İçeriğe Yönlendir
Mahmut Akbulut

Mavi kesilme çizgisi için bi-xenon mercek perdesine modifiye

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Replika merceklerin hepsi çinde yapılıyor ki, Morimoto, FX-R, TSX-R, bunun yanında orjinal merceklerinde bir kısmı çinde yapılıyor.

Çinliye ne kadar para verirsen ona göre ürün yapar, Çin olmasa, bizim yerimize çalışmasalar, ne cep telefonları, ne otomobiller, ne bilgisayarlar, ne LCD ler aklınıza ne gelirse çakma/orjinal eskiden yanından geçemezken şimdi bu kadar kolay alabiliyor olamazdık.

Hayatımızdan uzak doğu ürünlerini çıkarırsak teknoloji fakiri bile kalabiliriz:)

Haklısın düşünmek bile istemiyorum,ben merceksiz,ledsiz ne yapardım düşüncesi bile kötü :lol:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Bu kesilme çizgisi hangi merceğe ait bilen var mı? :unknw:

post-4834-0-35412000-1332838286.jpg

post-4834-0-42673800-1332838307.jpg

post-4834-0-26002300-1332838884.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Çok mu zor bir soru sordum kimse cevaplamadı? :fiuw:

İletiyi paylaş

Misafir

Mahmut sen bulamazsan kim bulacak bunun ne olduğunu ? Netin altını üstüne getirmede teksin :D

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Mahmut sen bulamazsan kim bulacak bunun ne olduğunu ? Netin altını üstüne getirmede teksin :D

Çok şükür Servet abi imdadıma yetiştin,çatladım burda kimse cevap yazmıyor kudurdum resmen :yahoo:

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bektaş neredesin?Musa'da bakınca yazacaktır.Bende merak ettim dogrusu.

İletiyi paylaş

Musa Can Koca

Koito olsa gerek, ama yinede bir süpriz bekliyorum, ikinci resim düşündürtüyor...

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Sizi daha fazla merakta bırakmayayım o zaman,konu başında da yazdığım gibi Hella nın kesilme çizgisini nasıl daha düz yapabilirim diye sormuştum sizlere ve farklı yorumlar gelmişti.Bende neler yapabileceğimi görmek için geçen akşam 6-7 saatlik ince bir çalışma sonucunda ortaya yeni bir kesilme çizgisi çıkarmayı başardım adınıda Hellamoto koydum.Bakalım yeni Hellamoto nun kesilme çizgisi hoşunuza gidecek mi?Servet abiye saygılarımla :p

3" Clear lens olsa çok daha net bir kesilme çizgisi çıkar,koito-tsx veya fx-r gibi ama fresnel lensle bu kadar :unknw:

post-4834-0-39445500-1332892534.jpg

post-4834-0-24084200-1332892537.jpg

post-4834-0-86407400-1332892539.jpg

post-4834-0-80438200-1332892542.jpg

post-4834-0-68475300-1332892545.jpg

post-4834-0-56498800-1332892548.jpg

post-4834-0-30351800-1332892551.jpg

post-4834-0-75687200-1332892553.jpg

post-4834-0-90497600-1332892555.jpg

post-4834-0-56367700-1332892856.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Bizi neden böyle şaşkınlığa düşürüyorsun? :D

Güzel olmuş da, perdenin orta kısmını fazla derine indirmesen daha iyi olurmuş. Sağa yükselen çizginin başı, biraz çıkıntı yaratmış.

Gerçi o çıkıntı olmasa Koito diyecektim. :)

İletiyi paylaş

Misafir

Allah'ım, normal kimse denk gelmeyecekmi karşımıza :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Perdeyi siyaha sen mi boyadın?

Ustam örnek kişi olarak sen alınınca bunu beklemen yanlış :biggrin:

İletiyi paylaş

Misafir

Mahmut nasıl bir boya kullandın da sıfır nokrasındaki 700 dereceye dayandı ? Boyadan istiyorum..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Deli deliyi her yerde buluyor işte :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Üzerinde 800 derecelik yazan boyalar var onlardandır sanırım.

İletiyi paylaş

Musa Can Koca

Mahmut nasıl bir boya kullandın da sıfır nokrasındaki 700 dereceye dayandı ? Boyadan istiyorum..

Perde boyanması, yurtdışında çok sık yapılan bir uygulama sadece ısıya dayanıklı boyalar ile, öle 700-800 C falan diye tartışılmıyor genelde ya da ben denk gelmişimdir, direk herhangi bir ısıya dayanıklı boya ile boyuyolar, oluyor, Marka önemlidir tahminim kalite olmalı,ama yinede en garantilisi hem kaliteli hemde 500C ve üzeri dayanımlı olsa daha iyi olur ,espirisi mercek önden boyanan renkde görünüyor ampül yanmıyorken. Bence hoş bir uygulama henüz bizde hiç örneği yok diyebiliriz, sanırım bundan sonra olur :exc1:

Mesela Honda Civic HB modellerinde 2005-2006 sanırım Koito H1 merceklerinin perdesi açık maviye boyalı önden. Zaten usulüde bu şekilde.

Birkaç örnek verelim;

IMG_3435.jpg

Hella Mavi

5800862135_0f1a408966_z.jpg

Koito siyah

img5855.jpg

IMG_0376.jpg

IMG_0378.jpg

Örnekleri çoğalmak mümkün, rengi zevk ve hayal gücünüze kalmış...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Çok güzelmiş bu boyama işi.. Sarıya boyayan yok mu hiç ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Bizi neden böyle şaşkınlığa düşürüyorsun? :D

Güzel olmuş da, perdenin orta kısmını fazla derine indirmesen daha iyi olurmuş. Sağa yükselen çizginin başı, biraz çıkıntı yaratmış.

Gerçi o çıkıntı olmasa Koito diyecektim. :)

Turgut gelecek cevapları çok merak ettim,o yüzden böyle bir soru sormak istedim :biggrin: Evet perdenin orta kısmında biraz daha çalışmam lazım,birde bana asıl lazılm olan şey clear lens onuda bulabilirsem süperkulade olacak :happy:

:lol: --- Bu başlangıçtı Servet abi daha çılgın projelerim var :dance2:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Perdeyi siyaha sen mi boyadın?

Ustam örnek kişi olarak sen alınınca bunu beklemen yanlış :biggrin:

Evet ben boyadım abi maksadım perdeye çarparak dağılan ışığı engellemek :good1:

Ustalarımıza layık olmaya çalışıyoruz :exc1:

600 küsür dereceye dayanıklı mat siyah şömine-barbekü boyası abi ;)

Deli deliyi her yerde buluyor işte :D

Eyvallah abi doğru söylüyorsun :yes:

İletiyi paylaş

Musa Can Koca

Çok güzelmiş bu boyama işi.. Sarıya boyayan yok mu hiç ?

Var abi olmaz mı

IMG_2928.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Perde boyanması, yurtdışında çok sık yapılan bir uygulama sadece ısıya dayanıklı boyalar ile, öle 700-800 C falan diye tartışılmıyor genelde ya da ben denk gelmişimdir, direk herhangi bir ısıya dayanıklı boya ile boyuyolar, oluyor, Marka önemlidir tahminim kalite olmalı,ama yinede en garantilisi hem kaliteli hemde 500C ve üzeri dayanımlı olsa daha iyi olur ,espirisi mercek önden boyanan renkde görünüyor ampül yanmıyorken. Bence hoş bir uygulama henüz bizde hiç örneği yok diyebiliriz, sanırım bundan sonra olur :exc1:

Mesela Honda Civic HB modellerinde 2005-2006 sanırım Koito H1 merceklerinin perdesi açık maviye boyalı önden. Zaten usulüde bu şekilde.

Örnekleri çoğalmak mümkün, rengi zevk ve hayal gücünüze kalmış...

Bencede güzel ve çok mantıklı,hem Devil eye yapmaktan daha kolay led bozuldu derdi yok :good1:

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bu boyama işini tuttum Linea için merceğe yansıyacak led koyacaktım bu boyama işi daha nefis sanki fakat ampulün 4300k renginde etki yapmazmı?

Şimdi bazı yeni çıkan araçlarda uzun hüzmenin önüne mavi cam koyuyorlar beyazı yakalamak için ondan aklıma takıldı.Sadece perdenin mercek yönüne bakan yerimi boyanıyor yoksa her iki yüzüdemi?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Bu boyama işini tuttum Linea için merceğe yansıyacak led koyacaktım bu boyama işi daha nefis sanki fakat ampulün 4300k renginde etki yapmazmı?

Şimdi bazı yeni çıkan araçlarda uzun hüzmenin önüne mavi cam koyuyorlar beyazı yakalamak için ondan aklıma takıldı.Sadece perdenin mercek yönüne bakan yerimi boyanıyor yoksa her iki yüzüdemi?

Abi sadece mercek tarafı boyanıyor,yoksa dediğin gibi abi reflektör kısmı boyanırsa renkte sıkıntı yaşanabilir... :good1:

İletiyi paylaş

Musa Can Koca

Abi sadece perdenin öne bakan yüzü, daha öncede yazdım ya benim bildiğim orjinal olarak Honda Civic HB de var mesela Koito H1 merceği açık maviye boyalı onda.

Sende bu şekilde yapıcaksın, bilsem böle şeylerin sitede beğenilceğini bende önceden bu eklerdim, genelde orjinal diye biliniyoruz ya hepimiz ondan koymuyorum bu tip şeyleri, saolsun Mahmut ile kırıcaz bu olguyu :exc1: .

Örneğin daha önce Selçuk abimizibn yaptığı gövde rengi refletör boyaması ya da refletörün değişik kontrast renklere boyanması buda yurtdışında çok yaygın. Keza mercek kapağı boyamada bence bunlarda olmalı çünkü bunlarda çok güzel uygulamalar ve bunlarıda yapan yok, sanırım birde bilinmiyor bizde pek, neyse artık bunlarda olur umarım. :exc1:

Sequence%20headlights%20(2).jpg

4616827978_76b7a02e38.jpg

ian7.jpg?m=1296485557

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Bende katkıda bulunayım :yes:

post-4834-0-22951600-1332964388.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...