• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Emre Kaplan

Hızlı yanıp sönen sinyal

Recommended Posts

Emre Kaplan    0
Emre Kaplan

Arkadaşlar aracımın ön ve arka sinyallerini led yapmak istedim ama çok hızlı yanıp sönüyor flaşörüm led için çok büyük geliyor anlaşılan. 3 bacaklı flaşörün bağlantı şeması nasıldır nasıl çalışır yardımcı olurmusunuz kendim devre yapmak istiyorum.

flasor.th.jpg

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven
Arkadaşlar aracımın ön ve arka sinyallerini led yapmak istedim ama çok hızlı yanıp sönüyor flaşörüm led için çok büyük geliyor anlaşılan. 3 bacaklı flaşörün bağlantı şeması nasıldır nasıl çalışır yardımcı olurmusunuz kendim devre yapmak istiyorum.

flasor.th.jpg

Ben çok kafa yordum bu flaşör olayına da sonunda vazgeçtim bu işle ugraşmaktan.Normal sinyal flaşörünün içinde bi entegre var.O entegreye direnç falan baglanarak sinyallerin hızı ayarlanıyor da denemedim.Sadece okudum.Benım de sinyallerim ledli ama arka ampüller paralel baglı.

Bu işin en iyi en ucuz çözümü ebaydan led sinyaller için flaşör getirtmek.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Tam anlamam.. bu işlerin delisi Servet'tir ama..

Bildiğim kadarıyla standart flaşörler dolup boşalma mantığı ile çalışıyor.. Ne kadar çok akım çekilirse o kadar geç doluyor, bu da standart ampullere göre normal bir yanış hızı oluyor..

Normal ampul yerine daha az akım çeken led takılınca role tam boşalamıyor ve bu sebeple daha çabuk doluyor.. Bu sayede daha hızlı yanıp sönüyor..

Piyasada elektronik roleler var.. Onlardan alarak sorunu çözebilirsiniz.. Elektronik rolelerin yanış hızı akıma göre değişmiyor..

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Standart flaşörlerin ayarlı olanını kullanın sorun bitsin.

Forum içinde arayın marka model vermiştim

İletiyi paylaş

Murat Kurtoğlu    0
Murat Kurtoğlu

devreye paralel 1 adet gösterge ampülü bağlayın ..Sanırım böyle aşmıştım ..

İletiyi paylaş

Çağrı Sucu    12
Çağrı Sucu

henüz uygulamadım ama yan sinyalleri (çamurluktaki) led yapınca yine böyle hız sorunu oluyor mu?

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Olmuyor denedim

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap