İçeriğe Yönlendir
Fatih Özbaş

VW Golf 4 (1997–2004) Gündüz Farı Power Led Uygulaması

Recommended Posts

Fatih Özbaş

Arkadaşlar havaların ısınmasıyla birlikte yeni bir uygulama ile karşınızdayım :) Hazır satılan gündüz farlarından alacaktım fakat hiçbiri de power led olmadığı için hoşuma gitmedi. ben de Ahmet Kasapoğlunun yeni yapmış olduğu power ledlerden aldım. Özellikle sürücü devresi maşallah muhteşem...Yapılanlar:Sislerin ve ızgaralarının sökülmesiGerekli yerlere yuvalar açılması ve zımpara çekilmesiGerekli yerlerin silikonlanmasıIzgara arkasına kapakKısa fardan sürücü devresine gündüz farını kısabilmesi için paralel + çekilmesi.Araç tesisatının kontaktan çekilmesi...+ kablosunu marşa basarken elektriği kesen kablodan aldık power ledler zarar görmesin diye...

post-3331-1300289991_thumb.jpg

post-3331-1300290001_thumb.jpg

post-3331-1300290016_thumb.jpg

post-3331-1300290029_thumb.jpg

post-3331-1300290041_thumb.jpg

post-3331-1300290057_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Gayet güzel olmuş. Sönük halde araç üzerinde resmi varmı?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

teşekkür ederim arkadaşlar. araç üzerinde sönük halini ve videosunu yarın eklerim. bunlar da gece çekimleri...

post-3331-1300299790_thumb.jpg

post-3331-1300299797_thumb.jpg

post-3331-1300299808_thumb.jpg

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Güzel olmuş.

Bu sistemde gündüz farlarından birini söktügünde yada kablosunu çektiginde digeri yanık kalıyor mu?

Kasapoğlu'ndan bu sistemi benden alcam kendisine özel mesajla sordum bunu ama o an ya mesajım gitmedi.Yada cevap vermeyi unuttu.

Bu soruyu sormamın nedeni ise Audilerdeki gibi sinyal verince o tarafın gündüz farını söndürmek.Hani sabit akım sürücülü bi devreymiş ya.Şşte sağı yada solu geçici süreligine devre dışı yapınca diger taraf etkilenirmi onu ögrenmek.

Şunun gibi yani

http://www.youtube.com/watch?v=-NLY7ez5Gu8

İletiyi paylaş

Misafir

Hazır satılan gündüz farlarının bir çoğu power ledli. Şyi bakınmamışsın :),

gündüz kapalı haldeki görünümü nasıl ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
Güzel olmuş.Bu sistemde gündüz farlarından birini söktügünde yada kablosunu çektiginde digeri yanık kalıyor mu?Kasapoğlu'ndan bu sistemi benden alcam kendisine özel mesajla sordum bunu ama o an ya mesajım gitmedi.Yada cevap vermeyi unuttu.Bu soruyu sormamın nedeni ise Audilerdeki gibi sinyal verince o tarafın gündüz farını söndürmek.Hani sabit akım sürücülü bi devreymiş ya.Şşte sağı yada solu geçici süreligine devre dışı yapınca diger taraf etkilenirmi onu ögrenmek.Şunun gibi yanihttp://www.youtube.com/watch?v=-NLY7ez5Gu8
bir diğer tarafın elektriğini kesersen akım giden tarafa yüksek amper gideceği için ledlere zararlı olur diye düşünüyorum çünkü Ahmet Kasapoğlu bağlantı şemasında özellikle belirtmiş devre 750mah akım göndermektedir kesinlikle ledlerin tamamını bağlayınız tekli bağlamayınız diye yazmış... ayrıca sinyal verdiğin zaman bir tarafın sönmesinin artısı nedir?
Hazır satılan gündüz farlarının bir çoğu power ledli. Şyi bakınmamışsın :), gündüz kapalı haldeki görünümü nasıl ?
ne bileyim benim baktıklarım hep SMD ledliydi hem de parkları yakınca tamamen sönüyordu yani orjinaldeki gibi kısılmıyordu... kapalı haldeki resimlerini ve videosunu yarın eklerim.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

bencede güzel olmuş, ellerinize sağlık.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Sinyal verince bi tarafın sönmesinin artısı sanırım audide daha fazla dikkat etmek için.

Çünkü audide gündüz farıyla sinyal aynı yerde.Sinyal verince gündüz farı yanıkken sinyal lambası belli olmayabilir diye o tarafın gündüz farını kapatıyor.

Gündüz farı altta olan audilerde ise sinyal verince sinyal verilen tarafın gündüz farı kısılıyor.Tabi bu özellikler her gündüz farı olan audide olmuyor.

Sen bence her gündüz farı koluna varsa 750ma sigorta tak.Olaki gündüz farının kablosunun biri kopar yada zarar görürse diger tarafı da bozmaması için sigorta bana göre şart.

İletiyi paylaş

Uğur Kamil

Güzel olmuş...

Gece sis farı gibi aydınlatma saglamış :)

İletiyi paylaş

Vural Dumlu

Çok güzel olmuş. Size bir tavsiye: Uzaktan fotoğraf çekerken arabayı boş bırakmayın. Anahtarda üzerindeyse siz fotoğraf çekerken arabayı çalabilirler. Bir olay var karı ve koca yolda giderken yayaya çarparlar araba çalışık halde karı ve koca inerler çarptıkları yayanın durumuna bakarken hırsız arabayı götürür. Hırsız 5 km gittikten sonra arka koltukta çocuk olduğunu farkeder ve orda indirir. Ve çocuğu olay yerinden 5 km ilerde bulurlar işte böyle devam ediyor :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Misafir

Şimdi burada hangisine yanacaksınız ? Merceğin, ledin stobun keyfini sürememeyemi yoksa aracın gittiğinemi :)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

arkadaşlar öncelikle Allah korusun :) aracı boş bırakma olayına gelince bizim burada kapalı otopark var otoparkın da anahtarı var bende otoparkın kapılarını kilitleyip öyle arabanın anahtarını üzerinde bırakıyorum. yoksa bırakmam. istanbulda yaşanan olayı da duydum Allah kimseye vermesin...

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

gündüz araç üzerindeki resimleri...

post-3331-1300434544_thumb.jpg

post-3331-1300434558_thumb.jpg

post-3331-1300434572_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Misafir

Fatih resimlerden anladığım standart power led mercekleri olduğu. Merceklerin ve ledlerin izalasyonu nasıl ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

ewt bunlar standart 40derece açılı power led mercekleri. merceker ve PCB arasına siyah silikon sıkılarak su geçirmezliği sağlanmış. camlarında da şeffaf silikon var...

daha detaylı bilgi için:

http://urun.gittigidiyor.com/Gunduz-Fari-D...0QQidZZ37325978

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Elinize sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş. Aracınız sıradan bir Golf IV'den çok daha hoş duruyor.(Angel far, far yıkama, gündüz farı... vs.)

Ledler için delikleri ne ile açtınız? Ledin çapına uygun bir panç bulunabilir mi acaba?

...Sinyal verince...o tarafın gündüz farını kapatıyor...

Ben de tampona gündüz farı takmayı düşünüyorum. Şki röle ile sistemin bu şekilde çalışması sağlanabilir. Tamponda zorunlu değil fakat yine de güzel ve daha fazla dikkat çekmek için gerekli bir sistem...

tarihinde Turgut Oturmaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal

Fatih çok guzel olmuş... gule gule kullan..

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

teşekkürler arkadaşlar. daha iyileri size olsun. delikleri ben şarjlı tornavida ile açmıştım fakat bu park sensörlerinden çıkan matgap aparatı ile de açılabilir diye düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
Güzel olmuş.

teşekkür ederim Selçuk Bey...

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Gündüz farının gündüz resmini istiyorum.. mümkün müdür.. ? ;)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

Tabiki de...

post-3331-1300700166_thumb.jpg

post-3331-1300700183_thumb.jpg

post-3331-1300700195_thumb.jpg

post-3331-1300700207_thumb.jpg

post-3331-1300700221_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Misafir

Fatih parklar ile beraber yandığından ışık şiddeti otomatik olarak kısık değilmi? parklar kapalı çekseydin.

Tahminimce gerçekteki görünüm şiddeti daha fazladır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Bence üstünde çalışılmalı..

Kısa mesafede iyi ama.. Hava kapalı olmasına rağmen, uzak mesafede işini göremeyecekmiş gibi geldi bana.. :)

Daha dar açılısı yok mu bunların. ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
Fatih parklar ile beraber yandığından ışık şiddeti otomatik olarak kısık değilmi? parklar kapalı çekseydin.Tahminimce gerçekteki görünüm şiddeti daha fazladır.
Abi parklar kapalıyken çekilmiş hali bu. farların içindekiler de kontağa bağlı gündüz ledi. parklar angel.
Bence üstünde çalışılmalı.. Kısa mesafede iyi ama.. Hava kapalı olmasına rağmen, uzak mesafede işini göremeyecekmiş gibi geldi bana.. :) Daha dar açılısı yok mu bunların. ?
açısının 15 derece olması lazım. normalde baya uzaklardan belli oluyor makineyle çekince böyle oluyor. mesela makineyle kısık ve kısık olmayan halini çekince arada hiç bir fark yokmuş gibi görünüyor...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...