• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mertol Kip

Ford Focus 3 (2011-) bi-xenon farlar + DRL

Recommended Posts

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Eveet birkez daha far saplantımı besleyip bixenon farları taktım..

306471_10150393997095238_568540237_8375494_92188439_n.jpg

Farlar açıkken DRL sönüp parklar yanıyor;

381434_10150393997970238_568540237_8375497_1973523195_n.jpg

Farlar sönük ama araba çalışırken ise DRL ler yanıyor

312949_10150394012730238_568540237_8375550_1627434104_n.jpg

Farlar sönük ve araba çalışmazken ise sadece parklar yanıyor.

321345_10150298950765238_568540237_7808636_53127_n.jpg

İletiyi paylaş

Sinan Altuğ    4
Sinan Altuğ

maşallah, güzel olmuş. 3. ampul nedir farın iç tarafındaki? Bi-xenon + uzun halojen + ..?

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Köşe lambası.

İletiyi paylaş

Sinan Altuğ    4
Sinan Altuğ

adaptif değil yani mercekler?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Çok şıkmış Mertol. Balast, ampuller, far vb. maliyetler nelerdir ?

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Hayırlı olsun eksiklik tamamlanmış bence, saplantı yok. :)

Aynı işlemi kısa sürede bizde uygulayacağız, kılavuz dğerinde bilgilere ihtiyacımız var. Biraz bilgilendirirmisiniz?

Nasıl yapmalı?

İletiyi paylaş

Uğur Kamil    12
Uğur Kamil

Siyah zeminli olsa far daha güzel görünür gibime geldi bu far tasarımı :)

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Teşekkürler arkadaşlar.

Çok şıkmış Mertol. Balast, ampuller, far vb. maliyetler nelerdir ?

Sağol.

Valla maliyet işi o kadar karışıkki.. :)

maşşallah allah nazarlardan saklasın yakışıklı olmuş araba.

acaba maliyet nedir ve arıza ışığı gibi sorunları nasıl aştınız? drl falan ? vede sisler dikkatimi çekti neden bantla kaplılar?

Teşekkürler.

Maliyet işi yukarıda da yazdığım gibi karışık biraz. Birini 200 lira + ıncık cıncık bir sürü parçaya aldım diğer tekini 500 liraya aldım. İkisinde de ampul ve balastlar vardı ve sıfırdılar. Benim ikinci aldığım yer çiftini 1000 liraya satıyordu ama balast ampul yoktu. Bunlarda da d3S balast+ampul var ve gerçekten çok pahalılar..

Ben o arıza ışığını nasıl yaktıklarını çözemedim desem? Röle taktım çalıştırdım. Hiçbir sorunu yok şu an. DRL dahil herşey olması gerektiği gibi çalışıyor. İnsanlar direk takıyorlar herhalde ondan yanıyor diye tahmin ediyorum.

Sislerin önünde eski kasa focusların sis kapaklarındaki krom çıtalardan yapıştırmıştım o gün. O nedenle bantlılar..

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Hayırlı olsun. OEM farlar için fiyat oldukça makul. :)

İletiyi paylaş

Onur Araz    9
Onur Araz

Çok şık ve güzel olmuş hayırlı olsun güle güle aydınlanın

Birde aydınlatma resmi olsaydı güzel olurdu :D

tarihinde Onur Araz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Bu farlardan bir çift bende almak istiyorum. Ampül ve balastlı olmalı. Yardımcı olabilirmisiniz?

Duvar resimleri varmı. Görebilirmiyiz?

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Teşekkürler arkadaşlar.

Transitte biraz tuhaf olmazmı?

Farlar OEM oldukları için duvar resmi çekmeye gerek görmüyorum açıkcası. Üşenmezsem bir ara çeker eklerim.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Hayır transit için değil, halojen farlı focus 3'ümüz var. Onun için bakıyorum.

Bu farda kullanılan merceğin markası nedir?

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi    9
Mustafa Tüfekçi

abi otomatik yükseklik ayarı için bir şey yaptın mı?

şu ilk açılıştaki artizlik çok güzel oluyor far seviye ayaru yapıyor yeinden :D

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Farlar Visteon, Balast Osram XenarcD3S + Ampuller Osram D3S ama merceklerin ne olduğuna bakmadım açıkcası.

abi otomatik yükseklik ayarı için bir şey yaptın mı?

şu ilk açılıştaki artizlik çok güzel oluyor far seviye ayaru yapıyor yeinden :D

Mustafa bende aksın üzerindeki sensörler ve kontrol modülü hali hazırda var. İngiltereden onlarıda getirmiştim. Hatta far yıkamanın motoru elektrik tesisatı püskürtücüleri falanda var. Onlara zaman ayırmak lazım. Nerden baksan 1-2 günümü yer o iş. Tampon sök tesisatını tak püskürtücüleri tak kapaklarını boyat falan filan bi dünya iş. Açıkcası onları takmaya uğraşacağımı hiç sanmıyorum zira epey iş var onlarla ilgili. E serde tembellikte olunca yaş o iş .. :)

Hatta fazladan bir çift farda var. Balastı ampulü falan üzerinde. :)

Far işi komik oldu. Önce tekini aldım farın, sonra öteki için epey bi debelendim. Ötekini bulduk aldık ampulünü hallettik falan derken ingiltereye gittiğimde adamda bir çift far olduğunu gördüm onuda aldım geldim.. :)

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi    9
Mustafa Tüfekçi

abi sende tesisat vs elinde var can sıkıntısına takarsın arada :p yıkama neysede otomatik yükseklik ayarı lazım karşıdan gelen tavşana dönüyor :D

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Fazla far lazım, kimde var acep. :)

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

abi sende tesisat vs elinde var can sıkıntısına takarsın arada :p yıkama neysede otomatik yükseklik ayarı lazım karşıdan gelen tavşana dönüyor :D

Sırf onun için arabanın içini komple sökmek işime gelmiyor açıkcası. Serde tembellikte var..

Fazla far lazım, kimde var acep. :)

Hüseyin bey far bende var. Ama satıp satmamak konusunda kararsızım. Karar verince buraya da ilan açarım.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Çok şık olmuş Mertol, güle güle kullan.. Geniş açı önden resmine bakıp, maşallah demek istiyoruz :)

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Sağol hacı amca da geniş açı ne?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Servis fotoğrafı gönderme şöyle manzaralı yanarlı dönerli bir foto gönder diyor :) (otopark ta olmasın :) )

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Kim uğraşacak onunla yahu..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Servis fotoğrafı gönderme şöyle manzaralı yanarlı dönerli bir foto gönder diyor :) (otopark ta olmasın :) )

Aynen böyle düşünmüştüm de.. Bu üşengeçlik nereye kadar :)

İletiyi paylaş

Emir Murat Canik    0
Emir Murat Canik

Öncelikle hayırlı olsun yeni farlarınız. Biraz araştırma yaptım ancak sonuç alamadım bu farların aracıma uygun olup olmadığı konusunda. Sizden bu mercekli farlar hakkında bilgi almak istedim Mertol Bey. Benim aracım Ford Focus 3 Style paket ve üzerinde bildiğiniz üzere merceksiz farlar var. Şu titanium X paketteki farlardan uygulamak istiyorum. Birkaç sorum olacak müsadenizle. Servislerde biraz araştırma yaptım ve gerçekten uçuk fiyatlar ile karşılaştım ve hiçbir servis de bana uyumluluk konusunda garanti veremedi. Sakıncası yoksa sizden farlar, ampuller, balast vs haricinde ihtiyacım olan DRL ve parkların doğru ve zamanında yanması için ihtiyacım olan parçalar nelerdir bunları öğrenmek istedim.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap