• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Hakan Arıbaş

Audi'den laser arka sis farı

Recommended Posts

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Laser pointer ile oynarken aklıma gelmedi desem yalan olur valla! :yes:

Ön ya da arka far sisli havada gücünü/işlevini çok kaybediyor ancak laser için tam ters bir durum söz konusu; yoğunluk fazla olduğunda laser ışık demetinin görünürlüğü de artıyor. Bakalım kaç yıl sonra yollarda görebileceğiz..

post-3226-0-44634800-1326721022.png

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.674
Mahmut Akbulut

Vaybe müthiş,Audi hep bir adım önde bunuda diğerlerine kanıtlamak için her türlü atraksiyonu deniyor... :voltron:

İletiyi paylaş

Musa Can Koca    53
Musa Can Koca

Gerçekden Hakan kardeşiminizinde düşündüğü gibi çok mantıklı ve güzel olmuş

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Umarım göz almayacak şekilde tasarlarlar. Yoksa açık havada yakan görgüsüzler yüzünden, kör oluruz. Bu araba 15-20 sene sonra apaçilerin eline düştüğünde ise vay halimize...

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Yoksa açık havada yakan görgüsüzler yüzünden, kör oluruz. Bu araba 15-20 sene sonra apaçilerin eline düştüğünde ise vay halimize...

Turgut'a +1

İletiyi paylaş

Adil Can Akcan    12
Adil Can Akcan

fotoğrafta sis dışında gözükmeyek gibi görünüyor ki lazer zaten açık havada yansımadığından gözü en az rahatsız edecek çözüm gibi..

İletiyi paylaş

Doğukan D. Şenkal    6
Doğukan D. Şenkal

Alman yapıyor gerçekten çok mantıklı benim aklıma niye daha önce gelmedi ki? peki bi lazer demeti mi olacak ki?

İletiyi paylaş

Ali Öztaş    0
Ali Öztaş

Mükemmel birşey :) ama cidden apaçilere düşünce artık ilanlarda "eski tip arka sis farlı" falan diye geçer alıcı bulsun diye :D

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.674
Mahmut Akbulut

Bu araba apaçilerin eline düştüğünde,bizim bi-xenon larda 15-20.000 Lümen olur nasıl olsa,hodri meydan o zaman bizde :photo: şimşek efekti yaparız arkadan ... :biggrin:

Audi-Future-Assistance-Systems-102-2-626x382.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Uzunlara takarlar bunun beyazını :D

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Bu araba apaçilerin eline düştüğünde,bizim bi-xenon larda 15-20.000 Lümen olur nasıl olsa,hodri meydan o zaman bizde :photo: şimşek efekti yaparız arkadan ... :biggrin:

İki taraflı körlükten kaza doğar. :lol:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.674
Mahmut Akbulut

İki taraflı körlükten kaza doğar. :lol:

:lol: Evet haklısın ama tek taraflı körlükte çok kötü :vava: ve şuan 55W xenon la gezen ben değilim :biggrin:

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

:lol: Evet haklısın ama tek taraflı körlükte çok kötü :vava: ve şuan 55W xenon la gezen ben değilim :biggrin:

Hiç sorma. :)

15.000-20.000 lümen dediğin seviyeyi, 14.000 lümen ile sınırın 1.000 lümen altında kalarak kaçırıyorum. :D

Uzunları açmazsam, sessiz sakin yol alıyorum. Bu arada gece bir arkadaşınızın aracına binip, kendi aracınızın arkadan gelmesini izlerken; kendi aracınızın farından çıkan ışığın göz almadan, içinde bulunduğunuz aracın yanlarından ileriye doğru aydınlatmasını izlemek çok keyifli. :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.674
Mahmut Akbulut

Hiç sorma. :)

15.000-20.000 lümen dediğin seviyeyi, 14.000 lümen ile sınırın 1.000 lümen altında kalarak kaçırıyorum. :D

Uzunları açmazsam, sessiz sakin yol alıyorum. Bu arada gece bir arkadaşınızın aracına binip, kendi aracınızın arkadan gelmesini izlerken; kendi aracınızın farından çıkan ışığın göz almadan, içinde bulunduğunuz aracın yanlarından ileriye doğru aydınlatmasını izlemek çok keyifli. :)

Senden bu görsel keyfi resimle de olsa yaşamak için ricada bulunmuştum ama vaktin :lazy2: olmadı heralde,iyice bir tadını çıkarıp :dance3: sonra mı? resim ekleyeceksin :unknw:

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Senden bu görsel keyfi resimle de olsa yaşamak için ricada bulunmuştum ama vaktin :lazy2: olmadı heralde,iyice bir tadını çıkarıp :dance3: sonra mı? resim ekleyeceksin :unknw:

Fotoğraf için düzgün bir mekan bulup, bir de arabayı yıkatmam lazım. Ama şu anda pek vaktim olmuyor. :(

İletiyi paylaş

Doğukan D. Şenkal    6
Doğukan D. Şenkal

aaa ne güzel fikir :D

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

aaa ne güzel fikir :D

H4 farı olanlar, gündüz kullanmak için merceğin etrafına birkaç tane serpiştirir. :lol:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Manyaklar sizi :biggrin:

Yoksa denedin mi ?

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Yoksa denedin mi ?

Kalem lazer fresnel lensten geçincede bir başka oluyorduda :fiuw:

İletiyi paylaş

Doğukan D. Şenkal    6
Doğukan D. Şenkal

ya da en temizi şu yeşil lazerler hani 3-5km menzilleri falan oluor ya uzunlara ondan mı yerleştirsem? ama önümdeki ya da karşıdan gelen sürücünün tam gözüne isabet etmez her defasında :D o zaman bende elime alayım en iyisi camdan çıkarır ateş ederim :p

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

ya da en temizi şu yeşil lazerler hani 3-5km menzilleri falan oluor ya uzunlara ondan mı yerleştirsem? ama önümdeki ya da karşıdan gelen sürücünün tam gözüne isabet etmez her defasında :D o zaman bende elime alayım en iyisi camdan çıkarır ateş ederim :p

Seninki daha sapıkça :D

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Baya keskin nişancısın. :lol:

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Şimdilik Lazer yerine bunu kullanıyorum. Arkadan uzun yakanlar için dış aynanıza tutun. Kesin isabet ediyor.

Karşıdan gelende ise biraz beceri şart :p

7794.jpg

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Şimdilik Lazer yerine bunu kullanıyorum. Arkadan uzun yakanlar için dış aynanıza tutun. Kesin isabet ediyor.

Karşıdan gelende ise biraz beceri şart :p

Çok beğendim. Ama bunu çalıştırıp tutana kadar iş işten geçer. Bir de adama kaza yaptırır bu. Geri sis lambaları çok etkili. Geri sise ve geri vites lambasına 55w ampul takıp, küçük bir düğmeye bağlamam lazım. Onların hakkından ancak bu gelir. :p

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap