• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, homojen dağılmayan ışığı nedeniyle diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta, yüksek renk sıcaklığı nedeniyle göz hassasiyetini azaltmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
      Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

Sis farı için Osram Allseason türü sarı ampul

Recommended Posts

Mustafa Olur    3
Mustafa Olur

Kış yaklaştı yağışlı,sisli bir bölgedeyim. Kısalardaki h7 NB plusları çıkartıp allseason super +30 düşünüyorum.

İstediğim hafif sarılık. NB plusların üzerine far filmi çekmeyi düşündüm elimdeki film biraz koyu duruyor.

Resimdeki aracımda kısalar H7 NB Plus. Sisler ise Allseason H1.Kutusunda super vs yazmıyor. Hatta sahte olduğundan bile şüphelenip aldığım yere mail atmıştım.

Bu allseasonun farklı çeşitleri mi var? Netteki resimlerde sanki daha açık sarı görünenler var.

Kısalara allseason super +30 taksam acaba çok mu sarı olur?

post-7265-0-27101600-1413026501_thumb.jp

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş
Kış yaklaştı yağışlı,sisli bir bölgedeyim. Kısalardaki h7 NB plusları çıkartıp allseason super +30 düşünüyorum.

İstediğim hafif sarılık. NB plusların üzerine far filmi çekmeyi düşündüm elimdeki film biraz koyu duruyor.

Resimdeki aracımda kısalar H7 NB Plus. Sisler ise Allseason H1.Kutusunda super vs yazmıyor. Hatta sahte olduğundan bile şüphelenip aldığım yere mail atmıştım.

Bu allseasonun farklı çeşitleri mi var? Netteki resimlerde sanki daha açık sarı görünenler var.

Kısalara allseason super +30 taksam acaba çok mu sarı olur?

Kısaları değiştirme kalsın, sis farında daha faydalı olur allseason. Bendeki H1'ler sanki daha koyu.

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Arabamda sis farı yok uzunlara taksak iyi olurmu

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

Arabamda sis farı yok uzunlara taksak iyi olurmu

Hayır. Sis farının optiği kısa ve uzunlardan farklı, sadece ampul ile tam sonuç alınamıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ömer Çanakcımaksutoğlu    0
Ömer Çanakcımaksutoğlu

Allseason h3 ü uzun araştırmalarım sonucu tr de buldum isteyene özelden link atabilirim tanesi 16 lira

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Özel mesaj sistemi aktif değil. Linki buraya koyun herkes görsün

İletiyi paylaş

Ömer Çanakcımaksutoğlu    0
Ömer Çanakcımaksutoğlu

Teşekkürler

rica ederim. bnm ürünler geldi henüz denemedim. birde bu "super" olan versiyonu

tarihinde ömer çanakcımaksutoğlu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Melih Çolakoğlu    4
Melih Çolakoğlu

H3 ampul için Osram Allseason Super, Hella Yellow Star ve Hella Extreme Yellow arasında kararsızım.

Allseason Super %30 fazla ışık verip hafif sarımsı, 5 yıldır kullanmaktayım.

Yellow Star hakkında fazla bir bilgi bulamadım fakat renk olarak Allseason ile aynı sanırım.

Extreme Yellow ise %50 daha fazla ışık ve bariz sarı renk iddiasında.

Yellow Star hakkında bilgi edinebilen veya kullanan var mı? Sizin tercihiniz hangisi olurdu, neden?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş

H3 ampul için Osram Allseason Super, Hella Yellow Star ve Hella Extreme Yellow arasında kararsızım.

Allseason Super %30 fazla ışık verip hafif sarımsı, 5 yıldır kullanmaktayım.

Yellow Star hakkında fazla bir bilgi bulamadım fakat renk olarak Allseason ile aynı sanırım.

Extreme Yellow ise %50 daha fazla ışık ve bariz sarı renk iddiasında.

Yellow Star hakkında bilgi edinebilen veya kullanan var mı? Sizin tercihiniz hangisi olurdu, neden?

Osram ALS bence ideal renk tonunu yakalamış durumda. Maceraya gerek yok.

İletiyi paylaş

Zafer Bayındır    10
Zafer Bayındır

Merhaba megane 4 aracının sis far ampullerini Sari renk 2500/3000 kelvin ampul arayisindayim fakat hangi model iyisidir bilmiyorum photon marka buldum nette tavsiyelerinizi beklerim.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap