İçeriğe Yönlendir
Mustafa Tüfekçi

Honda Civic 9 (2012-2016) xenon

Recommended Posts

Serkan Hayter

Keşke ben de o tarz birşey yapsaydım şimdi ampulün yaydığı sıcaklık başıma bela oldu halojen olduğu halde. xenon takınca neler olur acaba. sende sıcaklık sorunu var mı şuan gerçi merceğin dibi döküm fazla dışa vermez diye tahmin ediyorum

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Keşke ben de o tarz birşey yapsaydım şimdi ampulün yaydığı sıcaklık başıma bela oldu halojen olduğu halde. xenon takınca neler olur acaba. sende sıcaklık sorunu var mı şuan gerçi merceğin dibi döküm fazla dışa vermez diye tahmin ediyorum

yok hayır cok memnunum zaten aracın orijinalindede zenon vardı hiç sıkıntım olmadı.

İletiyi paylaş

Serkan Hayter

Ben osram halojen ile xenon arasında kaldım sıcaklıktan dolayı. Kimisi xenon daha çok ısınıyor diyor kimisi daha az. Kimisi de kelvin değerine göre artıyor diyor

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Valla güzel çalışma olmuş.Güle güle kullanın.Eğer d4s için ateşleyici bulursanız sizin işinizi görür.Ateşleyicinin amacı ampulleri daha cabuk ısıtıp ışık yaymak.Muhtemelen sizin sistemde vardır bu.Bence kendi sisteminizle bir deneyin.Eğer memnun kalmazsanız o zaman d1s e geçersiniz.Merceklerle bir projeniz yok ise alabilirim.Ben hella kullanıyorum fakat bunların kesilme çizgisi hellaya göre daha iyi diye düşünüyorum.Gerçe aracım h4 sistemden bi xenona geçtiği için bir işime yaramayacak ama elimde o merceklerin olmasını istiyorum nedense :)

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Selektor hizi aslinda fena degil test ettim fakat balast ne kadar dayanir yada kaldirir mi zarar gorur mu? Endisem bu hocam

9b2a196d8522f283b00e8823429f3bd4.jpg

Civicteki balast paylasmak istedim

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Birde bu atesleyici tam olarak nedir olup olmadigini nasil ogrenebilirim

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Ampulun takıldığı yerin fotosunu çeker misiniz. Balasttan çıkan kabloya bakmak lazım.Sanırım gen 4 bu sistem.

Hella-OEM-HID-Xenon-D2S-Ballast-Ignitor.jpg

bundan ya da bundan olması lazım.

OEM-Matsushita-D2S-D2R-HID-XENON-Ignitor-Igniter.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Evet alltakinden var bende:)

630d92d1ded8503c8fbdd347c7e584d1.jpgdc2a60ad434b71112dd8804895a26999.jpg

Aynen bu sekilde

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Tamam bence bir deneyin sisteminizi eğer memnun kalmazsanız d1s kit alırsınız. Xenon kiti çıkarttıktan sonra takılacak yere iyi yerleşmesi gerekli su alabilir.İzolasyonunu kontrol ediniz.

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

peki bu şekilde bağlıyayım. kabloları yaralamamak için çinden ara parça sipariş ettim diyot bağlantısında mevcut sistemi yaralamamak için gelsin yapacağım..

İletiyi paylaş

Taner Eviş

abiler arkadaşlar şu kasa civic e bi xenon montaji yapan var mıdır acaba

içinin genişliği ferahlığı açısından soruyorum da

hangi tip mercek kullanayim

bir de bu kasada orjinal xenon varmış ampul tipi hangi Merceğe uyarlayabiliriz

83e9cdacd327156076000ff255189cdd.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Kardeşim Civic Typer lar Matsushita Gen5 D2R xenon kit kullanıyor , reflektörü çok geniş değil far kapağından sonra ne kadar boşluk var bilmiyorum ama İntemo uygun gibi ...

b1L9zWe.png

OEM-Xenon-HID-Ballast-For-Matsushita-Gen-5-For-Nissan-Infiniti-font-b-Subaru-b-font.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Taner Eviş
Kardeşim Civic Typer lar Matsushita Gen5 D2R xenon kit kullanıyor , reflektörü çok geniş değil far kapağından sonra ne kadar boşluk var bilmiyorum ama İntemo uygun gibi ...

b1L9zWe.png

OEM-Xenon-HID-Ballast-For-Matsushita-Gen-5-For-Nissan-Infiniti-font-b-Subaru-b-font.jpg

Teşekkürler güzel abim

intemo ya uyar mi peki d2r ?

tırnağı kirinca uyar gibi .

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

D2R yi intemo da kullanacaksan ampuldeki civalı boyayı kazırken dikkat et ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Taner Eviş

Tamam abicim dikkat edicem Teşekkürler

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Hakan bey o eski civic merceklerinizi kullanmıyorsanız ben alabilir miyim.

İletiyi paylaş

Recep Demirci
Gönderildi: (düzenlendi)

Herkese iyi günler. Araç FB7 Civic. Resimleri ekledim. Sağ farda bir bölgede ışık toplanıyor. Başımı biraz kaldırınca yolda giderken sağ farın bir çizgi gibi durduğunu görüyorum. Far ayarı aracın içinden yapılmıyor bunun için rot balans işi yapan bir yere gittim. Ampülün değişmesi gerektiğini söylediler. Bu yaz ampüllerin ikisinide hem sol hem sağ far değiştirmiştim. Sizce nasıl yol izleyeyim. Aydınlatmadan bir problem yok görüntü tuhaflığı mevcut.

m75cDx.jpg

VGJer8.jpg

tarihinde Recep DEMİRCİ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

@Recep DEMİRCİ

Merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers:

Sağ far ampulü yerine oturmamış yada yerinden çıkmış olabilir , far kapağını açarak kontrol eder misiniz !!!

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...