• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Osram Light@Day Led'li Gündüz Farı Seti

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Osram'ın yeni ürünü, Light@Day ledli gündüz farı seti.

Oldukça iddialı ve şık bir tasarıma sahip Light@Day gündüz farı 6000K renk ısısında, 15W tüketime sahip "dışarıdan görünmeyen" led'lerle 400 lm. ışık üretebiliyor.

Sadece 200 gr. ağırlığında olan Light@Day, gündüz farı veya park lambası olarak (%50 kısılarak) kullanılabiliyor.

Yüksek koruma standartlarına sahip gövde basınçlı sudan etkilenmeyecek şekilde üretilmiş.

post-5-0-07929700-1333999803.jpg

post-5-0-77036000-1333999807.jpg

Einbauanleitung DRL Light@Day.pdf

post-5-0-92639900-1334000181.jpg

post-5-0-70789200-1334000380.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Ürün çok şık ve çok farklı ama 130 € luk fiyat TR için biraz pahalı gelir... :unknw:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Musa Can Koca    53
Musa Can Koca

Abi ürünün isminde ufak bi yazım hatası olmuş light@day, & yerine @ olucak

İletiyi paylaş

Adil Can Akcan    12
Adil Can Akcan

Çok başarılı. Peki yanarken ki fotoğrafı var mı? İnternette aradım bulamadım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Düzelttim, sağol.

Hayır yok, ürün piyasaya daha yeni girmeye başlıyor.

Ürün çok şık ve çok farklı ama 130 € luk fiyat TR için biraz pahalı gelir... :unknw:

Muadil ürünlerin fiyatları ile kıyaslanacak olursa fiyat uygun. Hella Ledayline ebay'de 150€.

Bundan ebay'de bir tane satıcıda gördüm o da 60€ shipping istiyor :)

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

ürün on numara :good1:

İletiyi paylaş

Doğukan D. Şenkal    6
Doğukan D. Şenkal

çok güzelmiş de fiyatı tuzlu olmasaydı keşke :(

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Mındar..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Mındar..

:unknw: Neden beğenmedin abi?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

:unknw: Neden beğenmedin abi?

Kedi..:)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Ustama hediye edin bak nasıl yorumlar gelecek. :exc1:

Sanırım bunda yeni tip tek halka 10volt 350ma led kullanılmış olmalı.Düz tırtıklı çubuk kullanılmış.O bakımdan tek halka led aklıma geldi.

400 lümen için 15watt :unsure2: acaba her ikisi içinmi 15watt .

Pdf dosyadındaki bilğiler çok kullanışlı ve net anlatılmış.Ledler hakkında bilği göremedim.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Çok başarılı. Peki yanarken ki fotoğrafı var mı? İnternette aradım bulamadım.

Bence buna benziyordur hemen hemen aynı malzeme kullanılmış...

post-4834-0-52096700-1334212708.jpg

post-4834-0-69481900-1334212757.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Mayıs ayında stoklara giriyormuş.

İletiyi paylaş

Bülent Ünlü    1
Bülent Ünlü

Merhaba.

Osram otomotiv grubu Türkiye distribütörüyüz.12 Nisan 2012 tarihi itibariyle bu ürünün satışına başladık.Bilgi 0212 671 01 49 - 0212 671 42 89 no'lu telefonlarımızdan bilgi alabailirsiniz.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Bence buna benziyordur hemen hemen aynı malzeme kullanılmış...

Bunlarda bildiğim kadarıyla normal led var.Bu boyuttakilere yani ince yapıdakilere bu tek halka led olmaz sanırım sogutucuları geniş ama özel tasarım yapıldıysa diyeceğim fakat her yerede sıgmaz boyutları uzun.Eğimli yere sıgmaz.Yinede kesin olmaz diyemiyorum tabiki.

Yada son Bmw modellerdeki halkalarda kullanılan şeffaf parçayı işlemişlerdir onlar öyle bişiki ışık oldugu gibi her yerinde aynı.Tırtıklıda yapılmış çok begeniyorum.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Merhaba.

Osram otomotiv grubu Türkiye distribütörüyüz.12 Nisan 2012 tarihi itibariyle bu ürünün satışına başladık.Bilgi 0212 671 01 49 - 0212 671 42 89 no'lu telefonlarımızdan bilgi alabailirsiniz.

İsminiz ile üye olsaydınız keşke :(

TR fiyatı nedir ?

İletiyi paylaş

Bülent Ünlü    1
Bülent Ünlü

Merhaba.

Ürünün fiyatı hakkında bilgi almak ve montaj yaptırabileceğimiz, bayilerimizden Avas Otomotiv bilgileri : 0212 672 13 35 -36 - Mustafa Eraslan

İyi günler.

İletiyi paylaş

Akan Belen    0
Akan Belen

Güzelmiş gerçekten.Montaj konusunda bu forumdakilerin sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum ama.

İletiyi paylaş

Olgun Olca    0
Olgun Olca

Bu ürün bugün elime gecti,ürün cok güzel ama kismayi beceremedik.montaj konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Bu ürün bugün elime gecti,ürün cok güzel ama kismayi beceremedik.montaj konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Olgun bey merhaba hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim :flowers: Ürünle beraber verilen kontrol modülü nü nasıl bağladınız,beraberinde montaj şeması olmalı.

DRL montajında iki tane tetik var 1.si kontaktan alınan,DRL nin araç çalıştığında yanması için veya bunu aküye bağlı bir düğme aracılığı ile manuelde yapabilirsiniz,2.si kısa fardan alınan tetik,buda DRL yi kısmak içindir,siz bağlantıyı nasıl yaptınız...

Bu linkte bağlantı şeması mevcut...http://www.geceucusu...&attach_id=8081

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Adil Can Akcan    12
Adil Can Akcan

Kısmak için modüle parklardan tetik bağlarsanız %50 kısılır. Bu arada gündüz fotoğraflarını birkaç açıdan çekip koyabilirseniz görüntüsü hakkında detaylı fikir edinebiliriz.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Osram'dan gelen fotoları paylaşıyorum.

post-5-0-46694300-1336332805.jpg

post-5-0-74902200-1336332919.jpg

post-5-0-98339200-1336333207.jpg

post-5-0-94287600-1336333212.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Geçen bende canlısını gördüm 2012 passattı galiba.

İletiyi paylaş

Bülent Ünlü    1
Bülent Ünlü

Merhaba.Müşterimizin yapmış olduğu uygulamaları paylaşmak istedim.

post-2427-0-49630000-1343227371.jpg

post-2427-0-55637600-1343227380.jpg

post-2427-0-40481600-1343227387.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Benim dikkatimi DRL den çok arabalar çekti,maşallah ne güzel makina bunlar :bravo: Ama ürünlerde fena değil ışık miktarı oldukça iyi... :good1:

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap