• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Yiğit Büyük

Xenon balast seçimi - öneriler

Recommended Posts

Cagdas Budak    2
Cagdas Budak

Mahmut bey yanıt için teşekkür ederim siparişi verdim bakalim 2 veya 3 güne taktiricam sonucu burdan paylaşırım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cagdas Budak    2
Cagdas Budak

Balast ve ampuller takıldı balastin biri 6. Jenerasyon diyeri 5. Jenerasyon ilk acilista yeni olan daha çabuk açılıyor gece foto ve video çekip foruma eklemeye calısıcam alacak arkadaşlara bir fikir verir umarım.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Renault grubunda xenon tabanlı Valeo farlar soğuk selektör yapmıyor bildiğim kadarıyla , bu yüzden mili saniyelik farklar çok önemli olmayacaktır ...

İletiyi paylaş

Cagdas Budak    2
Cagdas Budak

xenon ampuller çin mali 4300k ds1 balastlar valeo gen6 ve gen5

20180423_204120.jpg

20180423_204111.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Çağdaş Kureyş    1
Çağdaş Kureyş

Koito d2s balast ile hella d1s gen 5 balast arasında ısınma süreleri açısından ne kadar fark vardır ?  Biliyorum d2s soğuk selektör açısından uygun bir sistem değil ancak mantıken bakarsak aslında d1s ve d2s ampul iç yapılarının herşeyinin aynı olduğu ve ikisine de sakıncalı olmasını varsayarak  ( d1s te  sadece ampule entegre yüksek volt trafosu mevcut d2s te bu yük balastta ) ikisi içinde soğuk selektör pek iyi birşey değil çok mecbur kalınmadıkça . Bu iki balastı incelemiş olan ustadların yorumlarını bekliyorum 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut
7 saat önce, Çağdaş Kureyş yazdı:

Koito d2s balast ile hella d1s gen 5 balast arasında ısınma süreleri açısından ne kadar fark vardır ?  Biliyorum d2s soğuk selektör açısından uygun bir sistem değil ancak mantıken bakarsak aslında d1s ve d2s ampul iç yapılarının herşeyinin aynı olduğu ve ikisine de sakıncalı olmasını varsayarak  ( d1s te  sadece ampule entegre yüksek volt trafosu mevcut d2s te bu yük balastta ) ikisi içinde soğuk selektör pek iyi birşey değil çok mecbur kalınmadıkça . Bu iki balastı incelemiş olan ustadların yorumlarını bekliyorum 

D2S balast ve ampuller soğuk selektör diye tabir ettiğimiz çalışma prensibine uygun değiller ...

D1S ise tamamen anlık gerilime uygun soğuk selektör için tasarlanmış bir ürün ...

D2S te xenon gazını ateşlemek için kullanılan yüksek voltaj balast üzerinde üretilip kablo ile ampule ulaştırılıyor ve bu zaman alıyor ve ampulün tam  yanma süresini uzatıyor , D1S te ise durum tam tersi xenon gazı için gereken yüksek voltaj entegre ateşleyici içinde üretilip anında iletiliyor ve aynı saniye içinde ampul ateşlenip tam yanmaya ulaşıyor , ve adına bu yüzden soğuk selektör deniyor ...

D2S OEM bir balastla soğuk selektör yapılamaz mı ? Tabi ki yapılır ama ampul tam yanma süresine ulaşamadığı için peş peşe selektörde ampul rengi kırmızımsı yada sarımsı yanacaktır ...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

D2S 1.6 tdi Ford focus 

D1S 2.0 tfsi Leon cupra 

Drag yarışı var ve birini seçeceğiz. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

D2S 1.6 tdi Ford focus 

D1S 2.0 tfsi Leon cupra 

Drag yarışı var ve birini seçeceğiz. 

:spiteful:

:keeporder:

İletiyi paylaş

Çağdaş Kureyş    1
Çağdaş Kureyş
On 03.05.2018 at 19:41, Mahmut Akbulut yazdı:

D2S balast ve ampuller soğuk selektör diye tabir ettiğimiz çalışma prensibine uygun değiller ...

D1S ise tamamen anlık gerilime uygun soğuk selektör için tasarlanmış bir ürün ...

D2S te xenon gazını ateşlemek için kullanılan yüksek voltaj balast üzerinde üretilip kablo ile ampule ulaştırılıyor ve bu zaman alıyor ve ampulün tam  yanma süresini uzatıyor , D1S te ise durum tam tersi xenon gazı için gereken yüksek voltaj entegre ateşleyici içinde üretilip anında iletiliyor ve aynı saniye içinde ampul ateşlenip tam yanmaya ulaşıyor , ve adına bu yüzden soğuk selektör deniyor ...

D2S OEM bir balastla soğuk selektör yapılamaz mı ? Tabi ki yapılır ama ampul tam yanma süresine ulaşamadığı için peş peşe selektörde ampul rengi kırmızımsı yada sarımsı yanacaktır ...

O halde d2s ampulün arkasına hella ateşleyiciyi takıp sokete gen 5 balast bağlayıp bu durumu telafi edebilirmiyiz ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.143
Servet Aydın

Edilir. 

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut
On 07.05.2018 at 08:20, Çağdaş Kureyş yazdı:

O halde d2s ampulün arkasına hella ateşleyiciyi takıp sokete gen 5 balast bağlayıp bu durumu telafi edebilirmiyiz ?

On 07.05.2018 at 11:56, Servet Aydın yazdı:

Edilir. 

Edilir ama astarı yüzünden pahalıya gelir , Valeo D2S ignitör ün tanesi 300 TL idi en son , şimdi ne kadar bilmiyorum . Hella nın D2S ignitörlü kiti var ona da bakabilirsiniz ...

İletiyi paylaş

Mehmet Yel    0
Mehmet Yel
gönderildi (düzenlendi)

Merhabalar. Arabanin orjinal farlarina d2s bi xenon mercek montaji yaptirdim. Şuan balast olarak cevirici ile photonun balastını kullaniyorum. Philips oem ampülu bu balast beslermi? 

20180608_131017.jpg

tarihinde Mehmet Yel tarafından düzenlendi
Resim yükleme

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut
11 saat önce, Mehmet Yel yazdı:

Merhabalar. Arabanin orjinal farlarina d2s bi xenon mercek montaji yaptirdim. Şuan balast olarak cevirici ile photonun balastını kullaniyorum. Philips oem ampülu bu balast beslermi? 

Besler sıkıntı olmaz ...

İletiyi paylaş

Selçuk Köse    1
Selçuk Köse
gönderildi (düzenlendi)

Herkese hayırlı günler 

2006 Volvo s40 kullanıcısıyım. Bilen vardır belki ama bu araçlarda kronik far sorunu var , lens içi kararıyor hemen :( bende bendeki araç ile birebir uyumlu bi xenon mercek aldım daha doğrusu buldum diyelim :)  d2s olması gerek. Bunun için balast önerisi olan var mı? Araba orijinal h7 55w kullanıyor , ve mercek hakkında görüşlerinizi bekliyorum 

çizgi halinde aydınlatma yapar mı acaba? Çok hoşuma gidiyor da :) 

özellikle balast konusunda yardımlarınızı bekliyorum 

image.jpg

image.jpg

A0BB7A25-700F-4ADB-9E09-AF60976CDECE.jpegBu şekilde balast işimi görür mü acaba hella gen3 olaması gerek?

3F34A221-BD61-41B2-B4C3-A0EEB434CA35.png

tarihinde Selçuk Köse tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Hoşgeldiniz.

Ampulde orijinalse her şekilde işinizi görecektir.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Baglantıyı daha önce anlattığım gibi roleli sistem yapmayı sakın atlama ve uygula derim.:good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Köse    1
Selçuk Köse

Bu balastlar hakkında fikri olan var mı? 

ACE18EB7-E8F6-4FEF-9FDC-335A895AFE95.jpeg

99F1CFF5-4D68-4C46-B798-62CD52B289C4.jpeg

56DF8364-12FE-4F3F-8A6D-4C1A5A63F621.jpeg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.529
Oktay Toker

Yan sanayi slim balast.Üzerinde canbus yazıyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.582
Mahmut Akbulut

Klasik çin malı ve ampul soketleri üniversal değil , sadece o sokete uyumlu ampulleri çalıştırır .

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap