• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Mustafa Bağseven

Uzaktan kumanda ile katlanır ayna kontrolü

Recommended Posts

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Motorun üzerinde etiket mutlaka vardır bir yerinde bilğisi yazıyor olmalı.

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Made in china yazıyor:rofl:

Abi motorların ikisi de aynı anda bozuldu. Muhtemelen  yandilar.💥💥🔥🔥

Yarin motorun fotoğrafını çekeceğim inşallah.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Sendeki Bmw Alaman olunca chine üretimi bmw lerin parçasını kabul etmiyor anlaşılan.:lol:

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

O kadar da heveslendim, tesisatını yaptım, kumandaya bağlayacaktım. :fool:

işin kötüsü motorları oyle bir kapatmislar ki tamir etmek için çıkarmak imkansız. :wacko:

Alıntı

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

İzole olması gereken bir yapı ve normal.Haricen direkt aküden voltaj verdin mi?Bir dene istersen.

Nadirde olsa egerki tesisatında bir sorun varsa yani voltaj görsende yüke bindiğinde akım düşebilir ve motor çalışmayabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Doğrudan akuden almadım cakmakliktan almıştım. Cakmaklikta da hayli kalin kablo var. Yani akim düşme ihtimali olmaz diye düşünüyorum. Motorun fotoğrafını cekerken akuden de denerim. Muhtemelen cakmakliktaki voltaj fazla geldi motorlara.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Aracın her yerinde voltaj aynıdır değişmez.Bir ihtimal kablo,sigorta  temassızlığı,şase sorunu gibi hatalardan dolayı akım gelmeyebilir ve nadirde olsa bu hatalar olabilir düşüncesi ile bak derim.

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Motor bu. İçini de açabilirim bu şekilde yeterli degilse.

20170618_145926.jpg

20170618_145902.jpg

20170618_145855.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Açarsan bir daha toplaman zor olabilir.Gerekte yok.Klasik motor.Lakin voltajı düşük olma ihtimali mevcut.Denedin mi?

İletiyi paylaş

Ali Saruhan    39
Ali Saruhan

oyuncaklar içinden çıkan en adi motor bu her yerde bulunur sorun bunda ise çocuğun oyuncaklardan birini gözüne kestir

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

Oyuncak motoru ise daha sıkıntı çünki onlar 3 ile 6 volt tabanında çılışıyorlar.Bunda motor sargısı daha güçlü olabilir.Denemek lazım.

Aynanın dış kasının bir yerinde mutlaka bişiler yazıyor olması lazım.Etiket falan hiç bir şey yok mu?Motordan direkt böyle bir soketle baglantısı olmasıda 12volt diye çağrışım yapsada bunlar orijinalinde bir module baglı ise voltaj dengesi o modulle sağlamıştır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Oyuncak motoru gibi değildir zannetmiyorum. Bir tane aynayı parcaladim daha once. Motoru yerinden çıkarmak icin percini acmak gerekiyor ki percin acilinca tekrar kapatmak amatör olarak mümkün değil.

Etiket hiç bir yerinde görmedim. Voltaj ayarı varmış gibi geldi bana da ama tabi orijinal katlamasi olan bir e46 bulup voltajı olcmek gerek. Baska türlü bilmek mümkün değil bunu.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Bu motora sabit voltaj gelir.Mekanik aksamda sonlama swich vardır.Bu sabit voltajı dediğin gibi o araç üzerinde okumak lazım.Yada araştırırsan belki biri bu voltajı okuyup yazmış olabilir.

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Yada araştırırsan belki biri bu voltajı okuyup yazmış olabilir.

Milyonda bir ihtimal:exc1::exc1:

Hic katlanmasa daha mı iyidir acaba:coffee::coffee:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Bazı far yükseklik motorlarında bu motor kullanılıyor.Çalışırken hiç voltajını ölçmedim lakin 12volt olma olasılığı yüksek.Netleştirince Bunlardan bulup kullanılabilir sanırım.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Bi yerini yaparken diğer yerini patlatıyosun :lol:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Kalfalığa doğru adım adım gidiyor,normal.:p

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Aydın Akın    136
Aydın Akın

Ayna katlama tamamen zevkine uğraştığım bir durumdu. Altyapısı olmadan denedim  ama tabiki tırt 😂 Bir seyler bozmadan ogrenilmiyor işte 😃

İki ayna,  üç beş led, direnciydi adaptörüydü kablosuydu derken patlatmadan yakmadan  olmaz. Amma velakin oldukça yol aldım sayenizde 😎 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap