• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Erdem Manisalı

Sanel FYR90 Bağlantısı?

Recommended Posts

Erdem Manisalı    3
Erdem Manisalı

Arkadaşlar far yıkama sistemi monte ediyorum aracıma ama işin röle bağlantısı kısmına gelince takıldım. İnternette hiç bir bilgi bulamadım buna sanel firmasının sitesi de dahil. Sonra kendilerine mail attım ve bana bu şemayı gönderdiler. Hızlıca bir bağlantı yaptım ama olmadı. Bu şemayı okuyup çözüp bana anlatacak birisi olursa çok sevinirim.

attachphp.jpg

İletiyi paylaş

Ozan Kar    12
Ozan Kar

31 şase

30 akü +

56 park +

P pompa +

S switch +

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş

Bu röle, 20 sn.de bir 0.5 sn. su pompasını çalıştıran bir şey mi ?

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

switch açık olduğu sürece sürekli, aç-kapa yaparsan 0,5 saniye, sanırım. 20 saniye diğer şemadaki rolenin zamanlamasına benziyor. :)

İletiyi paylaş

Erdem Manisalı    3
Erdem Manisalı

Ozan bey öncelikle size teşekkür ederim. Dediğinzi gibi bağladım ve oldu.

Bu röle farlar yanıkken switch e bastığınız anda 0,5sn püskürtüyor. Far yıkama rölesi. Switche basılı tutsanız da sadece 0,5 sn püskürtüyor. Arada 20 sn beklemenize gerek yok üstü üste basabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Ozan Kar    12
Ozan Kar

Selçuk abi üstteki ve alttaki farklı ürünün. hatta üstteki büyük ihtimalle slg485in :)

Erdem bey güle güle kullanın, 0,5 sn yeterli oluyormu?

İletiyi paylaş

Erdem Manisalı    3
Erdem Manisalı

aşağıdaki lnke video yükledim daha tam anlamıyla demene fırsatım olmadı ama yeterli gelicek gibi. Ben videoyu çekerken arkadaş sürekli bas çek yaptı butona ondan kısa da püskürttü 0,5sn de. Yeterli gibi gözüküyor şimdilik...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş

bildigim kadarıyla aracınız icin far yıkama sistemi bulunmamakta universal bi sistem mi kullandınız ve nasıl yaptıgınızı paylaşırsanız cok sevinirim

tarihinde Yusuf Güneş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Erdem Manisalı    3
Erdem Manisalı

bildigim kadarıyla aracınız icin far yıkama sistemi bulunmamakta universal bi sistem mi kullandınız ve nasıl yaptıgınızı paylaşırsanız cok sevinirim

Toyota 1980lerden bu yana her modelinde far yıkama sistemi kullandı. Ama türkiyede sadece 1999dan bu yana vensislerde ve 2007 den bu yana satılan corollalarda bu donanımı pazara sürdü. Ben de urt dışında olan bu parçayı ülkemize soktum özel siparişle. Türkiye'de bir ilk yani kısacası. Bir kaç fotoğraf ekliyorum detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Farykama2.jpg

Farykama3.jpg

http://toyotaci.com/forum/e11-corolla-far-y-kama-sistemi-montaj-t7838.html

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap