• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Akın Gökbulut

Xenon ve led için röle ve direk akü bağlantısı

Recommended Posts

Mahmut Akbulut    2.641
Mahmut Akbulut
On 30.04.2017 at 02:12, Berat Önder yazdı:

MERHABALAR FAR KAPALI İKEN SELLEKTÖR YAPMAK İÇİN HANGİ DİYOT VEYA RÖLE KULLANMALIYIZ  UZUN KISA AYNI FAR H4

Forum arama motorunu kullanarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz ...

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwiPvaOiic7TAhXEUBQKHaMqDukQjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.geceucusu.com%2Ftopic%2F5266-uzun-k%25C4%25B1sa-ampulleri-birle%25C5%259Ftirmek%2F&psig=AFQjCNFKMjyelsxucUDHQG_EWG9-fXHOHA&ust=1493706711054598

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.577
Oktay Toker

Orijinal xenon aydınlatma sisteme geçince oluşan ve genelde Avrupa ece normunda çalışan far sistemlerinde arıza ışığına paralel aküden direkt besleme ile sonuç alan araçlarda ve Dogu blok araçlarda yaşanan ampul çıkınca oem xenon blast takılması ile oluşan voltajı kesen kontrollü far yapılarında her far için ayrı olarak uzun ve kısa far yapısını direkt aküden besleyerek sorunsuz çalışmasına olanak saglayan role şeması.İsteyen aynı role şeması akü tarafına yapar ve her 2 fara dagıtır.Aküye yakın olan fardan uzun ve kısa hüzme tetik kablolaraı ve sağ tarafada uzayan kalın artı kablosunuda çekerek baglayabilirler.

Şema orijinal yapısı kopyadır ve üzerinde düzeltme yaparak yeniden çizim ve baglantılar yazılmıştır.

H4 farlar içinde kullanılabilir.

İsteyen her roleyi 40 amper veya üzeri ve istediği markayı kullanabilir.4 bacaklıda olabilir lakin 4 bacaklıda dikkat edilecek olan açık kontaklı olması. Lakin şeffaf içinde yeşil led olan role serisi tavsiyemdir.Yeşil led bobin arası diod ile koruma amacınıda bir nebze yerine getirmesinden dolayıdır.

sellektörrolesi..jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş
On 4/30/2017 at 03:12, Berat Önder yazdı:

MERHABALAR FAR KAPALI İKEN SELLEKTÖR YAPMAK İÇİN HANGİ DİYOT VEYA RÖLE KULLANMALIYIZ  UZUN KISA AYNI FAR H4

Küçük harfle yazar mısın lütfen ?

İletiyi paylaş

Berat Önder    1
Berat Önder

Merhaba değerli büyüklerim bugun yine sizin tecrübe ve bilginize ihtiyacım var bana yardım edeceğinizi düşünüyorum ben sprinter aracıma kısalara ve uzunlara mercek takacagım ve merceklere 104 W CREE XHP50  12000LM Cips LED takıcam  yani 4 mercek 4 led xenon  şimdi sizden yardım istedigim ver burası ben bunların farı açında dördününde yanmasını istiyorum ve far kapalı iken dördü bir anda sellektör yapacak bunu nasıl yapabilir baglantı seması vs veya anlatırsanız çok sevinirim sizle resimleri paylaşacagım ürünlerin  ve istedigim var örn. resminide paylaşacagım birde arıza kesici olarak 5w56rj çimento direnç düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim

x5_415582741heo.thumb.jpg.6d792fc3532b28

591eed327e30c_SPRNTER-FAR-906-2008-2013.

KULLANACAĞIM MERCEKLER

HTB13pdyHFXXXXaCXpXXq6xXFXXXm.thumb.jpg.

VE KULLANACAGIM LEDLER

591eee8eda2e6_Adsz.thumb.png.7707fc9e6a0HTB1A87_QpXXXXaxXFXXq6xXFXXXt.thumb.jpg.HTB1lWEYQpXXXXbJXVXXq6xXFXXXo.thumb.jpg.HTB1SDZ3QpXXXXbMXFXXq6xXFXXX9.thumb.jpg.HTB1VwAYQpXXXXbqXVXXq6xXFXXXb.thumb.jpg.HTB1Z0k9QpXXXXbIXFXXq6xXFXXXy.thumb.jpg.

x5_415582741heo.jpg

SPRİNTER-FAR-906-2008-2013.jpg

tarihinde Berat Önder tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    204
Sırrı Polat

Oldu olacak farı açar açmaz 4 mercek uzun hüzmede açılsın , sellektör koluna da gerek kalmaz.

tarihinde Sırrı Polat tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

Berat Önder    1
Berat Önder
On 20.05.2017 at 22:27, Sırrı Polat yazdı:

Oldu olacak farı açar açmaz 4 mercek uzun hüzmede açılsın , sellektör koluna da gerek kalmaz.

KARDEŞİM MADEM YARDIMCI OLMAYACAKSIN BOŞ YORUMDA YAPMA 

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    204
Sırrı Polat
19 saat önce, Berat Önder yazdı:

KARDEŞİM MADEM YARDIMCI OLMAYACAKSIN BOŞ YORUMDA YAPMA 

peki kızma kardeşim , dolu yorum yapacak olan varsa buyursun , ama ben bu forumda , amacı aydınlatma olmayan , trafik güvenliğini ve trafikteki diğer sürücüleri tehlikeye atacak isteklere cevap verilmediğini biliyorum ama belki birileri çıkar , kolay gelsin

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Hazar Erulusoy    113
Hazar Erulusoy

Bu tip bir uygulama sürüş güvenliğini tehlikeye atacaktır. Sırrı Bey'in yorumu tamamiyle doğrudur ve kendisine katılıyorum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.838
Selçuk Keleş
On 1/1/2018 at 04:12, Adnan Çelik yazdı:

Bu konu silindi mi hocam

10 yıl öncenin konusuymuş, burayla birleştirilmiştir muhtemelen. Bir de kitlerle ilgili konuları forumda konuşmuyoruz artık.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap