• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hasan Alpak

Sis Farı Montaj Sorunsalı

Recommended Posts

Hasan Alpak    0
Hasan Alpak

Geçen Corolla marka aracıma elektrikten pek anlamadığım için elektrikçide sis farı montajı yaptırdım. Elektrikçi sis farlarının arka sislerle birlikte yanacağını söyledi bende sürekli kullanmayacağım için kabul ettim. Arka sis farından bağlantı çektiği için role kullanmadığını söyledi. Sistem arka sisin rolesini kullanıyormuş benim anladığım kadarı ile. Fakat montajdan sonra sisleri denemek için yarım saat kadar yaktığımda sis far anahtarının hafif ısındığını ve hafiften yanık kablo kokusu geldiğini farkettim ve ondan sonra hiç yakmadım. Elektrik konusunda hassasım ve bu olay kafamı karıştırdı.Buna neler sebep olabilir ve ne yapmam gerekir.Bu olaydan sonra sanayideki elektrikçilerede güvenim kalmadı.

1-Nasıl bir kablo kullanılması gerekir.

2-Yerine göre 1 - 2 saat açık vaziyette kullanılabileceği düşünüldüğünde en sağlıklı,sıkıntısız montaj nasıl yapılmalıdır.

Siz tecrübeli abilerime,arkadaşlarıma danışmak istedim şimdiden teşekkürler..

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

Elektrik montajcınızı acilen değiştirin. Sis farı anahtar üzerinden direk yanıyor.Anahtar erimek üzeredir. Yapacağınız ;

1-Ön sis farı bağlantısı anahtar kısmından ayırmak ve arka tarafı orjinal hale getirmek

2-başka bir elektrikçiye gidin, deyinki, parklara bağlı olacak ve röleli olacak şekilde sis farı bağlantısı istiyorum. Yapacaktır.

Bu şekilde bağlantı yapılacak

Anahtar çıkışı yazan yere on-off anahtarı bağlayın ve anahtarın diğer ucunu parkların artısından alın. Parklar açılmadan ön sisler yanmaz.

post-986-0-21098200-1340654802.jpg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Demekki devrede role yok... Bu bile kontrol edilmemiş.. Role olsa anahtar ısınmazdı...

Ön sisler hava olsun diye yakılıyor genelde.. Bu çevreyi pek rahatsız etmiyor ancak.. ön sisler ile gereksiz yakılan arka sisler, havada siz yoksa arkadan geleni çok rahatsız ediyor..

Bence ikinci bir anahtar, yada orjinal ön arka sis farı anahtarı ile in ve arka sis farlarının birlikte yanmasını önlemelisiniz...

İletiyi paylaş


Link to post
Hasan Alpak    0
Hasan Alpak

Duyarlılığınıza çok teşekkür ederim. Arka sislerin önlerle yanması benimde istemediğim birşey onuda dikkate alacağım. Sis farlarını bir kez açtım ondada hafif koku gelince birşeyin eridiğini düşünerek kapattım zaten. Dediğiniz gibi arkayı orjinal bırakıp öne ayrı bir anahtar alıp ikisini bağımsız yaptırayım.

Peki bir sorum daha olacak. Harici bir anahtarla yeniden montajı yaptırdığımda sağlıklı bir montaj gerçekleştirmiş olur muyuz? Atıyorum uzun yolda içim rahat bir şekilde 3-4 saat sisler açık kullanabilir miyim bu sistemi? Kablo sistemide önemli mi kaliteli bir kablo mu kullanmalıyım. Kaliteli bir kabloyu nasıl temin ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Kablo da önemli anahtar da önemli.. Bağlanan ampulün akımını taşıyabilecek güçte olmalı hepsi de.. en sağlam iş sağlam bir yerden elektrik alıp, anahtar ile roleyi tetiklemektir..

Aracınızın orjinal sis farlı modelleri varsa, onların sis anahtarını kullanın ve onların sistemini kopyalayın..

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap