• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Selçuk Keleş

G3 balast bozuldu

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Bir dikkatsizlik neticesinde Philips LVQ 212 G3 ballast pozitif kabloya değdi ve artık çalışmıyor. Bu ballastların kendini kapatma (shut down) özelliği var, bunu okumuştum ama başıma geleceğini tahmin etmemiştim :wacko: Negatif girişi ile ballastın şasesine sigortalı bir bağlantı yapılarak tekrar çalışabileceği söyleniyor. Bakalım işe yarayacak mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Ballastı açtım ortada görünen bir sigorta yok. (ya da benim hiç görmediğim bir sigorta kullanılmış :wacko: )

- girişini kullanmayıp ballastın kasasına (vidalı yere tutturdum) negatifi bağlayınca çalışıyor. Bu şekilde bağlamayı düşünüyorum. Araya bir sigortalık koyup ta kullanılsa daha iyi olur galiba.

post-5-1167535798_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Araya 15A sigorta koysan daha iyi olur.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Bozuldu tekrar , nedir benim bu farlardan çektiğim be sağı yapıyom sol bozuluyo onu yapıyorum bilmemnesi bozuluyor bee :wacko:

İletiyi paylaş

Guest foose   
Guest foose

valla beni pes ettirdi bu xenonlar galiba yakında sizide pes ettiricek.soktum şu anda normal appulleri kullanıyorum ama xenondan sonrada hiç gitmiyo normaller.yine kaşıntı tuttu beni ama bakalım sonuç ne olucak.bu arada size bişey sormak istiyorum anladığım kadarıyla philips kit kullanıyosunuz ampullerin rengi philips d2s le aynı renkmi,hiç yanyana getirdinizmi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Bugün bostancı sanayide açık bulduğum birkaç çıkmacıya baktım. Çoğunda 3. jenerasyon ballast yoktu. Bir tanesinde bolca vardı ve tanesine 200 YTL istedi. Ben de almadım tabi. Cumartesi yeniden gitmem gerekecek, en fazla 100-120'ye bulmaya çalışacağım. Çıkmacılar da iyice şeytan olmuşlar valla hee :wacko:

3-5 yıl kullanılmış fiziksel ömrünün yarısını tamamlamış bir ürüne bu kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. Bir BMW parçacısında sıfır 3. jenerasyon Hella ballast buldum 270 YTL fiyata. Bunu almak bana daha mantıklı geliyor.

http://www.hid-online.com 'da bile 160 USD, ki ordan indirim alma ihtimalim de var.

İletiyi paylaş

Guest foose   
Guest foose

benim hellalar kacıncı jenerasyon bilmiyorum fakat aksarayda 0 olarak tanesi 200ytl ye satılıyor.şu ateşleyicisi felan hepsi içinde oalnlar.bilginize.

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Sizinkiler 3. jenerasyon,ateşleyici bulunmayan tipler ise 4.jenerasyon. 23kV gibi yüksek bir potansiyelin kablolardan geçmemesi için 4. jenerasyonda ateşleyiciler ampullerin arkasında bulunuyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş
bu arada size bişey sormak istiyorum anladığım kadarıyla philips kit kullanıyosunuz ampullerin rengi philips d2s le aynı renkmi,hiç yanyana getirdinizmi?

Hiç yanyana denemedim. Benim ilk başta aldığım 4300K ampullerin rengi çok güzeldi en son bozulan ampulün yenisi bariz sarı yanıyor belki yeni olduğundandır. Gerçi onu da iptal ettim çektim ipini :wacko:

benim hellalar kacıncı jenerasyon bilmiyorum fakat aksarayda 0 olarak tanesi 200ytl ye satılıyor.şu ateşleyicisi felan hepsi içinde oalnlar.bilginize.

Turan Ticaret'te 285 YTL (tanesinin alış fiyatı 260'mış zaten), onun yönlendirdiği bir başka yerde 245 YTL'ye buldum. Bunlar Hella kutulu ürünler.

Senin 200 YTL'ye bulduğun belli bir yer var mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Bostancı sanayide bir çıkmacıda gayet temiz bir tane Hella buldum 125'e aldım. (Fiyat sorunca 150'den aşağı kimse fiyat vermiyor)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Tam yeni aldığım ballastın kablosunu nasıl kesiyim napiyim diye düşünürkene, bir de baktım bozuldu sandığım ballastın kablolarından biri içten kopmuş. Düzeltip taktım ve çalıştı.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

bende bikeresinde arabayı yıkarken balastı bi güzel ıslatmışım 4. jen hella benimki.

soket üstten takılıyo orası bi güzel su dolmuş farları açtım yanmadı tabi bi baktım su dolu eyvah dedim gitti peçeteyle içindeki suyu aldım çalıştırdım hiç sorunsuz kullanıyorum kısa devre gibi durumlarda kendini açmıyo benim balast termik sigorta var sanırım içinde.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap