• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mertol Kip

Ford Focus 3 (2011-) bi-xenon farlar + DRL

Recommended Posts

Cem Durna    14
Cem Durna

merhaba arkadaslar. yine rahatsiz ediyorum k.bakmayin :) focus 3 e bosch gen 5 balans baglarsak sorun yaratirmi? bi sorun yaratirsa bu sorun giderilebilirmi? bu konuda beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.

mercek ampul balans tek tek toplamak yerine asadaki linkteki gibi komple almak daha mantikli geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-2x-yeni-hella-bi-xenon-kople-set...balast,anpul,kapaklar-137766290/detay/

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Linkteki her şekilde uygun.Kullanabilirsin.

Bu araçlarda en güzel montaj aküden direkt hat ile roleli ve kısa hüzme + sından tetiklemeli kullanarak yapılacak bağlantı olur.Orjinal tesisata paralel olarak en az 4700mf 35 volt kondansatör işi tamamlayabilir.Ozan Karsavuran arkadaşımız epey uğraştı ama sonuç olarak ne yaptı bilmiyorum.

Daha önce merceğini değiştirdiğim F3 farını araca takan elektirikci paralel dirençleri bağlayarak ampul ohm degerine yakın değeri yakalayıp yaklaşık 150watt metal taş direnç kullanıp sogutucuya sabitleyip işi çözmüşler.Fakat her şekilde orjinal araç tesisatı direkt olarak balasta verilmemeli.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Oktay abi fiyat nadıl sence?

İletiyi paylaş

Ozan Kar    12
Ozan Kar
Linkteki her şekilde uygun.Kullanabilirsin.

Bu araçlarda en güzel montaj aküden direkt hat ile roleli ve kısa hüzme + sından tetiklemeli kullanarak yapılacak bağlantı olur.Orjinal tesisata paralel olarak en az 4700mf 35 volt kondansatör işi tamamlayabilir.Ozan Karsavuran arkadaşımız epey uğraştı ama sonuç olarak ne yaptı bilmiyorum.

Daha önce merceğini değiştirdiğim F3 farını araca takan elektirikci paralel dirençleri bağlayarak ampul ohm degerine yakın değeri yakalayıp yaklaşık 150watt metal taş direnç kullanıp sogutucuya sabitleyip işi çözmüşler.Fakat her şekilde orjinal araç tesisatı direkt olarak balasta verilmemeli.

Abi 4700mf kondansator arızayı engellemek içinmi? Benim anladığım xenonun ilk acilisindaki yuksek akımı kısa devre olarak görüp elektriği kesiyor. Yani orjinal hatta 4700mf kondansator koyup balasti dogrudan orjinal hatta bağlasak cozermi?

Bende suan kisadan tetikli role ile bağlı. Diyot olmazsa sapitiyor. Arıza mesajı devam ediyor ama calisiyor.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Orjinal hatta tavsiye etmem heleki Gen5 balastı asla.Gen 5 ilk sellektörde veya açılışta ampulden biraz daha fazla akım çekiyor sonra 3 küsür ampere düşüyor.Gen4 gayet iyi.

Kondansatör hatayı kesmek için.

Diyod nasıl bağlı?

İletiyi paylaş

Ozan Kar    12
Ozan Kar

Orjinal hatta tavsiye etmem heleki Gen5 balastı asla.Gen 5 ilk sellektörde veya açılışta ampulden biraz daha fazla akım çekiyor sonra 3 küsür ampere düşüyor.Gen4 gayet iyi.

Kondansatör hatayı kesmek için.

Diyod nasıl bağlı?

bendeki balast ne hatırlamıyorum ama far kapalıyken selektör yapamıyor, ampul D3S. Diyot 85 86 arasında ters.

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

ypydegeg.jpg

Merceğe ampülü takıp çalıştırdıktan sonra böyle bi görüntü elde ediyorum. Apülümü yanlış takıyorum anlamadım. Sorun nedir acaba ?

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Ampülü çinden aldım. D2s ampül tutucunun yanında hediyede geldi diyebilirim. Sitede bazı arksdaşlarda böyle bi sorunla karşılaşmış. Çün malı maduru oldum heralde :/

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Ampul tam oturtulmamış gibi detaylı resim ekleyebilir misiniz?

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Mahmut abi şuan resim atamıyorum ama smpül tam oturuyo. Merceğin arkasındaki kelepcenin içinde 2 tane çıkıntı var orayada oturuyo ama görüntü resimdeki gibi oluyo.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Mahmut abi şuan resim atamıyorum ama smpül tam oturuyo. Merceğin arkasındaki kelepcenin içinde 2 tane çıkıntı var orayada oturuyo ama görüntü resimdeki gibi oluyo.

Ampulü yakmadan önden görünecek şekilde resim çekebilir misin? birde merceğin perde görünecek şekilde bir kaç kare resim...

İletiyi paylaş

Özkan Ergül    0
Özkan Ergül

Tebrikler, güzel çalışma.

tarihinde Özkan Ergül tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Mahmut abi perdede veya mercekte dotun yok. Güz vermessen perde inmiyo aşağı. Sorun ampülde herslde. 17 dolara iki ampülle 2 d2s soketi almıştım çinden. Ampülde bi sıkıntı var buyuk ihtimal :/

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    283
Erkan Kahya

Fotoğrafı uzun desene görünüyor. Projektöre güç verme perde aşağı inmesin yani öyle bir fotoğraf daha çek. Yinede odaklamada sorun var gibi.

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Abi bi sorun var foto ekliyeniyorum. Bu fotoda merceğin perdesi açık değil. Sellektör yapılmadan çekilmiş hali.

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

zy2etumu.jpgutadyzuq.jpgadaza7uh.jpgumedeqy6.jpg

Sonunda resim atabildim. Biraz araştırdım D2c diye geçiyo bu ampüller. Sorun ampüller gibi geliyo.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Adı üstünde çin malı :yes: S ve R tipi mercekte de kullanmak için ürettikleri ampul tipi ...

d2c_vs_d2r_vs_d2s.jpg

311790940_260.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Çinliler hayal krıklığına uğrattı beni :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Çinliler hayal krıklığına uğrattı beni :)

Ne bekliyordun ki ? :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Abi çin malının dandikliği değilki. Adamlar yanlış ampül yollamış. 2 dakka çalışsa sonra patlasa hiç üzülmezdim :D

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Merhaba arkadaşlar. Mercek içerisinde ve far tasında bazı lekeler var. Bunları kroma zarar vermeden nasıl çıkartabilirim?ja5aryje.jpg3ygyhezu.jpg

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

microfiber bez ama iyisinden olacak, fazla bastırmadan silin çıkar

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

abi kurumus lekeler bunlar. ne lekesi oldugunuda bilmiyorum. mikrofiber bezle far tasindaki kucuk noktolar gectide mercek icindekileri nasil temizleyebilim. sivi biseyle yumusatmaya calissam kroma zarar verirmiyim?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Üzüm sirkesi yumuşatır. Elma sirkesi ise anında kaplamayı söker.

İletiyi paylaş

Cem Durna    14
Cem Durna

Merceğin içini sirkeyi püskürtsem olurmu?

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap