şekilde yapmışlar audi tarzı

Okan resmini paylaştığım ürünler tamamen el yapımı,araç farına uygun olarak tasarlanıyor.TR de bu ürünü malesef bulamazsın çünkü yapan kişi plexi yi özel kalıpla döktürüyor ve kullandığı malzemeleri sır gibi saklıyor.Fiyatıda bize göre biraz pahalı kullanılan malzeme ve zorluk derecesine göre 300-500$ aralığında bir rakam çıkabilir...<p class="rounded clearfix" id="attach_wrap">

Eklenen resimler

• post-4834-0-23397100-1346400699.jpg
  • post-4834-0-87436000-1346400699.jpgpost-4834-0-21723100-1346400702.jpg
  • post-4834-0-03405900-1346400701.jpg

İletiyi paylaş

Okan Zengin    0
Okan Zengin

mahmut abi bu tabela yapanlar varya neon tabela o adamlara desem abi böle böle bişey arıyom fara uygulayacam onlar parça konusunda yardımcı olurmu esas bu işi yapan onlar yani sonuçta ben nokta nokta led sevmiyorum eski tip florasan tarzı olcak far içinde bir muazzam şekil yapmak istiyorum video daki şekil benim istediğim gibi ama benim fara uymaz görsellerde aradığımda ortaya şu çıkıyo

https://www.google.com.tr/search?q=neon+tabela&hl=tr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=cvNDUOigO4_NsgbuhIGwCQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=571

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

mahmut abi bu tabela yapanlar varya neon tabela o adamlara desem abi böle böle bişey arıyom fara uygulayacam onlar parça konusunda yardımcı olurmu esas bu işi yapan onlar yani sonuçta ben nokta nokta led sevmiyorum eski tip florasan tarzı olcak far içinde bir muazzam şekil yapmak istiyorum video daki şekil benim istediğim gibi ama benim fara uymaz görsellerde aradığımda ortaya şu çıkıyo

https://www.google.c...iw=1024&bih=571

Okan kardeşim ben İstanbul daki imalatçıları çok dolaştım resimlerini videolarınıda izlettim ama böyle bir üretimin olmadığını ancak plaka bazında çalışma yapabileceklerini ama örnek istediklerini söylediler,o yüzden vazgeçtim.Neon fikri güzel ama bildiğim kadarıyla bu tip neon sarsıntıyı pek sevmiyor yani araçta kullanıma pek uygun değil,aslında olsa çok farklı şeyler çıkar ortaya...

İletiyi paylaş

Okan Zengin    0
Okan Zengin

Okan kardeşim ben İstanbul daki imalatçıları çok dolaştım resimlerini videolarınıda izlettim ama böyle bir üretimin olmadığını ancak plaka bazında çalışma yapabileceklerini ama örnek istediklerini söylediler,o yüzden vazgeçtim.Neon fikri güzel ama bildiğim kadarıyla bu tip neon sarsıntıyı pek sevmiyor yani araçta kullanıma pek uygun değil,aslında olsa çok farklı şeyler çıkar ortaya...

mahmut abi ben bi bu neon tabela yapanlarla bu işi ayrıntılı görüşcem olursa daha ucuza gelir birde aklıma şu geldi angel yapıyolarya bmw tarzı yuvarlak elle fakat onda çizik atıyolar her 2-3 mm arası o çubuktan alsak karşılıklı iki ucuna güçlü bir led monte etsek çubuğada fara göre şekil versek aynı sonuca ulaşamazmıyız ama o çubukta çok kalın be demi incesi varmıdırki onun

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

mahmut abi ben bi bu neon tabela yapanlarla bu işi ayrıntılı görüşcem olursa daha ucuza gelir birde aklıma şu geldi angel yapıyolarya bmw tarzı yuvarlak elle fakat onda çizik atıyolar her 2-3 mm arası o çubuktan alsak karşılıklı iki ucuna güçlü bir led monte etsek çubuğada fara göre şekil versek aynı sonuca ulaşamazmıyız ama o çubukta çok kalın be demi incesi varmıdırki onun

Jaluzi çubukları 10mm kalınlığında boyu 1mt den fazla ve fırında ısıtarak istediğin şekli verir,gerekli çentikleri atıp bmw deki görüntüyü yakalayabilirsin,iki adet 5mm led kullanman yeterli olacaktır :good2:

İletiyi paylaş

Okan Zengin    0
Okan Zengin

mahmut abi ben ondan bulamadım internette gezerken yeni peugeot 208 resmi buldum bunlarda kullanmış yeni trend bu galiba ama en yakışanıda bu bence gösterge paneline bile kullanmı bunlar bu neyse bulacam bu ürünü

20120910066.jpg

dscf1660.jpg

20120910078.jpg

dscf1663p.jpg

dscf1651y.jpg

İletiyi paylaş

Melih Emir    11
Melih Emir

tLWxC.jpg

big_971827765j4.jpg

P8100018-1-950x579.jpg

P8100019-1-950x559.jpg

P8100023-1-950x566.jpg

P8100035.jpg

P8100033.jpg

bu farda kullanılan ışık tüpü 2 yada 3 led ile aydınlatılıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut

bu farda kullanılan ışık tüpü 2 yada 3 led ile aydınlatılıyor.

2 adet CREE MC-E serisi led kullanılıyor... :good1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

Örnek verdiğin araçlardan çıkma uydurmaya çalışabilirsin, benzer kalitede yapabilmen ya da hazırını bulman imkansız.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

yıldıray demir    0
yıldıray demir

Bu angel tasarımı Efim adında bir şahıs yapıyor,led stop ve drl-sinyal tasarımlarıda var.Kullandığı ürün özel üretim reflector plexi,plexi kalıba göre pertinaks yapıyor ve smd 5050 led kullanıyor...

efim adlı şahısı nerede bulabilirim tasarımlarını bulamadım nette yardımcı olurmusunuz.

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    197
Selçuk Karabulut

bu ledleri nereden bulabiliriz . sanırsam en güçlü ledler bunlar olsa gerek 5.20 nin angellarını bu ledlerde aydınlatmayı düşünüyorum

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

golf 7 piyasaya çıktı. gerçekten de kullanılan ledler bunlar. yeni bir mercek montajı ve far tasarımı yapacak olsam kesinlikle bundan kullanırım. bilgisi olan varsa yazsın şimdiden alıp yavaş yavaş çalışmalara başlayalım.

İletiyi paylaş

Sedar Görmüş    3
Sedar Görmüş

Arkadaşlar neon flex diye bir malzeme var. Bu ürün içerisinde metresinde 80 adet led var...Ayrıca ledler gözükmüyor..Ürün bütün olarak aydınlanıyor..220 v olarak çalışıyordu fakat artık 12 v olanları da mevcut..2 metresine 100 lira verdik...İstenilen yerden kesiliyor...İnternette videoları bolca mevcut...Flex malzeme olduğu için eğilip bükülmeye uygun...yakında montajını yapacağız...Resimleri paylaşırım..

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Nereden sipariş ettiniz neon flex 12v olanını öğrenebilir miyiz?

İletiyi paylaş

Doğan Sütçü    2
Doğan Sütçü

Nereden sipariş ettiniz neon flex 12v olanını öğrenebilir miyiz?

Evet bende merak ettim araştırdım nette bulamadım birde montajı yapmadınızmı hala.

İletiyi paylaş

Zeki Aslan    0
Zeki Aslan

2013 porche cayyence ve geçen bi renault flurance de gördüm normalde beyaz yanıyor gündüz farı ama sinyal verdiğinde o beyaz turuncuya dönüyor

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş

Zeki bey Oktay Toker abimizin çalışmalarından led gündüz farı ve sinyal içeriği olanları incelerseniz nasıl yapıldığını bulursunuz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.605
Mahmut Akbulut
Hami Erışık    13
Hami Erışık

cayenne,deki üst üste iki sıra var; üst sırs gündüz farı,alt sıra sinyal...cayennenin çıkmasını bulacan takacan...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

Hami Sana yaptıklarımı ne yaptın uygulayabildin mi?Durum nedir meraktayım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap