İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir.

Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur.

Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır.

Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler.

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.

• Beğen 6

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Bence şurada/burada yaptırdım, gibi şeyler yazmak da uygun değil. Sonuçta aynı kapıya çıkıyor. :)

İletiyi paylaş

İsmail Ayaz

Biraz esnek olunabilir. Fazla kural konusunda katı olmamak lazım... Yanlış anlaşılmasın; yine de son karar forum yönetiminin kararıdır saygı duyar, uyarız. :)

tarihinde İsmail Ayaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Murat Özcevizli

"Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur". Demişsiniz mutlaka bir site içinde başka bir sitenin reklamının yapılması hoş bir durum değil. Ama forumlarda mantık insanları doğru şekilde yönlendirmek ihtiyaçlarını karşılamaktır. Herkezin elinden ustalık gelmez, herkezin elinde yeterli malzeme bulunmaz, vb. Ama bu demek değilki imkanı olan adam kullansın olmayan kullanmasın. Sizin burda ki kısıtlamanız bence yanlış bir tavır insanları yönlendirmelisiniz ki üyeniz artsın konularınız artsın bir konu gözüme ilişti orjinal olmayan farların üzerinde mesela h4 far üzerinde oynama yapılması vs konular yok diyorsunuz sebeb olarak ta yasak ve trafiği tehlikeye atıyor demişsiniz doğrudur yerden göğe kadar haklısınız . Peki şu an Türkiye' de trafiğe çıkması sorun çıkartacak kaç otomobil trafikte biliyormusunuz ? Bence her konuyu paylaşın "Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır" forum kuralı diye kısıtlamaya gitmeyin. Forum kuralı küfürlü mesaj yazmak forum dışında bir paylaşımda bulunmak (Adult vb.) gibi genel kurallardır. Saygılarımla iyi forumlar herkeze kazasız belasız günler dilerim.

- Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir mesaja forumda yer verilmemektedir. Detaylı bilgi ...

- Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen hiç bir mesaja forumda yer verilmemektedir. Detaylı bilgi ...

örnek olarak bahsettiğim konular

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Murat Bey, olay tam sizin gördüğünüz gibi değil..

Israrla bazı kişilerin yada firmaların reklamı yapıldığı için, bu tedbirler alınmak zorunda kalındı..

Mesela siz geliyorsunuz, aracıma mercek takacağım ama hiç bilgim yok diyorsunuz,

Gelen cevap genelde şu oluyordu... "Hiç bilgin yoksa uğraşma, gönder İlker yapsın"

Bakıldı ki.. Forumdaki mercek bilgileri İlker yapsından öteye geçmeyecek.. Böyle bir tedbir alındı...

İlker burada sadece bir isimdir, hoş görüsüne güvendiğim için ismini zikrettim..

Bu forumda amaç, kendin yap uygulamalarını geliştirmektir...

• Beğen 4

İletiyi paylaş

Murat Özcevizli

Anlıyorum Mehmet Bey yeni üye olduğum için daha önce gelişen olaylar konusunda bir bilgim yok sadece genel anlamda yaklaştım konuya sizler daha eskiniz forumda daha çok bilginiz var olumlu yada olumsuz davranış ve konular hakkında. Ben sadece yorum yapmak içinde yazmadım yanlış anlaşılmakta istemem sadece ve sadece kendi fikirlerimi söyledim

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Sorun yok.. gerektiğinde yorum yapılabilsin diye bu konu açık bırakılmış..

İletiyi paylaş

Sertaç Saka

Açıkcası bende bu site sayesinde öğrendim diyebilirim montajını yapmayı vs ancak elektronik olarak şuan tıkanmış durumdayım o için Ankara içinde bana nasıl yapabileceğimi anlatabilcek biri olursa çok sevinirim

Bana farı gösterseniz h kaç tipi olduğunu anlamam ama bi araba gösterin motoru nasıl yükleriz diye sorun destan yazarım

Yani bi konu veya bölüm açılsa "Gece Uçuşu Ankara" gibi orda ankara içinde herkes bir birine yardım etse bu tarz durumlar ortadan kalkar eminim

İletiyi paylaş

Muhammed Andı

"Herkes birbirine yardım etse" derken fiziki yardımdan bahsediyorsunuz sanırım. Ancak üyelerin çoğu çalışan, iş sahibi insanlar olduğu için bunun olması çok da mümkün değil. Mümkün olan yerlerde de, taaa İstanbul'dan gelen bir üye, her türlü yardımı hiç çekinmeden yapar, bundan emin olabilirsiniz. Servet Çelebi adlı üyemizi takip ederseniz, bunu görürsünüz zaten. Asıl soyadı Aydın'dır yalnız, "Çelebi" benim yakıştırmam.! :) Bölgesel bölüm açmak yerine, takıldığınız yeri gerek anlatarak gerek resimleyerek sorarsanız, bilen arkadaşlarımızdan ulusal cevaplar alabilirsiniz. ;)

İletiyi paylaş

Sertaç Saka

Fiziki yardım bence bu kadar zor olmamalı tamam herkesin bir işi gücü okulu vs birşeyi var ancak hobilerede vakit ayırmak lazım. Mesela bir çok otomobil forumunun buluşmalarını görmeniz mümkün. Onların hiç işi yokmu elbet var ancak uygun bir gün ayarlanırsa bir çok kişi bilgi alışverişi için katılcaktır eminim.Özellikle gündüz olmasınada gerek yok forumun amacı araçların aydınlatma sistemleri ile ilgili yani akşam buluşmaları zaten daha doğru olur :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Fiziki yardım bence bu kadar zor olmamalı tamam herkesin bir işi gücü okulu vs birşeyi var ancak hobilerede vakit ayırmak lazım. Mesela bir çok otomobil forumunun buluşmalarını görmeniz mümkün. Onların hiç işi yokmu elbet var ancak uygun bir gün ayarlanırsa bir çok kişi bilgi alışverişi için katılcaktır eminim.Özellikle gündüz olmasınada gerek yok forumun amacı araçların aydınlatma sistemleri ile ilgili yani akşam buluşmaları zaten daha doğru olur :)

Düşüncelerinizde haklısınız size katılıyorum,hatta ben bir ara İstanbul buluşması önermiştim forumda ama bir türlü olmadı yada denk getiremedik.Birde evli ve çocuklu olunca :terle: vakit ayırmak dahada zorlaşıyor ;)

İletiyi paylaş

Sertaç Saka

Eğer ilk buluşma olcaksa 4-5 kişi bile olsa yeterli sonraki buluşmalara keşke gelseydim diyen bir çok kişi olcaktır :)

İletiyi paylaş

Misafir

Düşüncelerinizde haklısınız size katılıyorum,hatta ben bir ara İstanbul buluşması önermiştim forumda ama bir türlü olmadı yada denk getiremedik.Birde evli ve çocuklu olunca :terle: vakit ayırmak dahada zorlaşıyor ;)

Mahmut, FCTR'ye bi girde buluşmalar gör, evli mutlu çocuklular ile ;)

Diğer forum Olan Fordclub'de sık sık bir araya geliniyor ancak muhabbetten teknik konuları konuşmak akla gelmiyor :)

Örnek, geçen hafta Nevşehir'de yaptık. Mehmet abinin 1 aydır bende olan ledlerini götürdüm ve geri getirdim. Aklımıza dahi gelmedi :)

İletiyi paylaş

Adnan Çakır
:bravo: Var mı yeni ocak başı toplantısı ;) Eskihisar'a inen yolun üzerine yeni ocakbaşı açılmış bir ön keşif yapsak mı? :fiuw:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Örnek, geçen hafta Nevşehir'de yaptık. Mehmet abinin 1 aydır bende olan ledlerini götürdüm ve geri getirdim. Aklımıza dahi gelmedi :)

Eee ne olacak şimdi.. 26 Ağustostaki Bursa toplantısını mı bekleyeceğim ledler için.. Yoksa kargoya mı vereceksin. :D

Şaka bir yana..

Ben de fotoğraf makinasını Servet'e verecektim.. torpidoda dolaştı durdu, unutmuşuz.. Bu arada.. 3 gün boyunca birlikteydik :)

İletiyi paylaş

Misafir

Ben de fotoğraf makinasını Servet'e verecektim.. torpidoda dolaştı durdu, unutmuşuz.. Bu arada.. 3 gün boyunca birlikteydik :)

Abi bu gün ( dün ) Çağlar abiden teslim aldım, ledleride yola çıkarıyorum. Varmı başka bir isteğin ona göre kargo edeceğim.

:bravo: Var mı yeni ocak başı toplantısı ;) Eskihisar'a inen yolun üzerine yeni ocakbaşı açılmış bir ön keşif yapsak mı? :fiuw:

Ramazan için İftar programı düzenlemek lazım oralarda, deniz'e karşı ;)

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Abi bu gün ( dün ) Çağlar abiden teslim aldım, ledleride yola çıkarıyorum. Varmı başka bir isteğin ona göre kargo edeceğim.

Ner bilim yaa, o kadar çok şey söz veriyorsun ki :D

Bir dahaya not tutacağım :D

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...