İçeriğe Yönlendir
Ahmet Göker Derya

Sararan ve Çizilen Farların Temizlenmesi

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

@Oğuz Şamil

Merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers:

Farların öncesini görmediğimiz için usta nerede nasıl bir hata yapmış yorumlamak zor , 2k akrilik vernik kullanıldıysa polikarbon far camında çatlaklar oluşturabilir bu yapılan hatanın çok fazla mağduru var . Far yada stop camını kaportacılara değilde 50-100 fazla verip far/stop tamircilerine yaptırırsanız sorun yaşamaz yada sorun yaşansa bile bahane dinlemez düzelttirirsiniz  .

Bazende polikarbon far camları kullanılan aşındırıcı yada parlatıcıya yada polisaj makina pedinin yüzeyde oluşturduğu yüksek ısıya reaksiyon gösterebilirler , çatlama yada sararma yapabilir.

Öncelikle çatlaklar vernik katmanında mı? far camında mı? bunu belirlemeniz gerekiyor ...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oğuz Şamil

Merhaba teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.Pişman oldum keşke 5 katı gitseydi de böyle olmasaydı diyorum şimdi.İslemi yapan ustaya daha önceki aracımda yaptırdım gerçekten sıfır far gibi olmuştu,şimdi yine yaptırdım bazı araçların plastiklerinden böyle işlem yapınca içten böyle çatlamalar olduğunu söyledi ama ben inanmadım öncesinde hiç yoktu içte bir sıkıntı.Solukluk vardı evet ama hiç çatlama yoktu.Nasıl yol izlemeliyim bir fikrim yok doğrusu.Eski görüntüleri paylaştım hocam.

IMG_20201120_151204.jpg

IMG_20201120_151117.jpg

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...