• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Yiğit Büyük

Xenon balast seçimi - öneriler

Recommended Posts

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut
Bir saat önce, Mehmet Semih Zorlu yazdı:

evet farkli ama atesleyiciye giden kablolarin yonleri ayni ise soket uclarinda ufak bi islem yaparak takabiriz dusuncesindeyim...

Malesef :i-ih: soket şekli ve pin sıralaması da farklı ...

d1s bulb socket to D3S bulb socket ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Konuyu inceleyiniz.

D1s ve d3s soket girişleri,içerik gaz karışımı, balast yapısı olarak farklıdır,ayrıca bence en önemli unsur da xenon ampul besleme voltajıda farklıdır.D1s 80volt,D3s 40 volt besleme ile çalışır.D1s ile sokette iyileştirme ile takarsınız ve D3s ampul çalışır lakin bir müddet sonra iyi bir şekilde patlar.D3s balast ile d1s ampul çalıştırmanızda tersi olarak zor diyebiliriz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

Peki elimde bu balastan var ama soketleri yok nerden bulabirim acaba yardimci olabilirmisiniz... power soketi kolay bilgisayar kablolarindan temin edebilirim ama d1s ampule giden kabloyu takmak icin sokete ihtiyacim var705b7dd4ec7bafa30f4059317293bc22.jpg0ea4655d27e5cea1cd169b1c7b4da14e.jpg

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

İlanlar bölümünde bir arkadaş soketler için ilan açmıştı bakınız.

İletiyi paylaş

Fatih Kurnaz    12
Fatih Kurnaz

Hella Gen3 cikma balastlar satin aldim. Çin mali ucuz balastlardan sonra çok farketti. Birkac forumda ve videoda okumustum; bazi ucuz uzakdogu ürünleri ihtiyac olan 35w enerjiyi saglayamiyor buda aydinlatma performansini etkiliyor diye. Gercektende anlatildigi kadar varmis. Farlara takili d2s ampuller 4300k renk sicakligindaydi ancak ucuz balastlar ile hem az yaniyormus hemde renk sicakligini yakalayamiyormus. Beyaz bir renkten sari-beyaz olan gercek rengine dondü ve aydinlatma miktari hic abartmiyorum 2.5 katina cikti.

Maliyet geregi ucuz çin mali balastlar alacaklar dikkat etsinler bu uzakdogu urunleride iyi ve kötü olarak kendi iclerinde ayriliyorlar. Aksi halde ucuz ürunler gercekten cok dusuk performans sunuyorlar. Yol aydinlaniyor belki ama hem renk sicakligindan dolayi hem de enerjinin dusuk olmasindan yari yariya az aydinlatiyor. Iyi bir mercek ve ampulden sonra beklediginiz performansi yakalayamadiysaniz mutlaka bu detayida dusunun.

OEM bir parca ile hareket etmek tabi ki en dogrusu. 10 yillik bir oem balast bile çok daha iyi sonuc veriyor ucuz dijital urunlerden. En azindan ben bunu tecrube ettim. Sizinle paylasarak bosa zaman ve mali harcama yapmamaniza umarim faydasi olur.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• Beğen 2
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
On 15.11.2018 at 17:11, Fatih Kurnaz yazdı:

Hella Gen3 cikma balastlar satin aldim. Çin mali ucuz balastlardan sonra çok farketti. Birkac forumda ve videoda okumustum; bazi ucuz uzakdogu ürünleri ihtiyac olan 35w enerjiyi saglayamiyor buda aydinlatma performansini etkiliyor diye. Gercektende anlatildigi kadar varmis. Farlara takili d2s ampuller 4300k renk sicakligindaydi ancak ucuz balastlar ile hem az yaniyormus hemde renk sicakligini yakalayamiyormus. Beyaz bir renkten sari-beyaz olan gercek rengine dondü ve aydinlatma miktari hic abartmiyorum 2.5 katina cikti.

Maliyet geregi ucuz çin mali balastlar alacaklar dikkat etsinler bu uzakdogu urunleride iyi ve kötü olarak kendi iclerinde ayriliyorlar. Aksi halde ucuz ürunler gercekten cok dusuk performans sunuyorlar. Yol aydinlaniyor belki ama hem renk sicakligindan dolayi hem de enerjinin dusuk olmasindan yari yariya az aydinlatiyor. Iyi bir mercek ve ampulden sonra beklediginiz performansi yakalayamadiysaniz mutlaka bu detayida dusunun.

OEM bir parca ile hareket etmek tabi ki en dogrusu. 10 yillik bir oem balast bile çok daha iyi sonuc veriyor ucuz dijital urunlerden. En azindan ben bunu tecrube ettim. Sizinle paylasarak bosa zaman ve mali harcama yapmamaniza umarim faydasi olur.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Geri bilgi için teşekkürler. İşte bu yüzden ikinci el oem, sıfır çinli ürünlerden daha iyidir diyoruz. 

İletiyi paylaş

Kadir Aydınlık    3
Kadir Aydınlık

İyi günler arkadaşlar bukadar teknik Bilgi paylaşımı için pes artık diyorum ve teşekkür ediyorum bu bileğileri paylaştığınız için benimde bir iki sorum olucak 99passat halojen aracıma bi xenon uygulamak istiyorum konuyu okuduktan sonra biraz soru işaretleri oluştu gen3. Gen5 d1s. D2s d3s sistemlerde muhakkak beyni korumak için ve arıza ışığı yanmasın diye role ile desteklenerekmi montaj yapmak gerek veya herhangi bir zararı olmadan sadece aracın mevcut kablolarını xenon Soketlerine çevirerek direk bağlamak mümkünmüdür teşekkürler

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
On 02.12.2018 at 14:03, kadir aydınlık yazdı:

İyi günler arkadaşlar bukadar teknik Bilgi paylaşımı için pes artık diyorum ve teşekkür ediyorum bu bileğileri paylaştığınız için benimde bir iki sorum olucak 99passat halojen aracıma bi xenon uygulamak istiyorum konuyu okuduktan sonra biraz soru işaretleri oluştu gen3. Gen5 d1s. D2s d3s sistemlerde muhakkak beyni korumak için ve arıza ışığı yanmasın diye role ile desteklenerekmi montaj yapmak gerek veya herhangi bir zararı olmadan sadece aracın mevcut kablolarını xenon Soketlerine çevirerek direk bağlamak mümkünmüdür teşekkürler

Aracınızın konusundan devam edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Doğan Ak    0
Doğan Ak
gönderildi (düzenlendi)

Elimde d2s uyumlu farlarım var. Arıza lambası yakmayan(sanırım can bus deniyor) kaliteli balast ve ampul arıyorum.Önerisi olan var mı?

tarihinde Doğan Ak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

OEM xenon kit kullanın Hella , Bosch , Valeo vs.  araç sistemini kandırmak ve arıza ışığı yaktırmamak için , 2 adet 35V 4700mF kondansatörü her iki kısa far güç kablosuna paralel bağlayın  ...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap