İçeriğe Yönlendir
Selçuk Keleş

Sis farı için Osram Allseason türü sarı ampul

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Benim sislerimde var all season. Gerçi şimdiye kadar 1-2 defa siste lazım oldu, ama bazen viraj ışığı olarak kullanıyorum rengi hoşuma gidiyor. Kısaların için NB, sislerin için AS daha uygun.

post-5-1262093368_thumb.jpg

post-5-1262093383_thumb.jpg

post-5-1262093393_thumb.jpg

post-5-1262093412_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sercan Keklik

erhan aga hos geldın :D

all season hakkında benım bılgım yok fakat night breakerları uzun projektörlerımde kullanıyorum, bir ara halilin oraya geldıgınde denersın ıstersen malum hep yagmur camur akşam test amaclı boş yollarda yakıyorum ben tatmın edıcı bence.. sonucta uzun projektörü elbet aydınlatcak ama ıslat asfaltta rengını görmüş olursun..

İletiyi paylaş

Guest barracuda

kısalar ve uzunlara NB aldım aydınlatma süper oldu .. sislerede AS aldım fakat benim sisler H11 miş uymadı aldıklarım . H11 için acaba osramın yada herhangi bir markanın varmı bildiğiniz ampul AS tarzında?

hoşbulduk sercancım . bbakalım bi karşılaştırırız hem farlarıda ..

İletiyi paylaş

Ilgaz P.

h4 All season kullanıyorum ben memnun değilim yağmurlu asfaltta göstermiyor ben ampullerimi söküm yine osramın normal ampullerini taktım

siste farları için tercih ediliyor daha cok rengi normal ampulden daha sarı ortadında bi morluk var yola da aynı şekilde aydınlatmanın orta kısımları hafiften mor olarak gözüküyor

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

All Season'landım...

Selçuk'la bir sohbet sırasında konuşmuştuk...

Sağolsun.. Bir çift H3 almış ve göndermiş...

Bari kargo parasını ödemeseydin :good2:

Ampulleri taktım... Sonuç tam beklediğim gibi ve istediğim gibi, sarı...

Bu fotoğrafı büyüterek izlemenizi istiyorum. Sadece sis farı ile çektiğim sağdaki fotoğrafta kar taneleri hiç görünmüyor, oysa ki soldaki kısa far fotoğrafında göreceğiniz gibi ciddi derecede kar yağıyor.

post-5-1289470606_thumb.jpg

Kısa+Sisler

post-5-1289820399_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Taktım.

Tabi tek tek taktım.. Şlk fotoğrafta solda Allseason, sağda standart ampuller var.

img0925800x600.th.jpg

Bu fotoğrafta, her ikisi de allseason

img0927800x600.th.jpg

Bu fotoğrafta ışığın yere yansımasını görüntüledim

img0931800x600.th.jpg

Bu misafimdi..

img0932800x600.th.jpg

Karşıdan bi bakayım dedim, nasıl göründüğünü mesak ediyordum.

img0933800x600.th.jpg

Bu fotoğraflarda sis farının ne kadar çok işe yaradığını ve rengin önemini daha iyi anlayacaksınız..

Şlk fotoğrafta sadece allseason sisler yanıyor.. Şkinci fotoğrafta sadece Night Breaker kısalar.

img0949600x450.th.jpg img0952800x600.th.jpg

Son iki fotoğrafı büyüterek izlemenizi istiyorum. Sadece sis farı ile çektiğim fotoğrafta kar taneleri hiç görünmüyor, oysa ki ikinci fotoğrafta göreceğiniz gibi ciddi derecede kar yağıyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Ek olarak belirteyim all season +%30 kategorisinde, NB ise +%90. Işık şiddetinin farkı bundan ve kısa-sis deseninden kaynaklanıyor.

Son iki resim mükemmel bir karşılaştırma olmuş.

Bir kere daha görüyoruz ki, çok aydınlatma yerine uygun renkte ve desende aydınlatma her zaman daha kullanışlı. Hele ki, kötü hava şartları gözlerimize çeşitli oyunlar oynarken.

Vay beee, gece uçuşu ekibi gece gündüz kar yağmur demeden çalışıyor. Ampuller testler havada uçuşuyor :good2:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
Vay beee, gece uçuşu ekibi gece gündüz kar yağmur demeden çalışıyor. Ampuller testler havada uçuşuyor :good2:

Çalışkanlar sınıfına seçilemedik, bari tembellerin arasından sıyrılabilirmiyim diye çırpınıyorum işte :nea:

Şaka bir yana...

Son iki fotoğraf arasındaki fark, çıplak gözle de buna yakın bir görüntü çiziyor...

İletiyi paylaş

Misafir
Çalışkanlar sınıfına seçilemedik, bari tembellerin arasından sıyrılabilirmiyim diye çırpınıyorum işte :(

Boşuna uğraşma.Ne zamanki bi-xenon takarsın o zaman tembellikten sıyrılırsın :p .Mercekli sislerde her zaman daha iyi oluyor.Ne güzel karda yağmış ya

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Mercek takacak farım yok :(

İletiyi paylaş

Anıl Ezgi

sisler için all seosons mu yoksa nightbreaker mı kullanayım sızce h1 tipi sislerim var nightbreaker sisli havada iş görürmü?

kısalarda 6000k xenon var benım amacım sıste gorusu saglasın ve normal ampullere gore bıraz daha ısık fazla olsun, köy yollarında cok yardımcı oluyor sısler as mi yoksa nbmı alsam kararsız kaldım

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

7. mesajda son iki fotoğrafta, soldaki fotoğraf allseason sağdaki night breaker..

Amaç; sis, yağmur, kar gibi olumsuz kötü hava şartlarında iyi bir görüş ise, kesinlikle allseason derim...

İletiyi paylaş

Anıl Ezgi

o halde all season işimi fazlasıyla görür fiyatları hakkında bır fıkrınız varmı? h1lerin

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Selçuk, söyle artık kaça aldığını.. :(

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

tekzende 11 liraydı tanesi yakın zamanda almıştım :(

bu arada bu sarılık derecesi reflektör yapsınıdan etkilenir mi tamam benim reflektörler pek temiz değil ama Selçuk abininki pek bi sarı :p

Emmininki ona göre daha az emmi NB lerin yanında sarı kalmış ama normal ampulle arasında fazla sarılık farkı yok gibi

İletiyi paylaş

Anıl Ezgi

bugun aksesuarcıya gıttım tam 3 sene once almıstım all seasonları oradan bana uretımden kalktı artık dedı bende nıght breaker aldım tanesını 14 den aldım h1 nblerın hava yagmurluydu takamadım merak ettıgım yagmur performansı nasıl bu nblerın yagmurda deneyeyn warmı

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
bugun aksesuarcıya gıttım tam 3 sene once almıstım all seasonları oradan bana uretımden kalktı artık dedı bende nıght breaker aldım tanesını 14 den aldım h1 nblerın hava yagmurluydu takamadım merak ettıgım yagmur performansı nasıl bu nblerın yagmurda deneyeyn warmı

Ben bir yıla yakın süre kullandım... Dolayısı ile her hava şartını gördüm... Memnun kalırsınız...

İletiyi paylaş

O. Kayhan Torpil

Yalan soylemis. Ben eBay yoluyla daha 5 gun once aldim H3 Allseasonlari...

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

allseason artık yok :) çünkü super allseason var :) +30 a giriyor sanırım daha kuvvetli

İletiyi paylaş

Oktay Toker

linklerde dolaşırken bu h7 ampulü gördüm mevsimsel diyor bu sisler için nasıl olur.kısa farda olmaz sanırım.tanesine 27tl demiş.

linkten alıntı yazıdır.

12V H7 55W 4 Mevsim Kolormatik Ampul %30 Fazla Işık 64210ALS OTTP201012

Standart watt ve ölçülerde özel ampul.

OSRAM ALLSEASON camında bulunan kaplaması sayesinde karlı, yağışlı ve özellikle sisli havalarda kendi rengini koyu sarıya çevirerek trafikte daha çabuk ve daha belirgin olarak fark edilmenizi sağlar.

Ayrıca 30 daha fazla ışık veren özel flamanı ile yolu ve yol kenarlarını daha iyi görmenizi sağlar.

Far ampullerinden dolayı yolda meydana gelen parlamayı yapmaz.

1 adet.

Osram

edit:allseasion oldugunu sonradan anladım.

post-4009-1288996301_thumb.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Sis farları için daha uygun. Tabii sis farın H7-H1 hangi tipte ise ondan alıcaksın.

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

h4 ünü bulursam performans ampuluü olarak artık sadece bunu alacam. yoksa osram bilux lerle devam. şu an bir taraf bilüx bir taraf +bosch 90 şeklinde. Osram NB bir daha almam zaten.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Selçuk bundan da göndermişti bana.. Geçen kış takmıştım sislere.. Bence çok güzeller..

Selçuk, ne çok ampul göndermişsin sen bana :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
h4 ünü bulursam performans ampuluü olarak artık sadece bunu alacam. yoksa osram bilux lerle devam. şu an bir taraf bilüx bir taraf +bosch 90 şeklinde. Osram NB bir daha almam zaten.
Kısa farda verim alamazsın. %90 kategorisi sana göre değil, çabuk bozuyorsun. %50'ye in.
Selçuk bundan da göndermişti bana.. Geçen kış takmıştım sislere.. Bence çok güzeller.. Selçuk, ne çok ampul göndermişsin sen bana :p
Forumun testçisisin, yollıycaz tabi :)

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi

halojenden beklentim bitti. ilk hedef mevcut farı değişmek.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...