İçeriğe Yönlendir
Mahmut Akbulut

Mavi kesilme çizgisi için bi-xenon mercek perdesine modifiye

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Allah'ım, normal kimse denk gelmeyecekmi karşımıza :D

Abi beğendinmi yeni hellamoto yu,nasıl olmuş? :yes:

İletiyi paylaş

Misafir

Aslında mimari yapı şık. Kesilme çizgisi kenkinleşse tadından yinmez :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Aslında mimari yapı şık. Kesilme çizgisi kenkinleşse tadından yinmez :)

+1 :good1:

Perde üzerinde biraz daha çalışmam lazım,eğer clear lens bulabilirsem kesilme daha güzel olur :yes:

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Linea'ya yaptıgım mercek kapagı parlak siyah araç rengide siyahımsı bişi .Mondeo'mun mercek kapagı ve tasınıda araç rengi olan gümüş griye boyamıştım.Bu perde boyamasını bilmiyordum.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

abi yettim.....

geç oldu ama geldim turgut bu el emeği göz nuru senin perdenmi yani ? çok duygulandım öyle ise :clapping:

fakat çizgi biraz saçmalamış gibime geldi eğim güzel ama tepe biraz büyükmü olmuş ne :D

perdeyi merceğe biraz yaklaştırmayı dene birde merceği merdeden uzaklaştırmayı dene çizgide değişimler olucaktır onları bizimle paylaş hemi

Bektaş hellamoto nun tüm hakları bana ait :rtfm:

İletiyi paylaş

Misafir

Bektaş'ın kafa bu aralar flexilerle sublarla dolu. Kızma ona :D

İletiyi paylaş

Erkan Uludağ

Emeklerinize sağlık çok güzel olmuş,Hellamoto..:)

Kapak boyama işini tuttum...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Sizi daha fazla merakta bırakmayayım o zaman,konu başında da yazdığım gibi Hella nın kesilme çizgisini nasıl daha düz yapabilirim diye sormuştum sizlere ve farklı yorumlar gelmişti.Bende neler yapabileceğimi görmek için geçen akşam 6-7 saatlik ince bir çalışma sonucunda ortaya yeni bir kesilme çizgisi çıkarmayı başardım adınıda Hellamoto koydum.Bakalım yeni Hellamoto nun kesilme çizgisi hoşunuza gidecek mi?Servet abiye saygılarımla :p

3" Clear lens olsa çok daha net bir kesilme çizgisi çıkar,koito-tsx veya fx-r gibi ama fresnel lensle bu kadar :unknw:

Güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Kızma hemen. Ben üzerinde bir hak iddia etmiyorum :p

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

aynen öyle abi görmen lazım 10 metre kablo aldım bassı ordan oraya taşıyıp duruyorum odanın en dibine atıyorum diplerim çoğalıyor ton kayboluyor yanıma alıyorum ton geliyor bass kayboluyor çözümü internetten 2. bir z5500 bassı almakta buldum :D

turgut niye kızdınki kardeş sen bana :tease3:

Sana kızmadın ki. Mahmut arkadaşımıza espri mahiyetinde yazdım. :)

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Sana kızmadın ki. Mahmut arkadaşımıza espri mahiyetinde yazdım. :)

Bektaş uzun süre BASS müzik dinlemek sağlıklı değildir :dance2: bazen kafanın karışmasına sebep olabilir :lol:

İletiyi paylaş

Oktay Toker

İnce dişli eğe kullanmış olmalı.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Dremel ve çeşitli eğeler ile aşındırma yaptım...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Xenon mercek olsa dediğin yapılıyor ama bi-xenonda perde hareketli olduğu için hele hele kola kutusu gibi ince bir malzemeden zaten olmaz :unknw:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Valeo bi-xenon nun garip kesilme çizgisini hiç sevmiyordum ve üzerinde biraz değişiklik yapmak istedim bence bu hali çok daha güzel oldu.Bakalım siz beğenecekmisiniz? :unknw: Ama henüz bitmiş değil üzerinde biraz daha çalışmam lazım,birazda yorumlarınıza göre şekillenecek... ;)

post-4834-0-15170200-1334560361.jpg

post-4834-0-69441800-1334560363.jpg

post-4834-0-98412300-1334560366.jpg

post-4834-0-28459300-1334560368.jpg

post-4834-0-35714600-1334560369.jpg

post-4834-0-13510800-1334560372.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

---/ kesişme yeri sanki sorunlu gibi geldi ışık vuruncamı öyle görünüyor dedim duvar resmindede kesişme kısmı sanki silik çıkıyor gibi.Egelerken egilmişmi sanki.Şekil oldukca güzel.Yakında merceklerle batman kalıbıda yaparsın. :exc1:

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz

sen böyle devam et sonra benim kafamdaki 40.000 soruya yenileri eklensin :exc1:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Ve buda Bosch merceğin yeni görüntüsü ama bununda bitmiş hali değil,son şeklini vermek için yorumlarınıza ihtiyacım var... :fiuw:

Oktay abi sen Bosch mercekleri seviyorsun umarım beğenirsin...

post-4834-0-44214600-1334579474.jpg

post-4834-0-47435800-1334579478.jpg

post-4834-0-38458900-1334579482.jpg

post-4834-0-20089800-1334579485.jpg

post-4834-0-98974200-1334579487.jpg

post-4834-0-83353000-1334579490.jpg

post-4834-0-87284600-1334579494.jpg

post-4834-0-95702800-1334579498.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

---/ kesişme yeri sanki sorunlu gibi geldi ışık vuruncamı öyle görünüyor dedim duvar resmindede kesişme kısmı sanki silik çıkıyor gibi.Egelerken egilmişmi sanki.Şekil oldukca güzel.Yakında merceklerle batman kalıbıda yaparsın. :exc1:

Evet abi bende fark ettim yukarı çıkan kesilme noktasını biraz daha indirmem lazım.Çok ince bir işçilik istiyor kumpasla ölçü al,gönyeyle düzlüğünü kontrol et,gözlerim hala ağrıyor abi,peş peşe iki mercek yapınca çok yordu beni... :shok:

Batman yansıması yerine GeceUçuşu yapabilirim belki :)

sen böyle devam et sonra benim kafamdaki 40.000 soruya yenileri eklensin :exc1:

Dur bakalım bunlar daha iyi günlerin :yahoo:

İletiyi paylaş

Misafir

Gece uçuşcu merceği bol bulunca tutmuş perdesini koparmış :muhaha:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

:lol: :lol: :lol:

Abi yorum yapmamışsın sence nasıllar? :unknw: Sende visteon veya zkw var mı Abi ? Çift olmasına gerek yok tekte olabilir... :dance2:

bosch a yaptığın çok hoşuma gitti mahmut yazın ortası gibi focus alıcam ona takacağım merceği kesinlikle senden yardım alıp yapmam lazım eski hella ları

Ne demek kardeşim,sen ver bana Hella ları ben yaza kadar sana güzel bir kesilme çizgisi yaparım inşallah... :good1:

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin

:muhaha::lol: :lol: :rofl:

mahmut bey bence alt çizgi ile üst çizgi farkı fazla olmasın.bunu ayarlayabiliseniz güzel olur.bu şekilde bana yüksek gibi geldi :unsure2:

tarihinde Halil Şahin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

:muhaha::lol: :lol: :rofl:

mahmut bey bence alt çizgi ile üst çizgi farkı fazla olmasın.bunu ayarlayabiliseniz güzel olur.bu şekilde bana yüksek gibi geldi :unsure2:

Aynen katılıyorum Halil bey elimdeki saç biraz kalındı 0.70 mm şimdi daha incesini buldum onunla yeniden uygulama yapacam... :good1:

İletiyi paylaş

Muhammed Andı

Valeonun odak noktası kaymış gibi. Normalde ışık kesilme noktasında kümeleniyor çünkü. Bunda sağ üst tarafta sanki yahut yok olmuş. :)

İletiyi paylaş

Misafir

Mahmut ben kesilme çizgisinde koito'nun hatlarına hayranım. Seninkide iş görür :)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...