• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Can Akaltun

Farimin icinde ekstra ampul var

Recommended Posts

Can Akaltun    0
Can Akaltun

oncelıkle daha farımı ılk taktırdıgımda paylaşmak ıcın far resımlerını ve yorumlarını sızlerle paylastıgımı belırtmek ısterım

taktırdıgım zamanda dıkkatımı cekmıstı ve sormustum benım farımın ıcınde 2 tane h1 1 hane h 7 ve bır tanede park ampulu var

bunlarda h7 olan merceklı kısa farlar

h1 lerin biri uzun

bosta olan ve uzun lambanın ust kısmında kucuk bır bolumde duran bır h1 daha var

simdi gelelim soruya

ben ılk taktırırken bu ne diye sordugumda eskı kasa 307 lerde oldugu gıbı sıs lambası farın ıcınde bu far da demislerdi

gecenlerde servis gittim ve orda bana soyledıklerı sey cok netti

bu bosta olan sey vırazjlarda ve donuslerde yanan ek lamba dedıler

yani yola duyarlı far gıbı bıişey

sımdı ben bu seyı aktıve etmek ıstıyorum

nasıl yaparım nasıl ederım bılmıyorum en ufak bı fıkrım bıle yok

bılen fikri olan varsa yardımcı olursa cok sevınırım

benım ladıgım farlar yonlendırmelı far mı ne dıye gecıyorumus zaten valeo marka far 207 ıcın

ben ılk alırken zaten soylemsılerdı servısten yıne yondermıle merceklı farlardanmı ıstıyosunz dıye bende evet demıstım

ama bu calısmaz yonlendırmesı demişlerdi bende mercek normalde hareket edıyo benım arabamda etmicek diye anlamsıtım

post-5-1182060310.jpg

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

elektirkçiye git hepside 12 volt ile çalıştığı için söyle kısa farlara paralel bağlayı versin olur biter zor bişey değil ama arıza ışığı yanar mı yanar muhtemelen zannedersem :wacko:

İletiyi paylaş

Selim Aydın    0
Selim Aydın

xenonları sonradan mı taktın?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Yazdıklarından anladığım kadarıyla mercekli farı sonradan satın alıp taktırmışsın. Yani 207'ni ilk aldığında üzerinde bu farlar yoktu.

Üst kısımda görünen H7 (sen H1 olduğuna emin misin bendeki resimlerde viraj farı H7 görünüyor, dışarıda da hiç görmedim şimdiye kadar) sabit viraj farı olarak çalışıyor ve 40 km/s (bu rakam farklı olabilir) hızın altındayken sinyal verdiğin yöne doğru ışık veriyor.

Sonradan taktırdıysan bu özelliğin ECU'da aktive edilmesi lazım ve elektrik bağlantısı yapılması lazım, daha önceden bir üyenin daha bu konuda servisten 'aracın beynini değiştirmemiz lazım' cevabını aldığını hatırlıyorum. Yani sonradan aktive etmek mümkün olmayabilir eğer ki servis te uğraşmak istemiyorsa ve bilmiyorsa.

post-5-1167401108_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun
Yazdıklarından anladığım kadarıyla mercekli farı sonradan satın alıp taktırmışsın. Yani 207'ni ilk aldığında üzerinde bu farlar yoktu.

Üst kısımda görünen H7 (sen H1 olduğuna emin misin bendeki resimlerde viraj farı H7 görünüyor, dışarıda da hiç görmedim şimdiye kadar) sabit viraj farı olarak çalışıyor ve 40 km/s (bu rakam farklı olabilir) hızın altındayken sinyal verdiğin yöne doğru ışık veriyor.

Sonradan taktırdıysan bu özelliğin ECU'da aktive edilmesi lazım ve elektrik bağlantısı yapılması lazım, daha önceden bir üyenin daha bu konuda servisten 'aracın beynini değiştirmemiz lazım' cevabını aldığını hatırlıyorum. Yani sonradan aktive etmek mümkün olmayabilir eğer ki servis te uğraşmak istemiyorsa ve bilmiyorsa.

evet abı bu fardan taktırıttım ben de h7 dıyosan sen h7 dır de

sımdı bu farlı modeller turkıyede satılmıyo

yanı buyuk ıhtımalle fransa ılgıltere pazarında falan vardır

ecu bılgısayarla yuklenen bısey degılmı

ordakı aracın ecusunu ıstetsek sonra da servıste yukletsek bı tek kaldı ekektrık baglantısı

elektrik bahlantısını nasıl yapıcaz

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Bu tip bir işlemde neler yapılması gerekir gerçekten bilen ve yapan birinden bilgi almak lazım. ECU'yu değiştirmek bir servete mal olacağından arabayı satıp viraj farlı modelini almak daha akıllıca olabilir.

Aklıma gelen şeyler :

ECU'nun bu özelliğe göre programlanması (viraj farı özelliğinin aktive edilmesini kastediyorum)

Viraj farına giden elektrik kablosu farın oraya kadar gelmiyorsa -ki bu çok saçma olur- çekilmesi (sigorta panelinde nereden?) vs vs.

Alman araçlarında bu tip işlemler daha kolay upgrade edilebiliyor diye biliyorum. Adı üstünde, ECU'yu değiştiremiyorsam ne anlamı kaldı ki ?

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun

selam bu gun servise gittim

peugeot her ulkeye gore ozel ecular gonderıyomus bende dedimki

o zaman fransa ecusu bu fara sahip aracların satıldıgı ecuyu yükleyin dedim

onlarda olmaz ki gondermezler dedi

zaten gonderseler bile fransa icin konusuyorum farlar sureklı yanıyorumus gece gunduz araba acılır acılmaz yanıyorumus ve bunun gıbı bır suru ozellık

sanırım bu sevdadanda vazgecıcez

ancak turkıyeye

bu farlı 207 lerden gelırse oyle olucak heralde

:wacko:

sınrı oldum ve de daha aksesuarı bıle yok arabaının arabanın satısına baslıyosnaız aksesuarlarınıda gonderın dı mı allah allah

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap