• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ali Demir 07

Gaza basınca farların titrer gibi kısılıp canlanması

Recommended Posts

Ali Demir 07    0
Ali Demir 07

Herkese merhaba, öncelikle bizlere böyle bir hizmet sağladığınız için emeği geçenlere teşekkür ederim. Civic 2005 aracımda yolculukta farların titrerr gibi kısılıp açıldığını fark ettim araç rölantideyken sorun yok ancak gaza basınca olduğunu fark ettik elektrikçi yorum yapamadı servis 120km yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Herkese merhaba, öncelikle bizlere böyle bir hizmet sağladığınız için emeği geçenlere teşekkür ederim. Civic 2005 aracımda yolculukta farların titrerr gibi kısılıp açıldığını fark ettim araç rölantideyken sorun yok ancak gaza basınca olduğunu fark ettik elektrikçi yorum yapamadı servis 120km yardımcı olursanız sevinirim.

Hoşgeldiniz Ali bey iyi forumlar dilerim.Elektrikçi usta akü ve alternatör ölçümü yaptımı,tam olarak neyi kontrol etti tesisat,far rölesi bunlara baktımı ?

Her iki fardada aynı titreme mevcutmu ampulu kontrol ettiniz mi?

İletiyi paylaş

Ali Demir 07    0
Ali Demir 07

Teşekkür ederim hocam evet akü ölçümü yaptı değerler normal dedi. Ancak tesisat ve röle gibi bir şeylere bakmadı. aküden olabilir dedi akü 2 yıllık 60 amper aracı yeni aldım aküyü önceki aracımda kullanıyordum buna devretmiştim önceden benzer bir sorun yoktu ama bilmiyorum.

araç rölantide iken sorun yok gaza bastıkça kısılıp artma hızı da artıyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim hocam evet akü ölçümü yaptı değerler normal dedi. Ancak tesisat ve röle gibi bir şeylere bakmadı. aküden olabilir dedi akü 2 yıllık 60 amper aracı yeni aldım aküyü önceki aracımda kullanıyordum buna devretmiştim önceden benzer bir sorun yoktu ama bilmiyorum.

araç rölantide iken sorun yok gaza bastıkça kısılıp artma hızı da artıyor.

Sorun alternatör gibi görünüyor ama bakalım arkadaşlar nasıl yorum yapacaklar mutlaka bir çözüm yolu bulunacaktır biraz bekleyelim... :unknw:

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

anternatörün bu tür şeylere neden olduğunu duymuştum.

İletiyi paylaş

Ali Demir 07    0
Ali Demir 07

Alternatör ihitimalini düşünüyoruz ancak rölantide sorunun olmaması bu ihtimali azaltıyo sanki. dediğiniz gibi bakalım ne diyecek arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Doğukan D. Şenkal    6
Doğukan D. Şenkal

Normal şartlar altında rolantideyken farların kısılıp gaza basınca artması gerekir bu da şarz dinamosunun rolantide (düşük devirde) yeterince işini yapmadığını gösterir ama sizinkisi tam tersi durum çok ilginç. usuleten bi şarj dinamonuzu (alternatör) ölçtürün. sonrasında ampuller (ki muhtemelen bunlarda sorun çıkmaz) tesisata bakacak elektrikçi röle yüzünden de olabilir mi bilemedim şarj dinamosundan sonrası bnei aşmakta :)

İletiyi paylaş

Ali Demir 07    0
Ali Demir 07

hocam gaza basınca olağan canlanma gerçekleşiyo her şey normal ama saniyede 15-20 kısılıp artma oluyo ışık artıp azalıyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.447
Mahmut Akbulut

hocam gaza basınca olağan canlanma gerçekleşiyo her şey normal ama saniyede 15-20 kısılıp artma oluyo ışık artıp azalıyor.

Oto elektrikçisi arkadaşıma sorunu tarif ettim,akü ve alternatör ölçümü yapmadan cevap veremeyeceğini her ikisininde farlarda titremeye sebep olabileceğini söyledi ve daha önce böyle bir sorunla karşılaştığını akü gözlerinden biri kopuk veya çatlak olursa titremeye sebep olabileceğini söyledi...

İletiyi paylaş

Ali Demir 07    0
Ali Demir 07

Mahmut bey çok teşekkür ederim ilk fırsatta akü için bir deneme yapmak lazım. Alternatörü ölçtürüp başka bir akü bağlayıp sorunu gözlemleyeceğim. Umarım çözeriz. Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap