İçeriğe Yönlendir
Mustafa Tüfekçi

Honda Civic 9 (2012-2016) xenon

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Honda-Civic-Sedan-2012.jpg

yeni civicte projesksiyon far ve xenon kullanılıyor diyor kitapçığında. bu farlar sanırım bi xenon değil. kullanılan mercek ve ampulü bilen var mı?

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

d1s mi yani abi. bu arada yapan adam iyi yapmış halojen ile xenon farı tampondaki yıkayıcılar olmasa ayıramadım ben :D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Makyajsız civic'lerde stanley reflektörlü xenon vardı. Koito olabilir, fırsat olursa bakarım.

İletiyi paylaş

Mustafa Alpay Sönmeztürk

Merhaba arkadaşlar; Benim merak ettigim bir konu var. Yeni kasa civic alan kuzenim benim bi xenonlu arabami kullandiktan sonra kendi aracindaki normal xenon farlarin cok daha kotu islevli olduguna kanaat getirdi. Arac 2012 elegance donanimli. Fabrika cikis oem xenon ve otomatik yukseklik ayarli mercekli farlar. Bu mercekler ne marka? Ayni boyutta bi xenon mercek bulunurmu mercek kapaklarina islem yapmadan orjinalligi bozulmadan montaj icin ve en onemlisi otomatik yukseklik ayari calisirmi? Cunku iceride ayni zamanda herhangi bir far yukseklik ayar kumandasi bulunmuyor. Bu konuda bilgilerinizi rica eder saygilar sunarim.

İletiyi paylaş

Misafir

Yeni Kasa honda koito mercek kullanıyor olmalı ve aydınlatması çok iyidir. Kuzen, bi-xenon efektine takıldı ise far sökülüp, içine uyarsa bi-xenon mercek takılıp kaldığı yerden kullanmaya devam eder. Her hangi bir sistemde çalışmama veya eksik çalışma v.s. olmaz

İletiyi paylaş

Mustafa Alpay Sönmeztürk

Servet abi acaba koitonun bi xenon merceklerinin boyutu ustundeki oem merceklere yakinmidir? Mercek kapagi hic kesilmesin istiyoruz cunku.

İletiyi paylaş

Misafir

bi-xenon merceğinin çapı normal merceklerden büyüktür ama eğer eski tip koito kullanıyorsa hella ile aynı çaptadır. Gözle kontrol fikir verebilir

İletiyi paylaş

Mustafa Alpay Sönmeztürk

Anladim abi cok sagol.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Hala fırsatım olmadı :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Dün Civic'i görme fırsatım oldu.

Far Stanley üretimi. Şeffaf (clear) lense sahip.Bi-xenon değil.

Ampulünü görme fırsatım olmadı. Muhtemelen D1S'tir.

İçinde kullanılan mercek bu durumda Koito değil.

Far yıkaması cam yıkama ile aynı depoyu kullanıyor ve cam yıkama çalıştırıldığında devreye giriyor.

Ancak şöyle de bir durum var, Accord'un xenon farı da Stanley. Yani bu farlarda Koito mercek kullanılmış olabilir pek ihtimal vermesemde.

Belki de, Accord mercekleri de hiç bir zaman Koito değildi ?

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Dün Civic'i görme fırsatım oldu.

Far Stanley üretimi. Şeffaf (clear) lense sahip.Bi-xenon değil.

Ampulünü görme fırsatım olmadı. Muhtemelen D1S'tir.

İçinde kullanılan mercek bu durumda Koito değil.

Far yıkaması cam yıkama ile aynı depoyu kullanıyor ve cam yıkama çalıştırıldığında devreye giriyor.

Ancak şöyle de bir durum var, Accord'un xenon farı da Stanley. Yani bu farlarda Koito mercek kullanılmış olabilir pek ihtimal vermesemde.

Belki de, Accord mercekleri de hiç bir zaman Koito değildi ?

Şöyle bir konu var:

http://www.hidplanet.com/forums/showthread.php?12955-Are-stanley-and-Koito-projectors-the-same

Genel olarak benzer ama aslında farklı oldukları söylenmiş. :)

Sc430, S2000, Rx330 Koito.

TSX,TL, AFS'siz Rx330 Stanley denilmiş. Yani Accord(TSX) Koito değilmiş. :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Tabii ABD'ye giden Honda'lar burdan farklı. Farları Koito'dur eminim. Zaten o tip farlar buraya hiç gelmediğinden pek de önemi yok bizim için.

Stanley'in Koito'dan bir gömlek düşük olduğunu düşünüyorum. Ancak her ikisinin de Avrupa ECE normlarına uygun ışık desenleri var mı buna emin olamıyorum.

Özellikle de kesilme çizgisinin üstü ECE normunda "kapkaranlık" olmaz (yol üstündeki tabelaları aydınlatması için) ancak bu projektörlerde normalden daha karanlıkmış gibi geliyor bana.

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Tabii ABD'ye giden Honda'lar burdan farklı. Farları Koito'dur eminim. Zaten o tip farlar buraya hiç gelmediğinden pek de önemi yok bizim için.

Stanley'in Koito'dan bir gömlek düşük olduğunu düşünüyorum. Ancak her ikisinin de Avrupa ECE normlarına uygun ışık desenleri var mı buna emin olamıyorum.

Özellikle de kesilme çizgisinin üstü ECE normunda "kapkaranlık" olmaz (yol üstündeki tabelaları aydınlatması için) ancak bu projektörlerde normalden daha karanlıkmış gibi geliyor bana.

Bence levha aydınlatması meselesini aynı projektöre ufak bir squirrel finder boşluğu açarak, ışık desenini ECE normlarına uydurarak, kolayca çözüyorlar. :)

80150662.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Buda tabela aydınlatma için gereken ışığın yansıması...

post-4834-0-75895900-1346996852.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Malesef ışık deseni yine berbat olmuş. Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar resmen. Gerektiğinden fazla ışık sızıyor yukarıya.

En güzeli ECE merceği kullanmak onların böyle alternatifleri pek yok böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar işte. :)

İletiyi paylaş

Oğuzhan Mutlu

yeni bir reklam alanı mecrası daha, o boşluğa lazerle logo çizersek değişik olur :D

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Malesef ışık deseni yine berbat olmuş. Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar resmen. Gerektiğinden fazla ışık sızıyor yukarıya.

En güzeli ECE merceği kullanmak onların böyle alternatifleri pek yok böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar işte. :)

Ama bu Toyota GT-R V6 nın Orj.ışık deseni abi :unknw:Tabela için yukarı yansıyan ışık adamın hoşuna gitmemiş ve küçük bir modla ışığı engellemiş,yani perdeyi kesip biçmemişler benim gibi :D sadece color mod var ;)

post-4834-0-40564600-1347049933.jpg

post-4834-0-49884200-1347049934.jpg

post-4834-0-76439400-1347050223.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ama bu Toyota GT-R V6 nın Orj.ışık deseni abi :unknw:Tabela için yukarı yansıyan ışık adamın hoşuna gitmemiş ve küçük bir modla ışığı engellemiş,yani perdeyi kesip biçmemişler benim gibi :D sadece color mod var ;)

Eğer o duvar resmiyle oynanmamışsa kesilme çizgisinin üstünün kapkara olması güvenlik açısından hiç de iyi bişey değil. Kesilme çizgisinin rengi duvar üstünde güzel görünüyor mutlu ediyor olabilir ama bir de bu boyutunu düşünmek lazım.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Evet çizgi çok net çok güzel ama yol üstü tabelalar için sürekli uzun yakmak gerekecek...

İletiyi paylaş

Gökhan Tongay

Eski çıkan merceklerin durumu nedir ?

İletiyi paylaş

Serkan Hayter

Merhaba Hakan hoşgeldin, Yaptığı çalışmayı paylaşırsan sevinirim.

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Merhaba Hakan hoşgeldin, Yaptığı çalışmayı paylaşırsan sevinirim.

tabiki paylasırım

Eski çıkan merceklerin durumu nedir ?

ben bu proje için bir çift far aldım orijinal çıkma . mercekler elimde duruyor Gökhan hocam

uygulamayı direk civic.tr paylasmıstım oranın linkini versem sorun olur mu?

284de3c306067264cb5d60edaceeec89.jpg9b88ea66c8938e07d067e84b39030fb9.jpga7f5a53de3405cc76d2f1a48afd4ad08.jpgfba00ebc2abcc2e0eaf89fb49364a5f9.jpg26a104d25fd9af46f1601f63ee6fd6fa.jpgf8b8fbaa9cdb11df2219f056e7abcfad.jpgea8f5fd78f63618556db5c6c27708aa8.jpg3a69a2a68c5388dd08e50a7c47532473.jpge2c9f477a929292a3aa1b4ca6f076e0a.jpgdfa8485586624d0ed72bffc6e7857948.jpg

Elimde bolca fotograf var simdilik telefonumdan bunlari yukleyebildim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Serkan Hayter

Ellerine sağlık harika olmuş. Şu fön makinası işe yarıyor mu cidden aynısı benim kuzende vardı ondan alayım bari :lol:

İletiyi paylaş

Hakan Uzun

Ellerine sağlık harika olmuş. Şu fön makinası işe yarıyor mu cidden aynısı benim kuzende vardı ondan alayım bari :lol:

yani şöyleki normal saç kurutma makinasından çok fazla ısı verdiğini farkettim.denedim olmazsa, koctas tan film cekenlerin kullandığı makinadan alacaktım ama buda işimi gördü.

herşey güzel istediğim gibi oldu

mitsubishi balast ve d4s ampul var sistemde aydınlatmasından memnunum ama soğuk selektör hiç demedim de olmaz diye de düşünüyorum

yani d1s ve gen5 balast tam istediğim şey olur diye düşünüyorum..bilmiyorum başka birşey de olurmu?

bu arada arkadasım passat b7 aldı ondada mitsubishi balast var soğuk selektör basarıl d2s ampul var nasıl oluyor anlamadım

tarihinde Hakan UZUN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...