• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Cihan Asi

En iyi H1 ampul ?

Recommended Posts

Cihan Asi    1
Cihan Asi

h.........a.com dan 4300k xenon sıparıs etmıstım ama gelen kitin ampullerı kesınlıkle 4300k degıl dupeduz 6000k hatta 6000den daha fazlaca mavımsı

arac bmw farlarım kısalar halojen merceklı bosch h1 soket

ampullerı ıade edıyorum aldıgım sıteye ve nezaman gelecegı bellı degıl

o zaman kadar benı ıdare edecek ısık gucuyle tatmın edecek bır h1 ampül tavsıyesı ıstıyorum

osram nbrk kullandım daha once ama bana pekte bı ahım sahım yanı sıradan ampullerden farklı gelmedı aydınlatması

aklımda tsx mercek projemde var aslında ama yapmaya cesaretim yok

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

E39'un mercekleri yeni sayılmaz. Bundan dolayı beklenen performansı verememesi normal. Osram NBR yeterli gelmediyse diğerlerinin de yeterli gelmesi zor. Reflektörün temiz olduğunu ve seviye ayarının düzgün olduğunu kontrol etmek lazım.

İletiyi paylaş

Sezer Vatansever    2
Sezer Vatansever

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılıyorum.Daha önceden forumda dolaşarak aracıma osram night breaker taktım. Aracım 2011 model yeni citroen c4. Osram night breaker'larımı taktırdıktan sonra karşımdakinin gözünü almayacak şekilde çok az yukarı ayarlattırdım farlarımı,çünkü fabrika çıkışı 0 konumunda olsa bile farlar çok dik aşağı bakıyordu. Şuan görünüş,aydınlatma süper ötesi.

Fakat forumda h1 uzun farlar ile ilgili epey karışık şeyler yazılmış. Ben yine osram night breaker h1 uzun ampüllerden almayı düşünüyorum buna alternatif daha güzel lambalar varsa tavsiyede bulunabilirmisiniz. Tercihlerim aydınlatma iyi olacak, Osram night breaker'ın rengine uyum sağlayabilecek (yaklaşık 3800 kelvin sanırım),tabelaları 1km'den parlatabilecek bir ampül istiyorum.Kısaları değiştirdikten sonra uzunları değiştiremedim uzunlar yetersiz kalıyor.H7 osram night breaker ampülleri eylül 2011'de aldım halen patlamadı :)

Tavsiyelerinizi bekliyorum iyi forumlar arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

gerçek adım Sezer Vatansever nereden değiştirebilirim acaba :unknw:

Merhaba Sezer bey ön aydınlatma - halojen bölümünde arama yaparsanız ampul performansı karşılaştırmalar ve kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz.Aklınıza takılan birşey olursa elimizden geldiğince yardımcı oluruz...

Adınızla ilgili gerekli düzeltmeyi site yöneticimiz yapacaktır :good1:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Uzunlar için ben şundan aldım...

post-5-1284623145.jpg

İletiyi paylaş

İbrahim Demir    0
İbrahim Demir
On 25.02.2012 at 10:45, Mehmet Özyürek yazdı:

Uzunlar için ben şundan aldım...

post-5-1284623145.jpg

Merhaba aranıza yeni katıldım İbrahim ben. Aracim 2013 citroen c4 confort plus. 2nci el olarak bi ay oldu aldığım. Krediyle aldığım için fazla bütçe ayıramıyorum. Bi-xenon yaptırmak isterdim ama maliyeti şu an karşılayamam. Aracima ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Orijinal far sanırım üstündeki.  Bu konularda acemiyim ve cahilim biraz. Bir tablo vardı daha önce paylaşılan. c4 icin kisa h7 uzun h1 yazıyordu. alırken sanırım buna dikkat edeceğiz değil mi? 

tarihinde İbra d tarafından düzenlendi
Yenileme

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
On 21.10.2016 at 13:03, İbra d yazdı:

Merhaba aranıza yeni katıldım İbrahim ben. Aracim 2013 citroen c4 confort plus. 2nci el olarak bi ay oldu aldığım. Krediyle aldığım için fazla bütçe ayıramıyorum. Bi-xenon yaptırmak isterdim ama maliyeti şu an karşılayamam. Aracima ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Orijinal far sanırım üstündeki.  Bu konularda acemiyim ve cahilim biraz. Bir tablo vardı daha önce paylaşılan. c4 icin kisa h7 uzun h1 yazıyordu. alırken sanırım buna dikkat edeceğiz değil mi? 

Evet. 

İletiyi paylaş

Emre Kural    14
Emre Kural

Dipsiz park ampulu soketine nasıl bir uygulama ile H1 ampul takılabilir? Farlar açık iken H1 de yansın istiyorum. Teknik olarak mümkün müdür?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut
On 25.05.2017 at 14:49, Emre Kural yazdı:

Dipsiz park ampulu soketine nasıl bir uygulama ile H1 ampul takılabilir? Farlar açık iken H1 de yansın istiyorum. Teknik olarak mümkün müdür?

Bir zihni sinir projesi daha :unsure2:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
On 25.05.2017 at 14:49, Emre Kural yazdı:

Amaçlanan nedir? Zaten xenon yanıyor halojen ne işe yarayacak ve nereyi aydınlatacak ? Dipsiz ampulün soketini genişletip h1 ampul takmak pek mümkün değil, sabitlemek de çok zor, ısıdan dolayı zarar görür.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap